Projekty,   zaprojektowane przez jaione elizalde estilismo inmobiliario - home staging

6 niezawodnych sposobów na pozbycie się nawet tych najgorszych plam

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Nie ma nic gorszego w procesie czyszczenia domu, niż trudne do usunięcia plamy. Pozbycie się ich kosztuje nas mnóstwo czasu i energii, a często nie przynosi żadnych pozytywnych rezultatów. Najlepszym sposobem na uniknięcie tej katorgi jest regularne sprzątanie. Większość uporczywych plam nie powstaje w czasie kilku godzin, ale raczej kilku tygodni. Zobaczcie, jak uporać się i z tym rodzajem plam!

1. Zabrudzenia w łazience

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Zacieki na kafelkach czy brudne plamy na umywalce to koszmar każdej pani domu. Taki brud każdego jednak potrafi wyprowadzić z równowagi. Na płytki przy wannie czy prysznicu najlepiej sprawdzi się mieszanka soli i sody oczyszczonej (w kombinacji z wodą). Popryskaj tą miksturą odpowiednie miejsca i pozostaw na 20 minut, po cym spłucz obficie letnią wodą. Zacieki na umywalce lub toalecie potraktuj mieszanką wody i octu.

2. Inne plamy w łazience

Innym rodzajem zabrudzeń w łazience są te powstające w skutek nieustannej wilgoci. W łazience, w której brakuje odpowiedniego systemu wentylacyjnego lub, która pozbawiona jest okna, łatwo tworzy się pleśń, najczęściej w rogach, na złączeniu ścian i sufitu. Po każdym prysznicu i kąpieli należy wietrzyć łazienkę, a powstałe już plamy potraktować miksturą wody i soli. Zabrudzenia na zasłonie prysznicowej także można nią spryskać, pozostawiając na 15 minut, a następnie spłukując.

3. Kuchnia

Kolejnym pomieszczeniem, w którym często pojawiają się uciążliwe plamy, jest kuchnia. Najtrudniejsze w usunięciu są zabrudzenia z tłuszczu. Aby je efektywnie usunąć, zagotuj wodę i dodaj do niej świeżo wyciśnięty sok z cytryny. Polej tą miksturą miejsce z plamami i pozostaw tam na 20 minut. W ten sposób wyczyścić możesz także niektóre sprzęty AGD.

4. Sufit i inne trudno dostępne miejsca

W domach o wysokich sufitach czyszczenie ich powierzchnie jest bardzo uciążliwe. Za każdym razem trzeba wyjmować drabinę i poświęcać na sprzątanie dużo czasu. Warto zaopatrzyć się w mapa z wyciąganą rączką, na końcu której umieszcza się suchą ściereczkę, Tak właśnie można wyczyścić sufit bez konieczności posługiwania się drabiną. Innym sposobem jest oczywiście odkurzacz. Przed czyszczeniem sufitów należy zakryć meble folią, aby nie pokryły się warstwą brudu z niego spadającą.

5. Źródło brudu w ciężko dostępnych miejscach

Kurz może pojawiać się w naszych domach w wielu niespodziewanych, trudno dostępnych miejscach. Co jakiś czas należy dokładnie sprzątnąć powierzchnie pod meblami oraz wnęki znajdujące się pomiędzy poszczególnymi segmentami mebli- na przykład pomiędzy poduszkami sofy czy kanapy.

6. Mikrofalówka

Jak wyczyścić wnętrze mikrofalówki? Użyj mieszanki soli, soku z cytryny i octu w połączeniu z wodą. Umieść ją w naczyniu i podgrzej nieco, aby woda zaczęła parować. W ten delikatny sposób pozbędziesz się plam w środku mikrofalówki i poprawisz w niej zapach.

Jakie są Wasze sposoby na plamy?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu