Projekty,   zaprojektowane przez Land-proekt

12 świetnych pomysłów na udekorowanie ogrodu

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W tym Katalogu Inspiracji zebraliśmy dla Was dwanaście pomysłów na udekorowanie ogrodu, które świetnie sprawdzą się zwłaszcza w surowym klimacie, o mroźnych zimach i deszczowych jesieniach. Bazujemy na realizacjach rosyjskich architektów krajobrazu, którzy wiedzą, jak projektować ogrody na tej szerokości geograficznej.

1. Letnia kuchnia

Jeżeli macie duży ogród, warto przeznaczyć trochę miejsca na letnią kuchnię. Ta jest zadaszona, jej drewniana struktura opiera się na fundamentach z cegły. Jest pół otwarta, wyposażona w stół, krzesła oraz grill z białym, dekoracyjnym szybem.

2. Ścieżka z drewna

Dekoracyjna ścieżka przecinająca ogród wykonana z jasnego drewna. Deseczki ułożono raz wertykalnie, raz horyzontalnie, tworząc ciekawą pod względem wizualnym konstrukcję.

3. Kamień, kora, cegła

Estetyka ogrodu bazuje na obłych kształtach- zawijana ścieżka z naturalnego kamienia, dopasowany do niej klomb wysypany korą, kolisty kształt tarasu. Prosty, a zarazem efektowny sposób na dekorację ogródu.

4. Dekoracyjna ścieżka

Kolejny dowód na to, że zawijająca się ścieżka w ogrodzie, wykonana z naturalnego kamienia, to fantastyczny pomysł na dekorację.

5. Dekoracyjnie wyznaczone obszary w ogrodzie

Klinkier posłużył w tym przypadku do wyznaczenia poszczególnych obszarów w ogrodzie. W ten sposób miejsce na stolik i krzesła zostało wizualnie odseparowane od innych części ogrodu.

6. Estetyka drewna

Fantastyczna ścieżka ogrodowa wykonana z drewna, tym razem ułożonego pod kątek 45 stopni.

7. Skalniak

Ponadczasowy klasyk- dekoracyjny skalniak o podłożu z kory i kamyczków, niskich, odpornych na niskie temperatury krzewów, wyższych iglaków i oryginalnych, kamiennych dekoracji.

8. Klomb warzywny

Jak połączyć ładne z pożytecznym? Dekoracyjny, tarasowy klomb to w rzeczywistości grządka warzywna, którą obsadzono sałata i rzodkiewką.

9. Rajskie meble ogrodowe

Żaden ogród nie byłby kompletny bez eleganckich mebli ogrodowych o tropikalnym charakterze. Te ze zdjęcia zapewnią nie tylko fantastyczne wrażenia wizualne, ale także wygodne miejsce na błogi relaks.

10. Dekoracyjne schody

Strefa wejścia także jest częścią ogrodu. Dekoracyjne, półkoliste schody, prowadzące do drzwi wejściowych, to kolejny sposób na ozdobienie domu z zewnątrz.

11. Piękny, mały ogród

Niewielki ogród z drewnianym tarasem- ograniczony metraż nie przeszkodził w tym, aby wspaniale udekorować ten obszar.

12. Naturalny kamień

Naturalny kamień daje w ogrodzie mnóstwo możliwości- można stworzyć z niego ścieżkę, udekorować nim skalniaki i klomby, a także wykorzystać do oddzielenia od siebie poszczególnych obszarów w ogrodzie lub jego samego od sąsiednich posesji.

Jakie są Wasze sposoby na dekorację ogrodu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu