Tradycyjnie nowoczesny dom na wsi | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Tradycyjnie nowoczesny dom na wsi

Alicja Olko Alicja Olko
Bickerton Croft, West Lothian od Chris Humphreys Photography Ltd
Loading admin actions …

Tradycyjnym domom na wsi nie można odmówić swojskiego czaru i sielskiego uroku. Zazwyczaj są one jednak dość stare, uprzykrzają codzienne życie i wymagają nieustających remontów. Dom, który Wam dzisiaj zaprezentujemy, został odremontowany i rozbudowany, przenosząc na nowy poziom koncept wiejskiej chaty. W projekcie tym tradycja spotyka się z nowoczesnością, owocując budynkiem będącym doskonałą hybrydą tego co z dwóch światów najlepsze- technologicznej innowacyjności i swojskiej przytulności.

Jeżeli szukacie pomysłu na nowoczesny dom na wsi, który jednak nie zatraciłby swojego czaru i ciepła, dobrze trafiliście!

Piękny jak z pocztówki

Z zewnątrz dom ten prezentuje się niezwykle malowniczo. Z pewnością jest to kwestia dobrego ujęcia oraz wspaniałego światła, ale nie można odmówić mu naturalnego czaru i sielskiego uroku. Z perspektywy tej doskonale widać oryginalną część budynku, znajdującą się z tyłu. Wychodząca do przodu część bryły została dobudowana, a jej fasadę pokryto piaskowcem. Dwuspadowy dach na obydwu częściach, a także drewniane elementy na obu widoczne, dodają mu wiejskiego charakteru. Naturalne materiały i spójność kolorystyczna doskonale wpisują go w okoliczny krajobraz.

Luksusowe wnętrze

Dopiero po wejściu do środka zdajemy sobie w pełnią sprawę z tego, jak przestronny i jasny jest ten dom w środku. Wysoki sufit i umieszczone w nim okna sprawiają, że wnętrze skąpane jest w naturalnym świetle. O jego dopływ dbają także przesuwane szklane drzwi prowadzące na taras. Salon zaaranżowano przy użyciu naturalnych materiałów i stonowanej kolorystyki. Podłogi wyłożona dużymi płytkami z naturalnego kamienia, a część ścian innym rodzajem tego samego surowca. Na złączeniu ścian z sufitem umieszczono drewniane bale, wprowadzające naturalistyczny klimat do wnętrza. Białe powierzchnie ścian i sufitu stanowią doskonale neutralne tło dla elementów wyposażenia. Te są w tym salonie w ograniczonej liczbie. Jedynym wyrazistym kolorystycznym akcentem pozostaje kanapa, wprowadzająca do wnętrza niespodziewany akcent dekoracyjny.

Współczesna sypialnia

Sypialnia zaaranżowana została w sposób nowoczesny, z naciskiem na niekonwencjonalne rozwiązania, wprowadzające do niej radosny klimat. Tym, co czyni ją wyjątkową, są dodatki. Bez nich byłaby klasyczną sypialnia z drewnianą podłogą i białymi ścianami. Jednakże, dzięki kolorowym i wzorzystym akcentom, pomieszczenie to nabiera zgoła innego charakteru. Fascynującym elementem tej aranżacji jest także szafa, zabudowująca całą ścianę za wezgłowiem łóżka. Umieszczono w niej nie tylko półki na przechowywanie, ale także lampy za mlecznobiałym szkłem, klimatycznie oświetlające wnętrze.

Taras

Znów przenosimy się na zewnątrz, gdzie przyjrzymy się wspaniałemu ogrodowi, będącemu integralną częścią projektu. Z salonu poprzez szklane, przesuwane drzwi przedostać można się na taras, który swobodnie przechodzi w ogród. Taras wykonano z drewna, ukazując po raz kolejny przywiązanie do naturalnych, ciepłych materiałów. Tym samym zarówno dom, jak i jego bezpośrednie otoczenie pozostają w stałym dialogu z naturą. Wiklinowe meble wypoczynkowe świetnie wpasowują się w tę stylistykę, zapewniając wygodne i komfortowe miejsce do siedzenia.

Ekskluzywna strefa relaksu

W ogrodzie kryje się ekstrawagancka niespodzianka- przydomowa, zewnętrzna strefa spa ze wspaniałym jacuzzi! Rozkoszując się w nim relaksującą kąpielą można podziwiać widok na idylliczny wiejski krajobraz i pięknie utrzymany ogród.

Dom ten oferuje wszystko, czego od współczesnego domu można wymagać, a ponadto podnosi standard życia do rangi luksusowego.

Co myślicie o efekcie tej rozbudowy?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu