Projekty,  Ogród zaprojektowane przez BLACKHAUS

8 kreatywnych pomysłów na urozmaicony ogród

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Marzy Wam się ciekawy, oryginalny ogród, ale nie wiecie, od czego zacząć? Zainspirujcie się zestawieniem, które dla Was przygotowaliśmy. Pokażemy Wam w nim osiem projektów ogrodów- każdy odznaczać będzie się czymś wyjątkowym, niekonwencjonalnym. Elementy te mogą wejść w skład każdego ogrodu, bez względu na jego rozmiar czy charakter. Zapraszamy do oglądania!

1. Oczkowe wodne inaczej

Macie wrażenie, że w waszych ogrodach czegoś brakuje? Tym czymś jest być może źródło wody. Staw, fontanna, oczko wodne- każdy z tych elementów wprowadzi do ogrodu życie, relaksujący szum wody, której tafla odbije promienie słoneczne. Większość zbiorników wodnych ma okrągły kształt- inaczej jest jednak w przypadku tego ze zdjęcia.

2. Ogród podzielony na sekcje

O ogrodzie ze zdjęcia można powiedzieć wszystko, ale nie to, że wygląda nudno. Główną rolę odgrywają tutaj nie rośliny czy krzewy, ale pergola, pełniąca funkcję ogrodzenia i ścianki działowej, która tworzy w ogrodzie sekcje. Wzrok przykuwają także niecodzienne, kolorowe meble ogrodowe.

3. Nietypowa ścieżka ogrodowa

Taka ścieżka ogrodowa wprowadza do ogrodu czar i urok. To właśnie na niej opiera się symetryczny design ogrodu. Pięknie obsadzono ją roślinami, pogrupowanymi na półkolistych klombach. Na skrzyżowaniu stanęła z kolei dekoracyjna altanka z drewna.

4. Wyraziste dekoracje

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez Gardenplan Design
Gardenplan Design

Bespoke, galvanised powder coated planters

Gardenplan Design

Kolorowe w ogrodzie mogą być nie tylko kwiaty- postawcie na oryginalne, krzykliwe dodatki i dekoracje, aby jeszcze bardziej ożywić to miejsce.

5. Mały ogródek w wielkim mieście

Projekty,  Ogród zaprojektowane przez BLACKHAUS
BLACKHAUS

Girl and the cat

BLACKHAUS

Marzy Wam się własna oaza zieleni w bloku? Oto świetny pomysł na to, jak stworzyć piękny balkon. Odseparowany od sąsiadów i ulicy, elegancko wykończony drewnem, wyposażony w wygodne meble i udekorowany bujną zielenią- zachwycający!

6. Elementy ogrodu Zen

Pewnie już słyszeliście o fenomenie ogrodów Zen, które opierają się na estetyce rodem z Azji i są odzwierciedleniem dążenia do osiągnięcia spokoju i wyciszenia? Warto wprowadzić niektóre z ich elementów do swojego ogrodu- kamień albo piasek z kojącymi wzorami.

7. Przytulny kącik

Wygospodarujcie w ogrodzie miejsce na stworzenie przytulnego kącika, w którym będziecie spędzać czas w doborowym towarzystwie. Wyposażcie go z wygodne meble, miejsce na ognisko, klimatyczne elementy oświetlenia- i gotowe!

8. Spektakularne oświetlenie

Oświetlenie w ogrodzie pełni nie tylko funkcję praktyczną- jest także istotnym elementem dekoracyjnym. Najdobitniej udowadnia to przykład ze zdjęcia- bez tak dobranego oświetlenia ogród ten nie byłby aż tak klimatyczny.

Jakie ciekawe rzeczy macie w swoich ogrodach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu