Projekty,  Salon zaprojektowane przez ALEXANDER ZHIDKOV ARCHITECT

Dom przyszłości pośrodku lasu

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Jak powinien wyglądać projekt domu przyszłości? Wykorzystywać najnowsze technologie, inteligentne systemu kontroli nad ogrzewaniem, oświetleniem, korzystać z energii odnawialnej, zachwycać estetyką ścisłej geometrii. A może… przyszłość już tutaj jest? Minimalistyczne budynki często sprawiają wrażenie wyjętych z opowieści science fiction. Ich funkcjonalne rozwiązania, przestronność wnętrz oraz ogromne przeszklenia doskonale odpowiadają naszym marzeniom.

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji zaprezentujemy Wam projekt rosyjskiego architekta Aleksandra Zhydkova i sami będzie mogli zadecydować, czy to styl minimalistyczny jest przyszłością…

Biel i czerń

Klasyczny kontrast bieli i czerni często znajdziemy w budynkach w stylu minimalistycznym. Niezmiennie wprowadza poczucie elegancji, nie inaczej jest tutaj. Bryła domu dzieli się na trzy części, niczym trzy klocki. Parter obłożony jest malowanymi na czarno deskami, tworzą go dwa człony: wejścia oraz klatki schodowej, widoczny w głębi, oraz strefa publiczna z kuchnią, jadalnią, salonem, widoczna na pierwszym planie. Na nie nałożony jest kolejny klocek – pokoje prywatne zamknięte w szkle i białym tynku.

Zamknięte…

Nawet w środku lasu trzeba pomyśleć o tym, by chronić prywatność mieszkańców bądź gości. Dlatego też od strony drogi prowadzącej do tego domu czeka nas na poziomie parteru całkowicie zamknięta fasada.

Chcecie mieć pewność, że nikt nie będzie podglądał Waszego intymnego, domowego życia? Koniecznie zajrzyjcie do tego artykułu: Wścibscy sąsiedzi? Tak zachowasz prywatność w swoim domu!

… otwarte

Co innego widzimy po drugiej stronie! Czarne skrzydło całkowicie otwiera się na las niesamowitymi przeszkleniami. Podłoże tarasu wydaje się jakby wysunięte spod tego skrzydła. Zrezygnowano z balustrad, dzięki czemu poczuć można prawdziwą bliskość natury. Strefa wypoczynku oraz jadalnia na świeżym powietrzu, którą widzimy w głębi, pozwalają wygodnie korzystać z tej przestrzeni.

Przemyślany ciąg komunikacyjny

W stylu minimalistycznym liczy się funkcjonalność. Wprowadzane rozwiązania powinny być praktyczne i przemyślane, by użytkowanie przestrzeni było po prostu przyjemne. Na powyższym modelu widzimy, jak sprytnie zaplanowano komunikację wewnątrz budynku, jak łatwo jest przemieszczać się pomiędzy poziomami.

Podłużna kuchnia

Zwiedzanie wnętrza rozpoczynamy od oryginalnej kuchni, w której mieszają się naturalne materiały. Dwa rodzaje ciemnego kamienia na ścianie i na posadzce stanowią tło dla jasnego drewna niezwykłej wyspy. Zaskakuje ona swoimi wymiarami. Jest bardzo długa, dzięki czemu mieści w sobie wszelkie sprzęty AGD, a w głębi przechodzi w dużą strefę śniadaniową.

Ogromny salon

Kuchnia przechodzi w jadalnię połączoną z salonem, które z dwóch stron otoczone są przeszkleniami na całą wysokość i szerokość ścian. Robi to wrażenie! Rozpoznajecie już, gdzie się znajdujemy? Za jadalnią zajdziemy dyskretne przesuwane drzwi na taras. Na strefę salonu składają się aż trzy narożniki, które pomieszczą wszystkich członków rodziny oraz ich gości.

Świetlista przystań

Na koniec naszego wirtualnego spaceru przyjrzyjmy się, jak dom ma prezentować się po zmroku. Dzięki systemowi oświetlenia zewnętrznego oraz światłu przedostającemu się na zewnątrz z wnętrza, przez przeszklenia budynek schowany w lesie wygląda niczym latarnia na oceanie. Będzie przyjemnie tutaj wracać…

Co sądzicie o przeszkleniach tak dużych rozmiarów? Wyglądają świetnie, ale czy czulibyście się za nimi swobodnie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu