Kawalerka: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Partner Design

Jak urządzić kawalerkę? Przykład z Wrocławia

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W kawalerce nie ma miejsca na błędy. Nie chcemy Was straszyć, tak po prostu jest! Kiedy brakuje miejsca, każde potknięcie aranżacyjne będzie nas drogo kosztować. Dlatego najlepiej jest oddać przestrzeń w ręce profesjonalisty, który wykorzysta wszystkie zakamarki. Zanim to zrobimy, powinniśmy jednak sami zastanowić się nad naszymi oczekiwaniami. Im więcej ciekawych kawalerek obejrzymy, tym jaśniejszy będzie obraz naszej własnej.

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was inspirujący przykład z Wrocławia, za którym stoją architekci wnętrz z Partner Design. Jest modnie, nowocześnie, jasno i funkcjonalnie. Czy czegoś więcej potrzeba do szczęścia, gdy po raz pierwszy lądujemy na swoim?

Plan otwarty

Kawalerka: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Partner Design

W małej kawalerce raczej trudno nam będzie uciec od planu otwartego. Jeśli bardzo nam na tym zależy koniecznie już na początku skonsultujmy to z naszymi architektami wnętrz. Jest jednak od czego uciekać? Moda na plan otwarty sprawiła, że małe mieszkania nareszcie zaczęły być przestronne. Poszczególne funkcjonalne strefy i tak można wyróżnić, co zaraz zobaczymy w tej kawalerce.

Szary salon

Kawalerka: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Partner Design

Ciemna, grafitowa ściana wyróżnia strefę salonu. Narożnik w podobnym kolorze doskonale wtapia się w tło. Śnieżnobiała szafka i stolik kawowy wprowadzają z kolei mocny kontrast. Charakteru przestrzeni nadają wzorzyste poduszki oraz plakaty z inspirującymi hasłami. Nie zapominajmy o dekoracji ścian, mogą to być takie hasła, plakat z ulubionego filmu, obraz znajomego malarza… byle coś się działo!

W salonie na pierwszy rzut oka widzimy narożnik, stolik, szafkę, plakaty… a znajduje się tutaj jedno bardzo przemyślane rozwiązanie – sound system! Wieża stoi na szafce, natomiast głośniki postawiono na ziemi, po obu stronach tego mebla. Żadnych kabli na widoku i wygoda użytkowania, oto na czym można się wzorować.

Bogactwo materiałów

Kawalerka: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez Partner Design

Odwracamy się o 180° i naszym oczom ukazuje się jadalnia, za nią kuchnia, na lewo natomiast betonowa ściana z telewizorem, pod którym ustawiono praktyczną szafkę. Telewizję wygodnie oglądać można ze znanego nam już narożnika. Zamiast oddawać się relaksowi, zwróćmy uwagę na bogactwo materiałów. Białe tynki i fronty mebli, beton, drewno w wielu odcieniach, płytki, tworzywo sztuczne, cegła… sporo się dzieje!

Elektryzująca jadalnia

Kawalerka: styl , w kategorii Jadalnia zaprojektowany przez Partner Design

Chyba najbardziej charakterystyczna w naszej kawalerce jest jadalnia ze swoją ceglaną ścianą. Wyznacza granicę pomiędzy salonem a kuchnią, wciska się pomiędzy okno a drzwi balkonowe. Cegła w połączeniu z modną lampą z żarówek, niczym kiść winogron, oraz zabawnym neonem wprowadza odrobinę industrialnego czaru. Przy prostym, drewnianym stole znajdziemy designerskie krzesła Eames.

Biała kuchnia

Kawalerka: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Partner Design

W całym mieszkaniu znajdziemy na podłodze drewniane panele, w kuchni natomiast czekają płytki. Są bardziej odporne na zabrudzenia, o które nie trudno w miejscu przygotowywania posiłków. A jednak drewna tutaj nie brakuje! Drewniana listwa pod białą zabudową oraz drewniane panele nad nią zapewniają spójność całego projektu mieszkania. Lśniące, białe fronty szafek odbijają światło wpadające tutaj przez okno. Strefa pracy jest dodatkowo doświetlona dzięki taśmom LED.

Jasna i funkcjonalna łazienka

Kawalerka: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Partner Design

Ostatnim przystankiem na trasie naszego dzisiejszego spaceru będzie łazienka. Chociaż z dostępnym metrażem nie było łatwo, to udało się stworzyć przestrzeń, której niczego nie brakuje. Miejsce do przechowywania znajdziemy w postaci szafki pod umywalką oraz na półce powstałej na zabudowie toalety. Obie te przestrzenie dopełniają wiklinowe koszyki. Wiklina, chropowatość i połyskliwość białych płytek, subtelny drewniany nadruk drugiego rodzaju płytek, drewniana okleina na drzwiczkach szafki… Różnorodność materiałów sprawia, że wystrojowi małej łazienki do nudy daleko.

Kącik gospodarczy

Kawalerka: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez Partner Design

Jest tutaj nawet i pralka! Wnękę za drzwiami wykorzystano na 100%, umiejscawiając w niej pralkę oraz praktyczną szafkę na wszelkie środki chemiczne. Żaden centymetr nie został zmarnowany.

Wystrój tej kawalerki jest tak dopracowany, ponieważ została ona wykończona pod klucz przez naszych profesjonalistów. Nie wiecie, co to znaczy? Tutaj znajdziecie wszystkie odpowiedzi: Mieszkanie w pakiecie pod klucz, czyli wygodniej się nie da.

Co najbardziej spodobało się Wam w wystroju tej kawalerki?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu