Projekty,  Pokój dziecięcy zaprojektowane przez Дарья Баранович Дизайн Интерьера

Najbardziej efektywne sposoby na podział wnętrz w małych mieszkaniach

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Małe mieszkania powoli stają się normą na rynku mieszkaniowym, zwłaszcza dużych miastach. Choć niektórzy postrzegają je w kategoriach poświęceń, inni patrzą na niewielki metraż i dostrzegają potencjał na stworzenie wnętrza funkcjonalnego, praktycznego i możliwość kreatywnej aranżacji.

Jednym z największych wyzwań w małych wnętrzach jest sposób podziału pomieszczeń. Niewielkie mieszkania urządzone są najczęściej na otwartym planie- strefa dzienna, a często i sypialni zlokalizowane są na jednej przestrzeni. Dlatego tak kluczowe jest, aby funkcjonalnie odseparować od siebie te obszary.

Oto nasze propozycje na kreatywny podział wnętrz małych mieszkań.

1. Drewniany segment

Mieszkanie dla singla: styl , w kategorii Salon zaprojektowany przez Perfect Space
Perfect Space

Mieszkanie dla singla

Perfect Space

W tym małym mieszkaniu sypialnię oddzielono od salonu za pomocą drewnianego segmentu. Tym sposobem odseparowano poszczególne obszary we wnętrzach, nie zaburzając swobodnego przepływu światła i powietrza.

2. Wertykalna separacja

W niewielkich mieszkaniach, które mają wysokie sufity, świetnym pomysłem jest stworzenie dwóch kondygnacji w pionie- na antresoli można urządzić wygodną sypialnię, a pod nią salon czy domowe biuro. W tym wnętrzu znajdziemy też inne fantastyczne pomysły na podział przestrzeni- chociażby lekka konstrukcja oddzielająca schody od pomieszczenia na dole.

3. Wydzielony przedpokój

Jak pomysłowo oddzielić przedpokój od strefy dziennej w małym mieszkaniu? Pomysł ze zdjęcia jest wart skopiowania! Niska ścianka z cegły, na której zawieszono telewizor, oddziela hol od salonu, a wysoki segment odseparowuje go od kuchni.

4. Zasłony

Stylowym i funkcjonalnym sposobem na wydzielenie sypialni w ramach strefy dziennej, jest osłonięcie jej zasłonami. To także świetny element romantycznej aranżacji wnętrz.

5. Na różnych poziomach

Innym ciekawym sposobem na podział przestrzeni jest wyróżnienie poziomów. Sypialnia na wyższym poziomie pozwala stworzyć dodatkowe miejsce na przechowywanie pod podłogą.

6. Dekoracyjne, półprzezroczyste ściany

Ściany o ornamentowych zdobieniach, które przepuszczają światło i powietrze, to kolejny ciekawy sposób na podział przestrzeni. Nadadzą wnętrzom elegancji i szyku.

7. Stół barowy

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify
homify

Salon

homify

Stół barowy to nowoczesny element wyposażenia kuchni. Świetnie zastąpi jadalnię, a do tego w estetyczny i funkcjonalny sposób oddzieli kuchnię od pozostałych obszarów strefy dziennej.

8. Wysoki do sufitu regał

Na koniec klasyk w dziedzinie separacji przestrzeni- wysoki do sufitu regał, który świetnie sprawdzi się jako miejsce na telewizor i schowek.

Który sposób sprawdziłby się w Waszych mieszkaniach?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu