21 kuchni - ładne, proste, nowoczesne! | homify

21 kuchni – ładne, proste, nowoczesne!

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify
frederique Legon Pyra architecte Nowoczesna kuchnia
Loading admin actions …

Kuchnia jest szczególnym miejscem w każdym domu, można wręcz powiedzieć, że jego sercem. Wbrew pozorom nie służy jedynie do przygotowywania posiłków, tworzy ona przestrzeń na integrację, gdzie rodzina wspólnie spędza czas na rozmowach. To właśnie tu tworzą się więzi społeczne między członkami rodziny, to tu panuje unikalna atmosfera każdego domu. Dziś w homify prezentujemy aż 21 różnych kuchni wybranych przez naszych specjalistów. Są to głównie proste wzory, którymi łatwo się zainspirować i wprowadzić również do swojego domu. Doskonały smak to natomiast cecha każdej z nich! Przejdźmy do naszej listy i przyjrzyjmy się każdej z nich.

1. W jasnych brązach

Kuchnie kochają lekkie i miękkie odcienie, jak na przykład kolor jasnego drewna. Zapewnia on ciepły nastrój i miły dla oka wygląd. 

2. Powiew świeżości

Biel, w połączeniu z drewnianą podłogą i innymi elementami z tego naturalnego materiału, przepięknie rozświetla wnętrze i sprawia, że wydaje się większe. 

3. Naturalne drewno

Drewno zawsze dodaje wnętrzom uroku. Tu wybrano piękny, czerwonawy gatunek, który połączono z białymi szafkami. Dużą rolę odgrywa tu świetnie dobrane oświetlenie, a uchwyty od szafek to żartobliwy element.

4. Szlachetna szarość

Szara kuchnia w stylu retro jest niezwykle szykowna i elegancka, a element turkusu czyni są bardziej interesującą. 

5. W kształcie litery L

Otwarty układ to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie, gdy kuchnia jest niewielka. Maksymalizuje przestrzeń do przechowywania, a nawet tworzy osobne miejsce na stół. Nowoczesny styl i urocze detale sprawiają, że w tej kuchni aż miło przebywać.

6. Przy dużym stole

Duży drewniany stół służy zazwyczaj jako miejsce do wspólnego spożywania posiłków. Równie dobrze może być jednak wykorzystany do pracy przy komputerze lub odrabiania lekcji.

7. Długi bar

Tak długi stół w formie baru pomieści i domowników, i gości. W dodatku wszyscy mogą na bieżąco obserwować mistrza kuchni!

8. Wyrafinowana

Podoba Ci się wyrafinowany, elegancki styl? Te ciemne szafki na pewno Ci się spodobają. Kontrast, jaki tworzą z białymi blatami i jasną podłogą wygląda świetnie.

9. Prosta i nowoczesna

To kuchnia niezwykle praktyczna, o czystych liniach i nowoczesnym stylu. Drewniany blat i urocze uchwyty szafek dodają jej ciepła i życia.

10. Czerń i biel

Kontrasty potrafią całkowicie odmienić obraz kuchni. To nowoczesne wnętrze olśniewa czystą bielą, którą przełamuje czarny blat oraz rama drzwi. To klasyczne połączenie zawsze wygląda dobrze!

11. W czerni

Kuchnia, w której dominuje czerń wyróżnia się elegancją. Od lśniących szafek wręcz trudno oderwać wzrok.

12. Królestwo przechowywania

Jednym z elementów, który sprawia że kuchnia staje się funkcjonalna, jest odpowiednia ilość miejsc do przechowywania. W tej sposób wszystko jest dobrze zorganizowane, oszczędza nam bałaganu, a potrzebne przedmioty mamy zawsze pod ręką. Gorączkowe szukanie pieprzu? Nigdy więcej!

13. Cudowne oświetlenie

Bardzo ważnych elementem każdej kuchni jest odpowiednie oświetlenie, zarówno sztuczne i naturalne. Najlepiej jest zlokalizować miejsce do mycia naczyń naprzeciw okna, nic tak świetnie nie rozświetla wnętrza. Strategicznie rozmieszczone lampki ułatwiają pracę, a poza tym tworzą unikalną atmosferę tego miejsca.

14. Surowe drewno

Ten naturalny surowiec bez żadnych zdobień i pozbawiony farby daje cudowny efekt. Drewno kojarzy się zazwyczaj z rustykalnością, tu jednak widzimy wystrój na wskroś nowoczesny! Wszystko dzięki obudowaniu szafek białą ramą.

15. Z cegły

Kuchnia o ceglanej ścianie i z piecem niczym wyjętym z domu naszych prababć? Oto prawdziwy rustykalny szyk! Ciężkie żeliwne narzędzia służą jako urocze detale, ale jak najbardziej można z nich korzystać. Kilka detali w żywych barwach pozornie tu nie pasuje, lecz tak naprawdę dodaje wnętrzu charakteru. Widać, że właściciele mają do siebie dystans.

16. Naturalny kamień

Prócz drewna i cegły, innym naturalnym materiałem który świetnie prezentuje się w kuchni, jest kamień. To wnętrze z powodzeniem łączy styl rustykalny z nowoczesnym. Drewniany stół, jasne blaty i oryginalna kuchenka, wszystko pięknie się komponuje.

17. Perfekcyjna kombinacja

Istnieje kilka połączeń, które zawsze do siebie pasują. Biel i czerń, kamień i drewno oraz drewno i… stal! Tak, choć w pierwszej chwili może zabrzmi to dziwnie, tak właśnie jest. Ten duet jest tak dynamiczny, że ożywi każdą kuchnię! A w towarzystwie bieli wygląda wprost cudownie.

18. Dzienne światło

Jeśli Twoja kuchnia ustawiona jest w sposób, że wpada do niej mnóstwo naturalnego światła, masz szczęście! Nic tak pięknie nie rozświetla wnętrz. Z tego powodu już przy planowaniu kuchni powinniśmy zrobić wszystko, by zapewnić jak najwięcej światła. Duże okno to podstawa!

19. Otwarta

I nie mówimy tu o połączeniu kuchni z jadalnią, ale o całkowitych otwarciu na zewnątrz! W ten sposób stworzysz niemal bezpośredni kontakt z pobliską naturą.Czy warto rezygnować z takich widoków? Oczywiście klimat nie zawsze pozwala na taką otwartość, warto więc zamontować szklane ściany, które ochronią nas przed deszczem i zimnem, a nie zakryją niezwykłych widoków.

20. Oryginalna lokalizacja

Często nie wiemy, jak zaaranżować miejsce obok schodów. Tu pełnią one funkcję rozdzielającą kuchnię i jadalnię. To obszerne, jasne wnętrze z wyspą kuchenną zachwyca pięknym oświetleniem.

Lubicie kuchnie połączone z jadalnią? Zajrzyjcie do 10 pomysłów na to piękne połączenie!

21. Nieduża, ale przytulna

Ta kuchnia, choć niezbyt duża, jest bardzo funkcjonalna. Wszystko dzięki układowi w kształcie litery L i dużej ilości miejsc do przechowywania. Gotowanie w tym wnętrzu jest z pewnością bardzo przyjemne.

Która kuchnia podoba Wam się najbardziej? 19 jest niesamowita, prawda?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu