9 niezwykłych domów za niewielkie pieniądze

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify
homify
Loading admin actions …

Chociaż staramy się wystrzegać rozmów o pieniądzach, finanse mają na nas wpływ w wielu różnych dziedzinach. Szczególnie podczas budowy domu koszta zdają się rosnąć bez ograniczeń i często początkowo zakładany budżet nie ma nic wspólnego z ostatecznym wynikiem. Chcielibyśmy ponieść jak najmniejsze koszta, przy jak najlepszych wynikach i oczywiście nie ma w tym nic dziwnego. Na szczęście dobrej jakości materiały wcale nie muszą kosztować majątku!

Wszystkie domy, które dziś dla Was wyszukaliśmy zamknęły się w ostatecznym koszcie do 500 000 złotych. Warto również zauważyć, że pochodzą one z Tajwanu, gdzie budowa zazwyczaj jest droższa, więc nie możemy cen przekładać dosłownie na polskie warunki. Jednakże łatwo można zauważyć, że zarówno tradycyjne, jak i futurystyczne bryły wcale nie kosztują milionów. Przejdźmy teraz do budynków, by zapoznać się z praktycznymi wskazówkami na zaoszczędzenie pieniędzy. Chyba każdemu z nas na tym zależy!

1. Cudowny taras

Ten stylowy dom mieści wszystko, czego potrzeba rodzinie. Wnętrze obejmuje dużą kuchnię połączoną z salonem i jadalnią, sypialniami i łazienkami. Najbardziej atrakcyjny jest jednak duży drewniany taras w kształcie łuku. Wygląd domu łączy klasyczne i rustykalne elementy, kojarząc się nieco z sielskim domem na wsi. Jest idealny dla rodzin, które lubią przytulny nastrój.

2. Z garażem

Projekt: Dom w brunerach homify projekt domu,projekty domów,ARCHON+,dom,ARCHON

Kolejny z domów jest dwukrotnie mniejszy, lecz wygląda cudownie, prawda? Niższe koszta budowy zawdzięcza prefabrykowanym elementom, które nie tylko zwiększają tempo budowy, ale i mniej kosztują. Patrząc na tą piękną bryłę, nikt by nie powiedział, że powstała z gotowych elementów!

3. Asymetryczny

Połączenie tradycji i nowoczesności, ten opis wręcz idealnie pasuje do tego domu! Na pierwszy rzut oka niczym nie wyróżniająca się bryła za chwilę sprawia, że zaczynamy się zastanawiać. Coś tu jest nie tak… Tak, to asymetryczność powoduje, że zdecydowanie wyróżnia się z sąsiedztwa! W środku skrywa aż trzy sypialnie i dwie łazienki, a na parterze dużą kuchnię połączoną z salonem. Do budowy tego niezwykłego domu użyto betonu, płyt termoizolacyjnych, cegieł, drewna i płytek ceramicznych, po prostu wszystkiego naraz. O dziwo, zamiast chaosu dało to efekt uporządkowania i harmonii. Świetna wentylacja i dbałość o środowisko to kolejne cechy tego budynku. Aż zapiera dech w piersiach!

4. Rodzinna przystań

Niecodzienny kolor zdecydowanie rzuca się w oczy. Najczęściej spotykaną biel lub beż zastąpiono tu ciemną szarością z zielonymi elementami. Dom ten zamieszkuje pięcioosobowa rodzina, która nie może narzekać na brak miejsca. Środek z ogrodem łączy piękne patio, na którym miło spędza się czas.

5. Mnóstwo okien

Projekt: Dom w tawułach (G2) homify projekt domu,projekty domów,ARCHON+,dom,

Kolejna bryła jest bardziej nowoczesna i posiada aż cztery sypialnie, stylowy salon, dużą kuchnię z jadalnią, a także garaż. Niezwykłą ozdobą są także duże panoramiczne okna, dzięki którym wnętrza wypełnia duża ilość naturalnego światła.

6. Futurystyczny

Ramy wykonane z białego betonu połączono w ogromnymi szklanymi powierzchniami i ciemnym drewnem. Dom jest nieduży, ale wywołuje naprawdę wielkie wrażenie, to perła nowoczesnej architektury. Minimalistyczne wnętrza i proste materiały sprawiły, że bryła ta, choć wygląda na drogą, wcale taka nie jest.

7. Ekologiczny

Zadaszony taras przy sypialni homify Nowoczesne domy Szary taras,dom,elewacja,wypoczynek

Bardzo prosta konstrukcja i użycie przyjaznych środowisku materiałów to zalety, które znacząco obniżają koszty. Wraz z dużymi oknami, które odpowiadają za jasne wnętrza, całkowity koszt budowy tego domu wyniósł zaledwie 150 000 złotych.

8. Z betonu

Prosta bryła i nowoczesne wykończenia, brak skomplikowanych linii, beton i szkło jako dominujące materiały. To wszystko sprawia, że budowa nie jest droga.

9. Z prefabrykatów

HomeKONCEPT 34 homify HomeKONCEPT, Projekty Domów Nowoczesnych

Jako ostatni widzimy dom z Polski! Tak, ta nowoczesna bryła, która zachwyca czystą bielą to projekt polskiego biura HOMEKONCEPT. Jak wspominaliśmy wcześniej, prefabrykaty to wspaniały sposób na szybszą i tańszą budowę, tak też się stało w tym przypadku. Piękne, mocne linie, duża ilość szkła i cudowne otoczenie to niewątpliwe zalety tego domu.

Lubicie nieszablonowe rozwiązania? Koniecznie zerknijcie na 10 pomysłów na niezwykłe wykończenie fasad!

Jest też niespodzianka z Polski!

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu