Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez Boite Maison

Home staging: garść dekoracyjnych sztuczek, które wprawią Cię w osłupienie

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Macie w planach sprzedaż lub wynajem nieruchomości? Koniecznie musicie zapoznać się z zaletami home stagingu, o których pisaliśmy już niejednokrotnie i powtórzymy to także dziś. Celem home stagingu jest zainteresowanie potencjalnego klienta nieruchomością. Aby to uzyskać ważna jest między innymi oryginalność. Dzięki temu miejsce zostanie zapamiętane przez oglądającego i wzbudzi konkretne zamierzone i zaplanowane emocje. Badania dowodzą, że po wejściu do nieruchomości, decyduje o tym czy zechcemy tam zamieszkać pierwsze 30 sekund, tak więc czasu jest nie dużo! Wykorzystajcie go dobrze. 

Stylizacja domu przed sprzedażą jest znana od bardzo dawna ale kilkadziesiąt lat temu ograniczała się do wysprzątania i ewentualnie włożenia bukietu pięknych ciętych kwiatów do wazonu na stole w salonie. Profesjonalną stylizację nieruchomości czyli tak zwany home staging rozpoczęły badania amerykańskich naukowców którzy odkryli, że odpowiednio przygotowana nieruchomość sprzedaje się nawet trzy razy szybciej a jej wartość wzrasta o kilka lub nawet kilkanaście procent

Jakie zatem są tajemnice najlepszych home stagerów? Dzisiaj dowiemy się tego, pokażemy garść sztuczek, które pomogą zrobić prawdziwie spektakularne pierwsze wrażenie! 

Cztery kluczowe słowa, które mówią potencjalni kupcy domu:

Kiedy zdecydujecie się na remont domu pod sprzedaż lub korzystniejszy wynajem, musicie pamiętać o tych czterech kluczowych słowach. Są filarami stworzenia odpowiedniej inscenizacji w domu:

- Przestrzeń: Bardzo często, aby stworzyć więcej miejsca w mieszkaniu, wystarczy trochę posprzątać i powyrzucać niepotrzebne rzeczy czy meble. To może wydawać się trywialnie proste, ale jeśli rozważycie, że dzięki temu uda Wam się uzyskać dodatkową przestrzeń, to nie wahajcie się!

- Kolor: Kolor jest naprawdę potężną siłą. Dzięki mądremu użyciu różnych odcieni i ich kombinacji można zmieniać postrzeganie przestrzeni.

- Światło: Dzienne światło rzeczywiście odgrywa bardzo ważną rolę w wyborze domu. Z tego powodu pamiętajcie aby wybrać odpowiednie zasłony na okna: najlepiej jeśli będą eleganckie i ozdobne, ale zarazem lekkie, nie powinny zaciemniać przestrzeni wewnętrznej.

- Tekstylia: Kolorowe tekstylia są niezbędne w tworzeniu przyjemnej i stylowej atmosfery.

Home staging to naprawdę wspaniałe rozwiązanie!

Kiedy we wnętrzu panuje nieład, brak konsekwencji w wystroju lub zbyt wiele przedmiotów rozprasza uwagę kupujących, zmniejszają się szanse na sprzedaż lub wynajem nieruchomości. 

W dzisiejszych czasach, ludzie często nie mają czasu urządzać mieszkań, czy domów i chcą się wprowadzić do gotowych wnętrz, więc kiedy widzą, że będą musieli włożyć dużo pracy w ich wykończenie, są zniechęceni.

Recykling i upcykling: sposób na tani efekt wow

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Biogibson
Biogibson

Recamara con madera ecológica

Biogibson

Wiemy już, jak ważna jest likwidacja starych i bezużytecznych przedmiotów, aby stworzyć więcej wolnej przestrzeni w domu.

Jeśli jednak chodzi o inscenizację domową, projektanci wierzą, że stare przedmioty można wykorzystać ponownie! Dlatego ważna jest kreatywność podczas recyklingu i upcyklingu. To wspaniały i oryginalny sposób na przedłużenie życia przedmiotów wokół nas.

Jest tak wiele sposobów na kreatywne i twórcze myślenie. Spójrzcie na przykład na te ciekawe meble z palet. Jeśli Wam się spodobały, koniecznie zobaczcie także ten artykuł: 44 pomysły na meble z palet, które możesz od razu kopiować

Coś starego, coś nowego: mieszanka różnych stylów

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez Boite Maison
Boite Maison

Home staging villa sul lago – La sala da pranzo

Boite Maison

Jeśli nie chcecie wymieniać wszystkich mebli w domu, bez obaw! Piękno home stagingu polega na wzmocnieniu istniejących elementów, poprzez dodanie nowych, tworzących świeży i nowoczesny wygląd.

W tym projekcie Boite Maison, możemy zobaczyć, jak kilka starannie wyselekcjonowanych elementów sprawia, że salon staje się eklektyczny i niezwykle urzekający dla potencjalnych nabywców! Nie bójcie się mieszać starego z nowym.

Czy warto zainwestować?

Zwrot z inwestycji zwiększa wartość nieruchomości w oczach klienta o 10 – 15% przy nakładach od 1 – 3 %. Na prawdę warto, gdyż zaangażowanie kapitałowe jest niewielkie. 

Dodatkowo, oprócz oczywistych profitów finansowych, stylizacja nieruchomości może skrócić czas potrzebny do sprzedaży, co ma ogromne korzyści w perspektywie długoterminowej!

Inwestuj, ale nie za dużo: jak znaleźć limit

Pamiętajcie, że celem stylizacji domu jest zapewnienie wyglądu, który trafi w gust jak największej liczby potencjalnych nabywców. Dlatego dobrze jest wybrać neutralny styl, który zostanie powszechnie doceniany. Unikajcie zbyt wielu charakterystycznych elementów, które sprawiają, że dom jest zbyt rustykalny lub współczesny.

Obraz jest wart tysiąca słów

Kiedy umieszczamy zdjęcia naszego domu w Internecie lub w gazecie, chcemy zachęcić potencjalnych nabywców do odwiedzenia siebie, pamiętajcie o tym! Choć rada jest banalna, może zdziałać cuda. Dobre zdjęcie to podstawa!

Oto kilka wskazówek:

- róbcie ujęcia salonu, aby kupujący mogli zobaczyć, jak rodzinna atmosfera panuje w tym domu 

- w jadalni ustawcie stół tak, aby dom był ciepły i pełen wdzięku

- W łazience skoncentrujcie się na szczegółach, takich jak lustro, krany i umywalka. Wszystko musi błyszczeć!

- Wreszcie nie zapomnijcie ukazać mocnych stron, takich jak widok, ogród, grill, taras lub basen.

Uważacie że z pomocą dodatków można wiele zdziałać we wnętrzu? Czy lepiej zainwestować w generalny remont? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu