Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez ИНТЕРЬЕР-ПРОЕКТ.РУ

Najlepsze triki w sprzątaniu sypialni

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Nie zawsze czujemy się na siłach, żeby sprzątać, a już zwłaszcza sprzątać sypialnię, w której kuszące łóżko zastawia na nas pułapkę. Ale właśnie… czy na pewno jest kuszące? Nie leży na nim stos ubrań, znajdziemy tam czystą pościel, a na stoliku nocnym obok nie panuje totalny chaos? Trudno o dobry wypoczynek, kiedy wokół panuje nieład. Czasem jednak trudno się zmotywować do działania. 

W dzisiejszym Katalogu Inspiracji przedstawimy Wam naszych 7 trików na szybsze, przyjemniejsze i bardziej efektywne sprzątanie w sypialni.

Klucz to nastawienie

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez Loft Kolasinski
Loft Kolasinski

Master bedroom

Loft Kolasinski

Wielu z nas zaczyna sprzątać, jakby szło na skazanie. Może miało to swoje uzasadnienie, kiedy jako dzieci byliśmy zmuszani do tego przez rodziców, ale teraz sami sobie skrobiemy rzepkę. Starajmy się nie odkładać sprzątania w sypialni w nieskończoność, bowiem potem będzie naprawdę trudno zabrać się do pracy. Najlepsza zasada to codzienne odkładanie przedmiotów na swoje miejsce, składanie ubrań, etc.

Przygotujmy się

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez brush64
brush64

Finest quality Goat hair & horsehair broom heads

brush64

Przede wszystkim, musimy mieć pod ręką wszystkie elementy, które pomogą nam uporządkować przestrzeń sypialni szybko i skutecznie. Dlaczego to tak ważne? Nie będziemy musieli przerywać w trakcie, co grodzi przecież rozproszeniem uwagi. Istotny jest plan. Łatwo zjechać na boczny tor i na przykład zacząć segregować paragony schowane w szafce nocnej, podczas gdy po podłodze wciąż będzie walała się brudna bielizna… Zaczekajmy, z tym co może zaczekać. Wrócimy do tych zadań, jeśli starczy nam czasu.

Co z ubraniami?

Ponieważ nie każdy z nas może poszczycić się posiadaniem garderoby, często to właśnie w sypialni posprzątanie ubrań będzie pierwszym zadaniem do wykonania. Nasz sposób? Jedna półka w szafie na ubrania lekko noszone. Zamiast sterty na fotelu czy krześle. Podczas sprzątania bądźmy jednak bezlitośni i przeprowadźmy je z koszem na brudy w odwodzie. Tak nastawieni od razu zmieńmy pościel.

Atak na meble

Meble w sypialni zasługują na regularne sprzątanie. Usuńmy kurz od razu porządkując wszystkie przechowywane na wierzchu przedmioty. Jak już wspomnieliśmy, wnętrza szuflad pozostawmy na moment, kiedy nie będziemy musieli się śpieszyć, ale też nie czekajmy z nim za długo. Przetarta mokrą ściereczką rama łóżka od razu będzie prezentować się bardziej przyjaźnie.

Podłoga lśniąca czystością

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez www.rocio-olmo.com
www.rocio-olmo.com

Detalle de dormitorio

www.rocio-olmo.com

Na koniec zostawiamy sobie podłogę. Dlaczego? To na nią spadnie cały kurz i okruchy po sprzątaniu mebli. Teraz czas zabrać się za nią! Sposób będzie zależał od rodzaju podłogi, chociaż zawsze sprawdzi się dobry odkurzacz, dopiero potem ewentualnie możemy użyć mopa. Jeśli mamy w sypialni dywaniki, to konieczne będzie ich trzepanie od czasu do czasu. Nie zapominajmy o przestrzeni pod łóżkiem.

Nie taki diabeł straszny

Bezboleśnie, prawda? Nasza złota rada na koniec: przed każdym sprzątaniem mieć przed oczami cel, czyli piękną, uporządkowaną przestrzeń, która sprawia, że czujemy się dobrze. W końcu sypialnia ma być miejscem relaksu. 

Zaciekawieni do czego może doprowadzić zmiana nastawienia? Wyjdźmy zatem z sypialni i pomyślmy o czystości całego domu: Sposoby na przyjemne… sprzątanie.

A Wy jak motywujecie się do sprzątania?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu