Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Krok po kroku: jak wyremontować łazienkę i nie wydać fortuny!

homify.Pl homify.Pl
Projekty,   zaprojektowane przez Spazio3Design
Loading admin actions …

Przymierzacie się do remontu w łazience? Ale nie wiecie, od czego zacząć? Homify pomoże Wam stworzyć łazienkę marzeń! W niniejszym Katalogu Inspiracji zobaczycie, jak krok po kroku osiągnąć maksimum i już wkrótce móc cieszyć się piękną i elegancką łazienką. Weźcie kartkę, jakiś długopis i róbcie notatki, żeby żaden nasz niesamowity pomysł nie umknął Waszej uwadze. Byłaby to niepowetowana strata!

1. Rozmieszczenie rur

Rozmieszczenie rur, a zatem przepływ wody i ścieków, to bardzo ważna kwestia w trakcie projektowania i remontowania łazienki. Tak ważna, że zachęcamy do skorzystania z pomocy fachowców. Nie chodzi tu tylko o położenie rury, ale także o wiele aspektów dodatkowych, na których – nie ma co ukrywać – często po prostu się nie znamy. Co istotne, całość powinna zostać rozmieszczona tak, aby nie było żadnych przecieków, gdyż one mogą zniszczyć efekt finalny. Niezadbanie o to na tym etapie często kończy się potrzebą wrócenia do początku w najmniej spodziewanym momencie i zniszczenia efektów etapów kolejnych.

2. Przygotowanie ścian

Kolejny ważny krok na drodze do wymarzonej łazienki. Aby móc pokryć ściany kafelkami, najpierw trzeba je dokładnie wyrównać. Jest to istotne również pod kątem wilgoci, gdyż świetnie sprawdza się w jej zapobieganiu. Pamiętajmy, że ściany najlepiej i najbezpieczniej pokryć w taki sposób, że jakikolwiek problem z rurami nie będzie wymagał zniszczenia całości, a jedynie np. usunięcia kilku płytek.

3. Przygotowanie podłogi

Te same wytyczne, które dotyczą ścian, dotyczą również podłogi. Przede wszystkim płasko i równo. Przygotowywanie podłogi do pokrycia jej – najczęściej – płytkami, to świetna okazja do zrobienia lekkiego podwyższenia lub nachylenia umożliwiającego odpływ wody w miejscu, gdzie zostanie zainstalowany prysznic. Każde działanie ma swój cel!

4. Położenie ceramiki

Kolejny krok to położenie ceramiki. Co powiecie na łazienkę pokrytą płytkami z białego marmuru, jak na załączonym zdjęciu? Z subtelnie zdobiącą je mozaiką? Wszelkie krzywizny i nierówności na ścianach w tym przypadku nie są naszym sprzymierzeńcem lecz zdecydowanym wrogiem. Pamiętajmy, aby płytki zainstalować w sposób ułatwiający ich szybki i łatwy demontaż na wypadek jakiegoś przecieku z rur. Szkoda byłoby niszczyć wówczas tak żmudną pracę i piękną łazienkę.

5. Dbałość o szczegóły

Aby przełamać dominację jasnego marmuru na ścianach, warto postawić na modne w ostatnich latach mozaiki. Prawda, że mozaika podłogowa, idealnie dopasowana do delikatnej mozaiki zdobiącej ściany, daje niesamowity efekt? Cóż za elegancja i smak! Na szczęście nowe technologie przychodzą z pomocą i dziś nikt już nie musi bawić się w układanie mozaiki centymetr po centymetrze. Obecnie na rynku dostępne są, jak widać na zdjęciu, mozaiki w modułach. Kilka modułów i gotowe!

6. Wykończenie

Kiedy ściany i podłoga są już gotowe, pozostają jedynie prace wykończeniowe. Nowoczesne WC i mała, szklana półka wieńczą dzieło.

Efekt finalny mówi sam za siebie

Oto i efekt finalny godny naśladowania i powielania! Nowoczesność i minimalizm to połączenie wręcz idealne, eleganckie i luksusowe, a przy tym naprawdę tanie! A któż z nas nie chciałby mieć pięknej łazienki, której wykonanie pozostawia choć parę groszy w portfelu?!

Co sądzicie o tej łazience?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu