11 pomysłów na oryginalne, bo wykonane samodzielnie półki

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

11 pomysłów na oryginalne, bo wykonane samodzielnie półki

homify.Pl homify.Pl
Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez Gemmalo arquitectura interior
Loading admin actions …

Funkcjonalne i dekoracyjne – to tylko niektóre z zalet przypisywanych zazwyczaj domowym półkom. Półki pomagają utrzymać porządek, a dzięki swoim kształtom mogą być bardzo ciekawym i eleganckim dodatkiem do każdego pomieszczenia. W układach otwartych są także świetnym sposobem na podzielenie przestrzeni, na przykład oddzielenie kuchni od salonu. W popularnych sklepach meblowych ciężko o coś oryginalnego, czego nie kupi również pół miasta. Jeżeli pragniecie niekonwencjonalności, nasz Katalog Inspiracji śpieszy Wam z pomocą. Oto 11 rodzajów półek, łatwych w wykonaniu, a więc niemalże gotowych do zainstalowania w Waszych domowych przestrzeniach.

1. Półki drewniane wiszące

Drewnianych półek w naszych przestrzeniach możemy zainstalować tyle, ile chcemy. Zwłaszcza, jeśli decydujemy się na modele widzące, optycznie unoszące się nad ziemią. Kilka desek i gotowe, a przy tym od razu czysto i schludnie dookoła. Co więcej, jest to ciekawe rozwiązanie do wszelkiego rodzaju łazienek. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami!

2. Regał do salonu

Regał ze zdjęcia, niekoniecznie w kolorze niebieskim, to świetnie rozwiązanie do wszystkich salonów. Zresztą sprawdzi się także w każdym innym pomieszczeniu, dużym i małym. Choć pojemny, w żaden sposób nie ogranicza dostępnej w pokoju przestrzeni. Idealnie nadaje się do podzielenia dużego pomieszczenia na dwa pomniejsze.

3. Półki narożne

Ta wykonana z drewna jadalnia, ze złotymi detalami, prezentuje się bardzo elegancko. Również za sprawą półek zainstalowanych w jednym z jej rogów, idealnych do przechowywania choćby książek kucharskich lub niewielkich roślin. Piękny pokój!

4. Półki wiszące po raz drugi

Półki wiszące widoczne na zdjęciu idealnie komponują się z całością pomieszczenia zdominowaną przez drewno. Bardzo eleganckie i dyskretne, świetnie dopasowane do ściany, przy której je zainstalowano, w żaden sposób nie wpływają na ograniczenie dostępnej przestrzeni.

5. Półki wielofunkcyjne

Półki w domowym biurze pełnią zazwyczaj wiele funkcji. Przede wszystkim pozwalają na zachowanie porządku, ale także umożliwiają posiadanie pod ręką rzeczy, które lubimy i cenimy. Przestrzeń ze zdjęcia, między innymi dzięki widocznym półkom, to przestrzeń idealna do nauki i pracy, a przy tym jednocześnie przytulna i komfortowa.

6. Z wdziękiem

Oto cudowny efekt połączenia stylu rustykalnego z industrialnym! Któż z nas nie chciałby takich półek?! Jadalnia ze zdjęcia, za sprawą umeblowania, dodatków i ogólnego projektu, jest znacznie bardziej nowoczesna od jadalni z wielu domów, które odwiedzamy na co dzień.

7. Przestronne regały

Elegancka kuchnia ze zdjęcia została wyposażona w dwa regały z półkami, które umożliwiają przechowywanie wielu narzędzi kuchennych, naczyń i szklanek. Przestronność regałów ma zapewniać komfort wszystkim użytkownikom kuchni, tym dużym, jak i tym małym.

8. Regał działowy

Jeżeli pragniemy półek w miarę nowoczesnych, a przy tym prostych, rozważmy zainstalowanie u siebie regału działowego, podobnego do tego z załączonego zdjęcia. Taki regał, idealnie skomponowany ze ścianą, do której przylega, oraz z pozostałymi meblami, dzieli przestrzeń na dwie pomniejsze. Choć minimalistyczny, dodaje pomieszczeniu nowoczesności. Czegóż chcieć więcej?!

9. Tylko jedna

Jeżeli lubimy styl minimalistyczny – jedna półka i gotowe. Tego rodzaju półka, wyglądająca na dość starą, może zabytkową, świetnie nadaje się do zaprezentowania całej posiadanej zastawy stołowej. Wykonana z drewna, przełamuje dominację bieli i jest ciekawym dodatkiem do widocznej kuchni.

10. Symetria

Półki Genua - lite drewno: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Woodica
Woodica

Półki Genua – lite drewno

Woodica

Dwie identyczne, drewniane półki to ciekawy dodatek do wszystkich pomieszczeń. Drewno jest niezawodne i zawsze modne. Dzięki tym półkom każdy pokój będzie nie tylko elegancki, ale i utrzymany w porządku.

11. Półki oryginalne i niepowtarzalne

Mieszkanie 54 m2. Warszawa Praga : styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Pracownia Silvergrey
Pracownia Silvergrey

Mieszkanie 54 m2. Warszawa Praga

Pracownia Silvergrey

Półki można zainstalować praktycznie wszędzie i w różnych konfiguracjach. Będzie ku temu odpowiedni każdy róg i wnęka, przestrzeń pod i nad schodami. Trochę kreatywności i upragniona oryginalność jest w zasięgu ręki.

Które z tych półek podobają się Wam najbardziej?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu