Prosty dom na skraju parku narodowego | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3566:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Prosty dom na skraju parku narodowego

Alicja Olko Alicja Olko
Dom na granicy Kampinosu Nowoczesne domy od MITARCHITEKCI Nowoczesny
Loading admin actions …

Proste i skromne domy to najczęściej te, które są najpiękniejsze. Emanują nowoczesnością, harmonijnie komponują się z okoliczną zabudową architektoniczną, a także stanowią spójną całość z naturalnym krajobrazem. Co więcej, mamy pewność, że są one ponadczasowe i długo nie wyjdą z mody.

Przykład takiego właśnie domu, zlokalizowanego na skraju Kampinowskiego Parku Narodowego, w zielonej, wiejskiej okolicy, pokażemy Wam dzisiaj. Jego projekt stworzony został przez projektantów ze studia MIT Architekci. Dominują tutaj proste formy, naturalne materiały i stonowana kolorystyka. Spójrzcie, jak fantastycznie dom ten wpisuje się w okolicę!

Działka

Widok od strony Kampinosu Nowoczesne domy od MITARCHITEKCI Nowoczesny
MITARCHITEKCI

Widok od strony Kampinosu

MITARCHITEKCI

Dom ten zlokalizowano na dużej działce położonej na granicy Kampinosu. Duża parcela w wiejskim, zielonym regionie dawała ogromne możliwości, jeżeli chodzi o rozmiar i lokalizację budynku. Zdecydowano się na usytuowanie go bliżej ulicy i innych zabudować, pozostawiając ogromny obszar trawnika, prowadzący w stronę Parku Kampinowskiego, wolnym.

Bryła

Widok na Kampinos Nowoczesne domy od MITARCHITEKCI Nowoczesny
MITARCHITEKCI

Widok na Kampinos

MITARCHITEKCI

Prosta bryła w dwuspadowym dachu przypomina nieco dużą stodołę, doskonale wpisując się z architektoniczny krajobraz okolicy. Budynek zachwyca swoją prostotą- neutralną, śnieżnobiałą fasadą i drewnianymi wykończeniami,co czyni go nowoczesnym, ale skromnym i doskonale wpisanym w okoliczny krajobraz.

To zdjęcie ukazuje nam, jak obszerny ogród otacza tę posiadłość i jaki fantastyczny widok rozciąga się z drewnianego tarasu na graniczący z działką Park.

Wejście

Kampinos wejście do domu Nowoczesne domy od MITARCHITEKCI Nowoczesny
MITARCHITEKCI

Kampinos wejście do domu

MITARCHITEKCI

Podjazd wysypany kamieniami i kamienne schody prowadzą do wejścia do domu. Zostało ono wyznaczone przez użycie drewnianych, pionowo ułożonych paneli z ciemnego drewna. Wspaniale komponują się one z naturalnym kamieniem oraz otynkowaną na biało fasadą, harmonijnie nawiązując także do otoczenia domu. Jak zobaczymy także i w środku, naturalne materiały są bardzo ważnym elementem tego projektu.

Korytarz

Kampinos komunikacja piętro Nowoczesny korytarz, przedpokój i schody od MITARCHITEKCI Nowoczesny
MITARCHITEKCI

Kampinos komunikacja piętro

MITARCHITEKCI

We wnętrzu dominują materiały naturalne, o stonowanej i neutralnej kolorystyce. Korytarz jest ciekawym przykładem hybrydy stylów i kierunków w aranżacji, która jest tak widoczne we wnętrzu tego domu. Jedna ściana, skrywająca w sobie miejsce do przechowywania, garderobą oraz drzwi do innych pomieszczań, wyłożona została drewnem, Ściana do niej przeciwległa to z kolei namiastka stylu industrialnego, jako że wyłożona została w całości cegłą. Biała podłoga oraz sufit stanowią neutralny łącznik. Korytarz oświetlony został światłem wpadającym do środka przez świetliki, dzięki czemu jawi się jaśniej i przestronniej.

Kuchnia

Kampinos kuchnia Nowoczesna kuchnia od MITARCHITEKCI Nowoczesny
MITARCHITEKCI

Kampinos kuchnia

MITARCHITEKCI

Także w kuchni królują naturalne materiały i neutralne kolory. Biała zabudowa kuchenna o gładkich frontach świetnie prezentuje się w towarzystwie drewnianych wykończeń. Meble kuchenne ozdobione zostały dekoracyjnymi poziomymi paskami na górze, które nadają im wyrazistości.

Łazienka

Kampinos łazienka parter Nowoczesna łazienka od MITARCHITEKCI Nowoczesny
MITARCHITEKCI

Kampinos łazienka parter

MITARCHITEKCI

Kolejne pomieszczenie, w którym dominuje biel i drewno- łazienka harmonijnie wpisuje się w stylistykę wnętrza całego domu. Piękne drewniane meble łazienkowe zachwycają swoją kolorystyką. Nowoczesne umywalki wpuszczone zostały w blaty szafek, co jest nie tylko praktycznym rozwiązaniem, ale także świetnie wygląda. Nietypowe jest umieszczenie drzwi w łazience, prowadzących na ogród. Zasłonić można je jednak drewnianą żaluzją, a gdy się ją otworzy, wnętrze skąpana jest w naturalnym świetle.

Jeżeli podobają się Wam proste domy, spójrzcie koniecznie na najpiękniejszy dom we Wrocławiu!

Jak Wam się podoba ten dom?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu