Projekty,   zaprojektowane przez HOME Make Up

7 całkowitych błędów aranżacyjnych w nowoczesnych wnętrzach

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jakie są najczęściej popełniane błędy w aranżacji nowoczesnych mieszkań? A jakie są najbardziej karygodne? Przekonajmy się w dzisiejszym Katalogu Inspiracji, które z wielu mieszkań sprzed metamorfozy zasłużyły na miejsce na naszej liście… Oczywiście, wszystkie te aranżacje już dawno przestały istnieć, a jedynym ich wspomnieniem są zdjęcia. Przekonajmy się, czy zgodzicie się z naszą listą.

​1. Urządzenie salonu niewygodnymi meblami

Projekty,   zaprojektowane przez HOME Make Up
HOME Make Up

Soggiorno dopo 2

HOME Make Up

Salon jest przestrzenią, w której powinniśmy móc się zrelaksować i odpocząć, ale również przyjąć gości. Właśnie dlatego kluczowy jest dobór funkcjonalnych, estetycznych i wygodnych mebli. Unikajmy więc takich rozwiązań, jak pojedyncza i oddalona od wszystkiego sofa obita materiałem trudnym w czyszczeniu, jak widać na zdjęciu powyżej.

​2. Ustawienie sofy według ustawienia telewizora

Mimo, że często telewizor jest obecny w niemal każdym pomieszczeniu w domu, to jednak w salonie najczęściej spotykamy się w większym gronie, żeby rodzinnie obejrzeć film lub ulubiony program rozrywkowy. DLatego zwracamy szczególną uwagę na ustawienie siedzeń według telewizora – tak, aby z każdego miejsca był dobry widok. Logika jest zrozumiałe, ale wykonanie często pozostawia wiele do życzenia, tak jak w przypadku powyżej. Mieszkańcy tego domu oddali go w ręce specjalistów od Home Stagingu, i nie pożałowali decyzji!

​3. Puste ściany

Zespół homify całkowicie popiera minimalistyczne rozwiązania i tendencję mniej znaczy więcej, ale nie w przypadku, gdy otrzymuje się tak mroczne efekty! Jeśli nie jesteśmy zwolennikami obrazów i półek, zadbajmy przynajmniej o ciekawy wzór na ścianie, jasną kolorystykę i dynamikę faktury. Całe szczęście, po metamorfozie, te ściany całkowicie się zmieniły.

​4. Natłok mebli

Nowoczesne wnętrza charakteryzują się raczej umiarkowaną ilością prostych i niezbędnych mebli, które nie przytłaczają całej aranżacji. Unikajmy więc wyposażenia nader ozdobnego. Miłośnikom stylu klasycznego proponujemy skupić się na niewielkiej ilości kluczowych elementów i dopasować do nich dyskretne tło.

​5. Nietypowe obicia i narzuty na kanapy i fotele

Projekty,   zaprojektowane przez homeswitchome
homeswitchome

PRIMA – Salotto

homeswitchome

Czasami niewiele wystarczy by całkowicie odmienić wizerunek salonu, czy to na dobre, czy na złe. Na przykład, kanapy i fotele pokryte staromodnymi tkaninami. Porzućmy więc nieatrakcyjne narzuty, a jeśli obicia pozostawiają wiele do życzenia, wybierzmy narzuty wpisujące się w aktualne standardy designu.

​6. Wszystko w jednym

Projekty,   zaprojektowane przez Sabrina Home Stager
Sabrina Home Stager

soggiorno prima

Sabrina Home Stager

Kolejny punkt wart zwrócenia szczególnej uwagi: uważajmy, żeby nie przepełnić pomieszczenia, ponieważ w mgnieniu oka zmniejszymy je optycznie! Poza tym, powinniśmy starać się o łatwe przejście – w końcu to nie bieg z przeszkodami.

​7. Wykorzystanie losowych elementów wyposażenia i aranżacji

Ostatnim często popełnianym błędem, którego nie mogło zabraknąć na naszej liście jest wykorzystanie przypadkowych mebli i bezmyślne zestawienie kłócących się ze sobą stylów aranżacji. Zdjęcie powyżej nawet nie oddaje perełek, z którymi można się spotkać.   

W poszukiwaniu gustownych aranżacji wnętrz pomoże Wam: 37 spektakularnych pomysłów na salon

Zgadzacie się z naszą listą? Co jeszcze uważacie za często popełniany błąd aranżacyjny?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu