Projekty,  Ogród zaprojektowane przez silvia delpiano studio e progettazione giardini

11 pomysłów na aranżację Waszego pierwszego ogrodu

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W tak piękną pogodę nie sposób nie zamarzyć o pięknym ogrodzie. Czy ta przygoda jest jeszcze przed Wami? Często musimy rozważnie planować nasz budżet, dlatego po budowie do domu nieraz czekamy z zabraniem się za ogród. Jesteśmy zajęci wystrojem wnętrz, do których chcemy jak najprędzej się wprowadzić. W końcu jednak przychodzi czas zająć się przestrzenią wokół domu.

To być może nasz pierwszy własny kawałek ziemi, mamy zatem przemożne pragnienie, aby wszystko zrobić samodzielnie. Przygotujmy się na to, że jeśli nie zatrudnimy architekta krajobrazu, to może trochę potrwać, zanim nasz ogród będzie wyglądał tak, jak sobie to zamarzyliśmy. Nie spodziewajmy się spektakularnych rezultatów, raczej małymi kroczkami osiągajmy wyznaczone cele. Możemy także do realizacji części zadań skorzystać z pomocy specjalisty od ogrodnictwa, a inne pozostawić do wykonania samemu i z rodziną. 

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was kilka pomysłów na aranżację Waszego pierwszego ogrodu. Musimy Was jednak przestrzec: to wciąga!

Pachnąca aleja

Kiedy zaczynamy, jesteśmy niecierpliwi i nie możemy doczekać się rezultatów. Najwięcej satysfakcji sprawi nam zatem rząd roślin kwitnących o różnych porach roku, będzie wyglądać świetnie przy ścieżce wijącej się wokół domu, ale również przed fasadą czy przy tarasie. Uważajmy na to, które rośliny potrzebują słońca, a które preferują miejsca zacienione. Nasza rada? Udać się do najbliższego centrum ogrodniczego, tam zobaczyć co nam się podoba i skorzystać z porady sprzedawcy. Pozostanie wkopanie roślin.

Altana

Projekty,  Garaż zaprojektowane przez CraneGardenBuildings
CraneGardenBuildings

Cley Summerhouse

CraneGardenBuildings

Nie spodziewamy się, że jesteście doświadczonymi ogrodnikami, ale wymagamy, żebyście byli sprawnymi stolarzami? Nic z tych rzeczy! Możemy zakupić altanę do złożenia z gotowych elementów. Takie małe miejsce wypoczynku z pewnością się nam przyda. Chyba, że wolimy przerobić je na składzik na wszystkie nasze nowe narzędzia ogrodowe.

Zamiast trawnika

Wydaje się, że każdy młody ogrodnik i ogrodniczka marzą tylko o jednym: zielonym, równo przystrzyżonym trawniku. A może zdecydować się na coś innego? Na zieleń pozostawić rabaty, a ścieżki i taras wysypać jasnym żwirem? W celu wyznaczenia ścieżek możemy użyć kamieni bądź płyt chodnikowych.

Popuścić wodze fantazji

Projekty,  Domy zaprojektowane przez Weber Arquitectos
Weber Arquitectos

Facahda de acceso – Casa 5

Weber Arquitectos

Wystrój ogrodu jest bardzo podobny do wystroju wnętrza, chociaż zmiany wprowadzić jest nieco trudniej, gdy rośliny zostaną już posadzone. To i tu nie obawiajmy się jednak eksperymentów z wystrojem. Ścieżka z pniaków? Dlaczego nie!

Drugie życie mebli

Chociaż producenci mebli ogrodowych mają naprawdę szeroką ofertę, to sami możemy z nimi poeksperymentować. Jeśli nie przepadanie za rattanem czy wikliną, to po prostu kupcie stare meble drewniane w komisie, pomalujcie lakierem i gotowe!

Palenisko

Spędzanie czasu przy ogniu jest niezwykle relaksujące, jednak w mieście może być to problematyczne. Znajdźmy za to firmę, która oferuje paleniska gazowe i stwórzmy klimatyczny zakątek w naszym ogrodzie.

Miejsce na grilla

strefa barbecue: styl , w kategorii Taras zaprojektowany przez Ogrodowa Sceneria
Ogrodowa Sceneria

strefa barbecue

Ogrodowa Sceneria

Polacy kochają grillowanie! Kiedy nareszcie mamy własny ogród możemy kupić sobie porządnego grilla i od razu wyznaczyć dla niego stałe miejsce w pobliżu naszej nowej jadalni na świeżym powietrzu.

Trawnik i trawy

Wysokie trawy dadzą wrażenie dzikiego ogrodu, chociaż możemy też zasadzić je w jasno wytyczonych rabatach. Te rośliny polecamy zwłaszcza właścicielom minimalistycznych budynków, przed którymi krzak róży niekoniecznie będzie dobrze wyglądał.

Skalniak

Skalniak z sukulentami wymaga sporo planowania, ale może dać naprawdę spektakularne efekty. No i nie wymaga tak dużo pielęgnacji, co rabaty kwiatowe.

Lawenda i byliny

Na początek polecamy Wam zainteresować się roślinami, które nie wymagają wiele pielęgnacji i które można kupić do zasadzenia – sianie to nieco trudniejsza sprawa. Zależy Wam na eksplozji koloru? Może lawenda jest odpowiedzią.

Pomyśl o potrzebach

Projekty,  Taras zaprojektowane przez Unique Landscapes
Unique Landscapes

Natural Indian Stone Paving

Unique Landscapes

Najważniejsze, abyście byli zadowoleni z Waszego ogrodu i mogli z niego wygodnie korzystać. Jadalnia na świeżym powietrzu, miejsce do lektury, do zabaw dla dzieci… Wasz ogród może spełniać tyle funkcji, ile tylko chcecie.

Nie macie wiele miejsca na realizację Waszych pomysłów? I tak możecie rozwinąć Wasze ogrodnicze skrzydła: 7 pomysłów na mały ogród.

Który ogród najbardziej się Wam spodobał?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu