Projekty,  Domy zaprojektowane przez TAMAI ATELIER

Domek jednorodzinny, gdzie żyje się w zgodzie z naturą

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Japońska architektura współczesna ma w sobie coś takiego, że kiedy wchodzimy do środka nowo powstałego domu, od razu ogarnia nas spokój, zaczynamy się wyciszać. Kraj Kwitnącej Wiśni proponuje swoją wersję minimalizmu czerpiącego z tradycji, wykorzystującego naturalne materiały. W japońskich domach jednorodzinnych nie zapomina się o przyrodzie, która nierzadko stanowi ważną część projektu. 

Czy takie budynki mogłoby powstać na polskich przedmieściach? Mamy nadzieję, są bowiem niesamowicie piękne! Zaraz sami się o tym przekonacie – zabieramy Was dzisiaj właśnie do Japonii, gdzie czeka na nas dom jednorodzinny projektu Tamai Atelier.

Przyjaźnie i nowocześnie

Architekci z Tokyo stworzyli budynek, który zachwyca geometryczną bryłą o bardzo zapraszającym charakterze. Nowoczesne domy często nie wyglądają zbyt przyjaźnie. Tutaj jest inaczej dzięki hojnemu wykorzystaniu drewna oraz otoczeniu projektu drzewami. Teraz znajdujemy się w głębi dużego ogrodu, którego można pozazdrościć.

Wejście główne z małym dziedzińcem

Przechodzimy na drugą stronę domu, kierujemy się w stronę wejścia głównego. Za murkiem i płotem czeka na nas niespodzianka. Mały dziedziniec z drzewem rosnącym pośrodku, wygodną, drewnianą ławą oraz rabatami zieleni w objęciach podłoża z jasnych płytek. To miejsce może stać się kącikiem lektury, spotkań z sąsiadami, a dodatkowo zapewniać będzie świetne doświetlenie wnętrz, których ściany przeszklono.

Przedpokój marzenie

Wchodzimy do środka. W japońskich domach znaczenie będą miały różnice poziomów. W przedpokoju, wyłożonym sugestywnie tymi samymi płytkami co dziedziniec, pozostawiamy buty oraz odzież wierzchnią, by stanowczo zróżnicować życie w domu od życia toczącego się na zewnątrz. Drewniane meble prezentują się zachwycająco.

Jasne, przestronne wnętrza

Z perspektywy jadalni możemy w pełni docenić znane już nam patio. Dzięki przeszkleniom wnętrze zalewane jest przez promienie naturalnego światła. Wystrój jest ograniczony lecz przemyślany. Na pierwszym planie widzimy kultowe krzesła projektu słynnego małżeństwa Eamsów. W głębi z kolei dojrzeć możemy gustowny kominek.

Sypialnia i domowe biuro

Bardzo interesujący jest projekt sypialni. Miejsce na wypoczynek odgrodzono tutaj niskim murkiem od wygodnego miejsca do pracy. Można tutaj znaleźć ciszę i spokój, konieczne do koncentracji, bez zaburzania atmosfery relaksu tak potrzebnej w sypialni.

Odrobina tradycji

Współczesna architektura wnętrz nie zapomina o tradycji, w japońskich domach wciąż nie może zabraknąć

Po zapadnięciu zmroku

Dzień chyli się ku końcowi, dlatego opuszczamy piękne wnętrza i raz jeszcze spoglądamy na ten fantastyczny dom z zewnątrz. Teraz możemy zwrócić uwagę na przestronność zadaszonego tarasu oraz obejście, dzięki któremu można wyjść na dwór także z pokoi prywatnych. Drewno wzmaga poczucie bliskości natury.

Uwielbiacie japońskie domy jednorodzinne? Musicie poznać ten projekt: Dom, który wygina śmiało ciało.

Zamienilibyście się z właścicielami?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu