Projekty,  Salon zaprojektowane przez Agence d'architecture intérieure Laurence Faure

Wyeliminuj tych 7 błędów w dekoracji domu jak najszybciej!

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Wszyscy wiemy, że urządzanie domu nie jest łatwe. Budując dom lub kupując mieszkanie bardzo często musimy szybko zaaranżować każdy pokój, pomyśleć o odpowiednim doborze kolorów, mebli i dekoracji. Nic dziwnego, że zdarza się nam popełniać błędy. Poza tym urządzając dom 10 lub 20 lat temu dysponowaliśmy zupełnie innymi materiałami i rozwiązaniami, inna była też moda. 

Nie stresujcie się, gdy Wasze mieszkanie odbiega od zdjęć z katalogów wnętrzarskich. Sofa jest zbyt duża, kolory zbyt jaskrawe, a dywan za mały… Dziś chcemy przekazać Wam listę najczęściej popełnianych błędów podczas urządzania wnętrz, a także podpowiedzieć, jak je naprawić. Nie jest to trudne! Marzysz o nowoczesnym, komfortowym i stylowym domu? Nie zwlekajmy i przejdźmy do konkretów!

1. Unikaj jednolitych powierzchni, stawiaj na kontrasty.

Projekty,  Pokój multimedialny zaprojektowane przez MARIANGEL COGHLAN
MARIANGEL COGHLAN

Estar familiar

MARIANGEL COGHLAN

Wygodnie jest wybrać najprostsze rozwiązanie i zostawić wszystko w jednakowym stylu, z użyciem takich samych materiałów i wykończeń, a jeszcze gorzej, w identycznym kolorze. Pół biedy, jeśli mamy tylko jeden pokój w tym stylu, ale salon z jadalnią, a do tego kuchnia i sypialnia? Cóż, to nie wygląda dobrze i wyszło z mody już jakiś czas temu. Nie ma nic bardziej cudownego niż mieszanie barw, tekstur i stylów! 

Tylko spójrzcie na ten salon. Zamiast pomalować całą ścianę na jeden kolor, zdecydowano się ją urozmaicić przy pomocy cegły. Szara kanapa pięknie prezentuje się na czerwonym dywanie, a poduszki mają interesujące wzory. Do tego kilka roślin oraz obrazów i oto jest eleganckie i nowoczesne wnętrze. Nie bójcie się kontrastów i ciekawych połączeń!

2. Upewnij się, czy sofa nie jest zbyt duża

Jeszcze przed rozpoczęciem meblowania, musimy być na sto procent pewni, czy kanapa w połączeniu z resztą przedmiotów na pewno zmieści się w salonie. To, że coś spodobało nam się w Internecie nie oznacza, że równie dobrze będzie wyglądać u nas. Zbyt duża sofa optycznie pomniejszy pokój i sprawi, że przemieszczanie się stanie się niewygodne. Poza tym salon będzie wyglądał jak zagracony! Przed kupnem mebli koniecznie dokładnie je pomierzcie i zastanówcie się, czy będą pasować!

3. Zbyt wiele kolorów i dekoracji

Przyznajmy szczerze, każdy z nas ma swój ulubiony kolor, który widziałby najchętniej na ścianach, meblach, zasłonach i dekoracjach. To normalne, że chcemy otaczać się tym, co się nam podoba. Lepiej jednak ochłonąć i zastanowić się przez chwilę. Czy przypadkiem zbytnie nagromadzenie jednego koloru nie spowoduje efektu przeciążenia? Czy zbyt intensywne barwy nie męczą oczu? Ból głowy po przyjściu do domu? Raczej nie na takim efekcie nam zależy. Ukochany kolor o wiele lepiej zaprezentuje się na tle innych, neutralnych odcieni. To samo dotyczy dekoracji. Jeden obraz na jasnej ścianie od razu zwraca uwagę, ale cała ściana w obrazkach? To nie wygląda dobrze!

4. Brak swobodnego przejścia

MIESZKANIE WAKACYJNE STYL NOWOJORSKI – AVIATOR – GDAŃSK: styl , w kategorii Sypialnia zaprojektowany przez Anna Serafin Architektura Wnętrz
Anna Serafin Architektura Wnętrz

MIESZKANIE WAKACYJNE STYL NOWOJORSKI – AVIATOR – GDAŃSK

Anna Serafin Architektura Wnętrz

Nawet najmniejsze mieszkanie musi zapewniać możliwość swobodnego poruszania się. Korytarze i miejsca do przechodzenia są ważne nie tylko dla oczywistej wygody, ale również bezpieczeństwa. W życiu zdarzają się przecież różne sytuacje awaryjne… Z punktu widzenia dekoratorów zbytnie nagromadzenie mebli i innych przedmiotów sprawia, że przestrzeń wygląda na nieprzemyślaną, a wręcz zaniedbaną. Pozbądźmy się części rzeczy, zostawmy więcej miejsca do życia, a od razu staniemy się mniej zestresowani.

5. Plątanina kabli

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Style Within
Style Within

TV hidden in an ottoman

Style Within

W dzisiejszych czasach nasze domy wypełnione są elektroniką. Telewizor, komputer, konsola, ładowarki od telefonów, tabletów i aparatów… to wszystko ma kable! Kogo denerwuje widok podłogi zasłanej kablami? Widzimy las rąk! Nie tylko wygląda to nieporządnie, niemodnie, ale w dodatku zbiera kurz i brud z podłogi. Na szczęście istnieją sposoby, jak temu zaradzić. Na zdjęciu widzimy specjalny pojemnik na telewizor wraz ze wszystkimi przewodami, dzięki czemu wszystko jest w jednym miejscu. Oczywiście możemy zrobić to taniej i przygotować specjalne pudełko, na przykład po butach, postawione obok kontaktu, gdzie schowamy często używane kable.

6. Zbyt mały lub zbyt duży dywan

Tak jak w przypadku kanapy, zdarza nam się kupić dywan bez dokładnego zmierzenia pokoju i tak oto kończymy z dywanem za małym lub, przeciwnie, za dużym. Idealna wielkość to taka, gdy narożniki mebli mieszczą się na dywanie, lecz nie zajmuje on całej podłogi. Przesada nigdy nie wygląda dobrze.

7. Klucz to oświetlenie!

Tak jest! Ile razy montowaliście jedną lampę pośrodku sufitu w kuchni lub salonie i uważaliście, że sprawa załatwiona? Jedno źródło światła jest zazwyczaj zbyt intensywne i nie dochodzi do całego pokoju. Zacznijmy od wstawienia dwóch lamp o mniejszej intensywności po bokach, a na suficie lepiej sprawdzą się światła LED. Nie macie pieniędzy na dodatkowe źródła światła? Świetnie wyglądają też zwykłe choinkowe lampki udrapowane pod sufitem lub nad kuchennymi szafkami. Możecie być pewni, że atmosfera stanie się przytulniejsza i po prostu cudowna.

To oczywiście nie wszystkie błędy w urządzaniu wnętrz! Chcecie dowiedzieć się więcej? Oto kolejnych 7 niewybaczalnych błędów!

Czy popełniliście kiedyś któryś z tych błędów?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu