Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

8 kreatywnych pomysłów na urozmaicony ogród

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Projekty,  Ogród zaprojektowane przez BLACKHAUS
Loading admin actions …

Marzy Wam się ciekawy, oryginalny ogród, ale nie wiecie, od czego zacząć? Zainspirujcie się zestawieniem, które dla Was przygotowaliśmy. Pokażemy Wam w nim osiem projektów ogrodów- każdy odznaczać będzie się czymś wyjątkowym, niekonwencjonalnym. Elementy te mogą wejść w skład każdego ogrodu, bez względu na jego rozmiar czy charakter. Zapraszamy do oglądania!

1. Oczkowe wodne inaczej

Macie wrażenie, że w waszych ogrodach czegoś brakuje? Tym czymś jest być może źródło wody. Staw, fontanna, oczko wodne- każdy z tych elementów wprowadzi do ogrodu życie, relaksujący szum wody, której tafla odbije promienie słoneczne. Większość zbiorników wodnych ma okrągły kształt- inaczej jest jednak w przypadku tego ze zdjęcia.

2. Ogród podzielony na sekcje

O ogrodzie ze zdjęcia można powiedzieć wszystko, ale nie to, że wygląda nudno. Główną rolę odgrywają tutaj nie rośliny czy krzewy, ale pergola, pełniąca funkcję ogrodzenia i ścianki działowej, która tworzy w ogrodzie sekcje. Wzrok przykuwają także niecodzienne, kolorowe meble ogrodowe.

3. Nietypowa ścieżka ogrodowa

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Cowen Garden Design
Cowen Garden Design

Mote Avenue, Maidstone

Cowen Garden Design

Taka ścieżka ogrodowa wprowadza do ogrodu czar i urok. To właśnie na niej opiera się symetryczny design ogrodu. Pięknie obsadzono ją roślinami, pogrupowanymi na półkolistych klombach. Na skrzyżowaniu stanęła z kolei dekoracyjna altanka z drewna.

4. Wyraziste dekoracje

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Gardenplan Design
Gardenplan Design

Bespoke, galvanised powder coated planters

Gardenplan Design

Kolorowe w ogrodzie mogą być nie tylko kwiaty- postawcie na oryginalne, krzykliwe dodatki i dekoracje, aby jeszcze bardziej ożywić to miejsce.

5. Mały ogródek w wielkim mieście

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez BLACKHAUS
BLACKHAUS

Girl and the cat

BLACKHAUS

Marzy Wam się własna oaza zieleni w bloku? Oto świetny pomysł na to, jak stworzyć piękny balkon. Odseparowany od sąsiadów i ulicy, elegancko wykończony drewnem, wyposażony w wygodne meble i udekorowany bujną zielenią- zachwycający!

6. Elementy ogrodu Zen

Pewnie już słyszeliście o fenomenie ogrodów Zen, które opierają się na estetyce rodem z Azji i są odzwierciedleniem dążenia do osiągnięcia spokoju i wyciszenia? Warto wprowadzić niektóre z ich elementów do swojego ogrodu- kamień albo piasek z kojącymi wzorami.

7. Przytulny kącik

Wygospodarujcie w ogrodzie miejsce na stworzenie przytulnego kącika, w którym będziecie spędzać czas w doborowym towarzystwie. Wyposażcie go z wygodne meble, miejsce na ognisko, klimatyczne elementy oświetlenia- i gotowe!

8. Spektakularne oświetlenie

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Robert Hughes Garden Design
Robert Hughes Garden Design

A contemporary industrial garden

Robert Hughes Garden Design

Oświetlenie w ogrodzie pełni nie tylko funkcję praktyczną- jest także istotnym elementem dekoracyjnym. Najdobitniej udowadnia to przykład ze zdjęcia- bez tak dobranego oświetlenia ogród ten nie byłby aż tak klimatyczny.

Jakie ciekawe rzeczy macie w swoich ogrodach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu