Projekty,   zaprojektowane przez Balcon Facile

Przed i Po: Od nudnego brudasa po wesoły i funkcjonalny balkon

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jeśli posiadacie mieszkanie z balkonem, z którego nie korzystacie, to na pewno wygląda on podobnie do tego, który za chwilę Wam pokażemy –  przynajmniej do jego stanu sprzed metamorfozy! Na podstawie tego projektu pokażemy Wam kilka sztuczek i sposobów na prostą i niedrogą odnowę wyglądu balkonu. Wystarczy kilka kroków do stworzenia kolorowego i funkcjonalnego tarasu. Z resztą, zobaczcie sami jak bardzo zmieniła się opisywana poniżej przestrzeń!

​Stary i nudny

W tym przypadku, mamy przed sobą balkon o dość sporym metrażu. Jednak to nie wystarczy, żeby nazwać balkon przyjemnym! Wykończenia się rozsypują, brakuje tu jakichkolwiek mebli, ale przede wszystkim panuje tu brud i nuda.

​Astroturf, czyli sztuczna trawa

Niewielka zmiana, a tak ogromna! Jeżeli nie starcza Wam środków na drewniane panele, a nie chcecie wymieniać płytek ceramicznych, to sztuczna trawa będzie idealnym wyborem. Sprawdza się doskonale przy mniejszych i średnich powierzchniach. Tak więc, stara podłoga została przykryta sztuczną trawą. Już ten pierwszy krok wprowadza ogromne zmiany.

​Kwietniki i doniczki

Kolejnym rozwiązaniem na odnowienie i dodanie życia do strefy balkonowej jest ustawienie kwietników i donic. Małe, duże, wiszące, stojące… wszystko zależy od wymiarów przestrzeni i Waszych upodobań   Na przykład, w tym projekcie wykorzystano różne odmiany roślin. Wiele z nich jest kwitnących, co zapewnia sporą dawkę koloru.   Na poręczach zawisły kwietniki, co jest świetnym pomysłem na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Świetnym pomysłem był również wybór ciemnych donic i kwietników. Pięknie kontrastuje on z zielenią podłoża.

​Małe elementy mebli

Poza stworzeniem małego kącika naturalnego, nadano tej przestrzeni również wartość funkcjonalną poprzez wstawienie zestawu składanych mebli. Zapewniają one komfort i możliwość korzystania z nowo-odkrytego balkonu. Dodatkowo, ustawiono takie elementy jak białe lampy, które pięknie oświetlą taras nocą.

​Balkon nie do rozpoznania!

Nareszcie możemy zobaczyć gotowy projekt w pełni. Największa inwestycja to ewidentnie sztuczna trawa pokrywająca podłogę. Reszta elementów aranżacyjnych jest raczej szeroko i łatwo dostępna.  

Jeżeli nie zaspokoiliśmy Waszej ciekawości co do możliwości aranżacyjnych balkonów, to zajrzyjcie do Katalogu: 9 pomysłów na taras i balkon, które trzeba zobaczyć!

Co myślicie o sztucznej trawie na balkonie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu