Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

5 niedrogich domów kontenerowych, wraz z wnętrzami

A.D. A.D.
Projekty,  Domy zaprojektowane przez james&mau
Loading admin actions …

Choć kontener transportowy nie kojarzy się zazwyczaj z domem, ani z potencjalnym surowcem służącym do jego stworzenia, w rzeczywistości tak jest. W ostatniej dekadzie najsłynniejszy budynek  kontenerowy The Beach House,  zaprojektowany przez Peter Demaria Redondo w 2007 roku, jest uznawany za pierwszy rzeczywisty dom kontenerowy. W Azji z kolei, minione lata przyniosły nowe zastosowanie przyczep – częściej zaczęto je traktować jako dom, niż miejsce do handlu. Z tych danych jasno wynika, że zapotrzebowanie na maleńkie domy rośnie, i choć znajdzie się wielu sceptyków, którzy powiedzą, że takie rozwiązanie się nie sprawdzi, zwolennicy będą zachwyceni.

Domy kontenerowe mają bardzo dużo zalet. Domki te mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie lubią na długo pozostawać w jednym miejscu. Są bardzo tanie, nadają się na małą działkę i sprawdzą się jako pierwszy dom dla młodej rodziny. Materiał użyty do tworzenia kontenerów jest bardzo trwały i silny, doskonale wytrzymuje niszczące działanie wiatru i deszczu. Ale sądzimy, że najbardziej zachęcający będzie dla Was aspekt wizualny, dlatego dzisiejsze nasze propozycje zawierają także zdjęcia z wnętrz takich domów. Nie możecie tego przegapić! 

1.

Pierwsze na czym zawieszamy oko, to piękna lawendowa elewacja, tak niespodziewana w tych okolicznościach. Prosty budynek zbudowany z jednego kontenera w intensywnym kolorze jest ładnie wkomponowany  w otaczającą go działkę. Widać, że zabawi w tym miejscu na dłużej. 

Jego wnętrze jest równie barwne, co fasada. Wielokolorowe fotografie i grafiki zagościły na ścianie obłożonej drewnianymi panelami. Ciekawy stolik, o nowoczesnej bryle i intensywnym żółtym kolorze, pięknie komponuje się z resztą mebli. Nie brakuje tu oryginalności i dobrego smaku. 

2.

Projekty,  Domy zaprojektowane przez james&mau
james&mau

MENTA HOUSE

james&mau

Wygląd domu numer 2 jest równie oryginalny i urzekający, co w pierwszym przypadku. Projektanci James&mau wybrali śmiały materiał w kolorze miedzi na elewację. Widać, już na pierwszy rzut oka, że wnętrze domku będzie dość okazałe. 

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez james&mau
james&mau

MENTA HOUSE

james&mau

Rzeczywiście patrząc na to zdjęcie ciężko się zorientować, że jesteśmy wewnątrz kontenera – to niewiarygodne! Jasne ściany i stylowe meble oraz dodatki pozwalają osiągnąć komfortowe wnętrze, przypominające salon z tradycyjnego domu. Ogromnym plusem są wielkie okna przesuwne. 

3.

Całkowity koszt tego kontenera to około 35000 złotych, został on zaprojektowany z myślą stworzenia ciepłego domu, wtapiającego się w naturalne otoczenie. Piękny tarasik frontowy i urocze donice, oświetlone reflektorami odpowiadają za przyjemny, relaksacyjny nastrój. 

O tym budynku pisaliśmy już w homify 360, warto obejrzeć go w całości! Zajrzyjcie tutaj: Wygodny dom kontenerowy za grosze

Wewnątrz, zaprojektowano piękne i wielofunkcyjne biuro, w którym znajduje się wszystko, co potrzeba. Takie rozwiązanie może sprawdzić się dla posiadaczy domów jednorodzinnych, którzy marzą o osobnym pomieszczeniu do pracy, we własnym ogrodzie. 

4.

Jedno spojrzenie na powyższy dom ujawnia, jak silna i wytrzymała jest konstrukcja z solidnej stali. Pomimo dużej wytrzymałości domów kontenerowych, dają one spore pole manewru, co do stylu projektu. Można je dowolnie personalizować i modyfikować. 

Minimalistyczne wnętrze pełne światła zapewnia przyjemny kąt do pracy i wypoczynku. Ściany zostały obłożone sklejką z naturalnego drewna, dzięki czemu we wnętrzu panuje przyjazny mikroklimat – niczym w leśnej chatce. W tym przykładzie zastosowano także nowoczesne rozwiązanie izolacyjne i związane z odzyskiem energii. 

5.

Ten przykład pokazuje większy dom, który został stworzony z kilku kontenerów połączonych ze sobą. Są troszkę jak klocki lego, które można dowolnie układać i modyfikować. Każdy kontener jest oddzielnym modułem, moduły mogą być ze sobą łączone w dowolny sposób: w poziomie jak i w pionie.

Na zdjęciu widzimy fragment wnętrza, który stanowi aneks kuchenno – jadalniany. Tanie i ekologiczne wykończenie ścian z pomocą płyty OSB jest niezwykle modne! Dla podkreślenia charakteru wnętrza dodano ciekawe stołki, ze stelażem z kutego żelaza, z korkowym siedziskiem, i stylowe oświetlenie. Duże okna oferują orzeźwiające widoki na zieleń z zewnątrz.

Co myślicie o domach kontenerowych? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu