Projekty,  Salon zaprojektowane przez BRICKS Studio

Tych 9 przedmiotów ma moc przyciągania złej energii do Twojego domu

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Ludzie od najdawniejszych czasów wierzyli, że pewne obiekty mają moc przyciągania szczęścia. Z tego powodu po dziś dzień, często umieszczamy w domu przedmioty, które mają nam pomóc zapewnić szczęście, dobrobyt i miłość. A trzeba wziąć też pod uwagę to, że istnieją obiekty, które przeciwnie, wywołują zły nastrój i sprowadzają złą energię. Dziś dzielimy się Wami listą rzeczy, które uważane są za przynoszące pecha. Oczywiście nie namawiamy Was, by natychmiast pozbyć się ich z domu. Warto jednak zwrócić uwagę, czy rzeczywiście nie wpływają negatywnie na Wasz nastrój.

1. Pamiątki

Chodzi tu o pamiątki związane z ludźmi, których nie lubimy lub którzy zerwali z nami kontakty w mało przyjemny sposób. Za każdym razem, gdy na nie patrzymy, cała zła energia i wspomnienia wracają. Jeśli rzeczy te są ładne i w dobrym stanie, że szkoda ich wyrzucać, podarujmy je komuś nie obarczonemu wspomnieniami.

2. Sztuczne i suche rośliny

Wazony pełne suchych lub przywiędniętych kwiatów wcale nie dodają życia Twoim wnętrzom! Sprawa ma się podobnie ze sztucznymi roślinami, które pozbawione są energii i niekorzystnie wpływają na atmosferę domu. Lepiej jest wymienić je na żywe rośliny w doniczce, które prezentują się weselej, a ponadto dostarczają nam powietrza. Warto pamiętać, że część kwiatów, jak na przykład goździki tradycyjnie przynoszą pecha. Za to bezpiecznie jest hodować je w ogrodzie.

3. Kaktusy i inne kolczaste rośliny

Sądzi się, że tego typu rośliny przyciągają problemy z pieniędzmi oraz relacjami międzyludzkimi. Kaktusy są jednak lubiane przez wiele osób za swój osobliwy wygląd i łatwość w pielęgnacji. Mamy dla nich dobrą wiadomość, wcale nie musicie wyrzucać swoich roślin! Wystarczy trzymać się teorii, że kaktusy obdarzone naszą troską i miłością odwdzięczają się nam dobrą energią. Sprytne, prawda?

4. Zniszczone lustra

Projekty,  Gospodarstwo domowe zaprojektowane przez DECORACION GIMENEZ
DECORACION GIMENEZ

ESPEJO VESTIDOR PE118

DECORACION GIMENEZ

Lustra są wspaniałą ozdobą i optycznie powiększają przestrzeń, ale koniecznie zwróćcie uwagę na ich stan. Powinny być bez skazy! Jeśli Wasze zwierciadła są ułamane, odbarwione lub uszkodzone, nie powinny znajdować się w domu, w którym wierzy się w dobrą i złą energię. Zgodnie z filozofią Feng Shui, lustra w dobrej kondycji należy utrzymywać w czystości, by pięknie błyszczały i nigdy nie umieszczać ich naprzeciwko nóg naszego łóżka. Lepiej dmuchać na zimne!

5. Miotła zawsze w dół

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Elfa Deutschland GmbH
Elfa Deutschland GmbH

Endlich wird Wäschewaschen zum Vergnügen!

Elfa Deutschland GmbH

Odkładając miotłę w garażu lub pomieszczeniu gospodarczym pamiętajcie, że jej włosie zawsze powinno być skierowane w dół. Ustawiona w przeciwnym kierunku sprowadzi do domu pecha i odpędzi miłość!

6. Nożyczki zawsze zamknięte

Pozostawienie otwartych nożyczek przyciąga pecha i nieszczęście. Zawsze po użyciu starannie je zamykajcie, a najlepiej trzymać je schowane w szufladzie. Jeśli chodzi o biurko to zwróćcie też uwagę na ramki ze zdjęciami bliskich. Unikajcie ramek pękniętych i uszkodzonych, gdyż tak samo może uszkodzić się przyjaźń.

7. Zniszczone sztućce

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Davonport
Davonport

Orford | A classic country kitchen with coastal inspiration

Davonport

Przejdźmy do kuchni. Podobnie jak połamane lustra czy ramki, również naczynia i sztućce nie powinny być zniszczone. Ułamane talerze, wyszczerbione szklanki i pogięte widelce od razu przywołują nastrój smutku i melancholii. Naczynia powinny być w dobrym stanie, bez plam czy uszkodzeń. Szkoda Wam wyrzucić talerze, do których jesteście przywiązani? Spróbujcie je naprawić, zawsze to lepsze niż jedzenie na zniszczonych.

8. Części martwych zwierząt

Na szczęście moda na tego typu ozdoby powoli odchodzi w zapomnienie, ale na pewno jeszcze wiele z Was posiada w swoich domach naturalne skóry, poroża, przedmioty stworzone z muszli, a nawet w kości słoniowej. Nie mówimy już nawet o skrajnych przypadkach, czyli wypchanych zwierzętach! Takie ozdoby przynoszą najpotężniejszy rodzaj pecha, bo związany ze śmiercią. Pomijając już aspekt estetyczny takich starych, zakurzonych pamiątek… Czy mieszkanie z martwymi zwierzętami naprawdę jest przyjemne?

9. Stare, połatane ubrania

Wszelkie gromadzenie niepotrzebnych przedmiotów powoduje zastoje energii i nie pozwala iść naprzód. Czy naprawdę potrzebujemy starych, zniszczonych ubrań, których od lat nie mieliśmy na sobie? Pozbądźmy się ich, a poczujemy wolność i napływ nowych sił! Co więcej, tyczy się to również połatanej, zużytej bielizny, która dodatkowo sprowadza pecha w miłości. Poza tym, to jak wyglądamy, znacząco wpływa na nasz nastrój i postrzeganie siebie. A jak można postrzegać się w nieładnej, starej odzieży?

Wierzycie z dobrą energię? A co powiecie na sypialnie dopasowane do znaku zodiaku?

Czy wierzycie w złą energię w domu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu