Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Estudio Nicolas Pierry

5 renowacji kuchni, które Was zadziwią

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Artykuły z cyklu przed i po zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. To świetna okazja, by stać się świadkiem niesamowitych metamorfoz z zaniedbanych, a często wręcz zrujnowanych pomieszczeń, do całkowicie odmienionych, ładnych i komfortowych wnętrz. To również świetna okazja, by zdobyć inspiracje do remontów we własnym domu!

W dzisiejszym artykule zaprezentujemy Wam 5 kuchni, które przeszły renowację. Z pewnością będziecie zaskoczeni, widząc końcowe efekty. Niektóre z nich różnią tylko szczegóły, inne przemiany są dużo bardziej radykalne. Zapraszamy do wędrówki po tych niezwykłych metamorfozach!

1. Zapomniana i smutna

Być może na zdjęciach aż tak bardzo tego nie widać, ale meble były brudne i zniszczone, a sama kuchnia prezentowała się jak przeniesiona ze starego, od lat niezamieszkanego domu. Staroświeckie meble i urządzenia potęgują wrażenie niezadbanego wnętrza. Wejście tu nie nastraja pozytywnie, prawda?

Po przemianie

Odmieniona kuchnia sprawia, że otwieramy usta ze zdumienia. Wybrano prosty styl, lecz jak najbardziej współczesny. Jasne kolory, nowe naczynia i dekoracje oraz piękne drewniane blaty tworzą rozświetlone i urocze pomieszczenie. Dawne niebieskie ozdoby zastąpiono drewnem, a ciężkie górne szafki usunięto i zastąpiono o wiele lżejszymi półkami. Dolne szafki zyskały lekko rustykalny wygląd i wydają się dużo wygodniejsze. O ile przyjemniej jest przebywać w tak odnowionej kuchni!

2. Jak w latach 70.

Ta kuchnia nie dość, że wygląda jak żywcem przeniesiona sprzed kilku dekad to w dodatku jest mocno zagracona. Przestrzeń jest zbyt mała, jak na takie nagromadzenie sprzętów, co sprawia, że trudno się w niej poruszać i wygodnie z niej korzystać. Dodajmy do tego brzydkie, stare meble i podłogę, a wyłania się obraz pomieszczenia, w którym nikt nie lubi przebywać.

Radykalna przemiana

Tak tak, to ta sama kuchnia, choć może trudno w to uwierzyć! Przemiana jest radykalna, dzięki czemu zyskano piękną i funkcjonalną przestrzeń, z miejscem do pracy, gdzie domownicy nie wpadają na siebie nawzajem. Zdecydowano się na ustawienie mebli w kształcie litery U, które świetnie sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach i powiększa przestrzeń roboczą. Styl jest nowoczesny, łączy lśniące czarne blaty z szafkami w szlachetnym odcieniu kawy. Przeniesiono lodówkę, a beżowe ściany harmonijnie komponują się z meblami oraz optycznie rozświetlają tą niesamowitą kuchnię.

3. Dziwna i bez wyrazu

KUCHNIA PRZED METAMORFOZĄ: styl , w kategorii  zaprojektowany przez Better Home
Better Home

KUCHNIA PRZED METAMORFOZĄ

Better Home

Dziwna to najlepsze słowo, które określa tą kuchnię. Meble i kolory, użyte materiały i ogólny wygląd to prawdziwa porażka. Naprawdę ciężko jest nam sobie wyobrazić zastosowanie tej szafki pod oknem…

Jasna, świeża i nowoczesna

KUCHNIA PO METAMORFOZIE: styl , w kategorii Kuchnia zaprojektowany przez Better Home
Better Home

KUCHNIA PO METAMORFOZIE

Better Home

A oto wygląd po przemianie! Robi wrażenie, prawda? Prosty i bardzo funkcjonalny design, dobrej jakości materiały i świetnie dobrane kolory to tajemnica tej metamorfozy. Zmieniono tu praktycznie wszystko, od stołu i krzeseł, przez meble, szafki, zlewozmywak i kran, aż po urządzenia kuchenne. Rozbudowano górne szafki, dodano oświetlenie, a biel i minimalistyczny styl sprawdziły się tu świetnie. To dowód na to, że można zmienić każdą kuchnię!

4. Ciemna i nudna

Kuchnia z lat 80., od dawna nie remontowana, ciemna i ponura… Przebywanie i gotowanie w niej nie brzmi zachęcająco. Ciemnobrązowe płytki na ścianach i szafki w tym samym kolorze prezentują się posępnie, a sytuacji wcale nie poprawia słabe oświetlenie.

Jasna i promienna

Czy to na pewno to samo wnętrze? Powiedzieć, że kuchnia stała się jasna i radosna to zbyt mało! Podobnie jak w poprzednim przykładzie, ta transformacja objęła praktycznie wszystko. Zmieniono płytki ścienne i podłogę, a także cały design! Proste i czyste linie oraz odpowiednie oświetlenie tworzą spektakularną minimalistyczną przestrzeń, z którą świetnie kontrastują czarne blaty. Zauważcie też nieznaczny, ale ważny szczegół – drobiazgi, które przydają się podczas gotowania, schludnie zawieszone na ścianie. To praktyczny detal, ale i szykowna ozdoba!

5. Funkcjonalna, ale zużyta

Meble w kształcie litery L są bardzo funkcjonalne i tworzą dość duży obszar do pracy. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie nijaki wystrój i zbyt dużo detali. Remontu wymaga zwłaszcza oświetlenie, które wcale nie upiększa tej kuchni.

Odnowiona i oświetlona

Dobry z założenia projekt można przekształcić w cudowną kuchnię, i to bez dużych nakładów pracy i kosztów. Zdecydowano się na przestawienie stołu, który wcześniej znajdował się w tylnej części oraz usunięcie części szafek. 

Do palety kolorów dodano szlachetną zieleń w postaci pasa płytek, ciągnącego się nad szafkami. Integrują one przestrzeń i spajają kuchnię z jadalnią. Szafki zamieniono na barek z wysokimi krzesłami, przy którym można cieszyć się wspólnymi posiłkami. Kolejną zmianą jest nowa lodówka, która zastąpiła poprzednią, nieco już zużytą i obklejoną nalepkami. Nowym elementem jest również oświetlenie i lampy, które dodają pomieszczeniu blasku. Całość zwieńcza jasna podłoga. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem!

Widok od przodu

Z tej perspektywy możemy przyjrzeć się kącikowi jadalnemu, który spaja przestrzeń i wygląda niezwykle nowocześnie.

Planujecie zmiany w kuchni? Koniecznie zajrzyjcie do naszych porad, jak przeprowadzić idealny remont kuchni!

Która metamorfoza jest najbardziej niesamowita?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu