Dom jednorodzinny dla każdego!

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dom jednorodzinny dla każdego!

Alicja Olko Alicja Olko
Projekty,  Domy zaprojektowane przez Architektur Jansen
Loading admin actions …

Na pierwszy rzut oka dom ten wygląda jak najzwyczajniejszy dom jednorodzinny na świecie- bryła o ciemnym, dwuspadowym dachu, śnieżnobiała fasada, niewielki ogródek. Jednakże ten, o którym pisać będziemy dzisiaj w tym artykule, odznacza się walorami absolutnie wyjątkowymi. Wybierzcie się z nam na wirtualną wycieczkę po wnętrzu tego domu i przypatrzcie się mu dokładniej z zewnątrz- zapraszamy!

Widok od strony ogrodu

Już z perspektywy ogrodu dostrzec możemy detale, które czynią ten dom wyjątkowym i niekonwencjonalnym. Duża część parteru została przeszklona, otwierając wnętrze domu na otoczenie. Wielkopowierzchniowe, wysokie okna wpisują się w najnowszy trend w budownictwie, polegający na zacieraniu granic pomiędzy wnętrzem a ogrodem właśnie poprzez przeszklenia.

Architekci wraz z inwestorami zdecydowali się na drewnianą konstrukcję z surowców najwyższej jakości. Ten rodzaj budowania niesie za sobą liczne korzyści- krótszy czas budowy, bardziej przyjazdy człowiekowi klimat we wnętrzu, a także ekologiczną wartość budynku. Ponadto, dom wyposażono pompę cieplną, co nadaje temu domowi status energooszczędności.

Widok od strony ulicy

Z tej strony dom prezentuje się jednak o wiele bardziej oryginalnie i niesztampowo, niż można się było tego spodziewać. Dzieje się tak głównie z powodu nowoczesnej mansardy- czyli części domu wydzielonej z głównej bryły ścianami, przenikającej dach. W ciekawy sposób przełamuje ona prostotę i regularność formy budynku, nie zakłócając jej jednak. Ciemny dach, ciemne okiennice i takowa strefa wjazdowa i wejścia kontrastują ze śnieżnobiałą fasadą, tworząc wspólnie modny, czarno-biały budynek.

Otwarta kuchnia

Na parterze zlokalizowano otwartą kuchnia z jadalnią. Jest ona niezwykle jasna, jako że białe meble o gładkich, nowoczesnych frontach umieszczono na tle białych ścian. Naturalne światło wpada do środka przez podłużne okno, umieszczone nad głównym blatem. Kuchnie od jadalni oddziela krótka zabudowa, na której umieszczono palnik elektryczny, a nad nim okap. Podłoga na całej powierzchni strefy dziennej jest z ciemnego drewna, co wpływa na aranżacyjną harmonijność i spójność w tym pomieszczeniu. Jadalnia znajduje się tuż przy oknie, skąd podziwiać można widok na ogród.

Nowoczesne schody

Naturalne materiały odgrywają w aranżacji wnętrz tego domu ogromną rolę. Podłogi wykończone zostały ciemnym drewnem, a schody, prowadzące na piętro, wylane betonem. Liczne wielkopowierzchniowe przeszklenia dopełniają wygląd wnętrza.

Nowoczesne dywanowe schody z betonu świetnie komponują się z białymi ścianami i drewnianym parkietem. Zostały także ciekawie podświetlone niewielkimi halogenami umieszczonymi obok stopni i bezpośrednio w nich. Niezwykle ciekawa jest przeźroczysta, szklana ściana, pełniąca rolę balustrady w połowie schodów.

Antresola

Na końcu schodów znajduje się podwieszane piętro w formie antresoli. Jest to przestrzeń, którą z zewnątrz widzieliśmy jako mansardę. Dzięki temu nietypowemu designowi we wnętrzu wytworzyła się wyjątkowa przestrzeń, łącząca ze sobą budynek na całej jego wysokości. Abstrakcyjne oświetlenie na suficie dodaje temu wnętrzu charakteru.

Toaleta

Także aranżacja toalety jest dowodem na to, że w tym wnętrzu dużą wagę przywiązuje się do naturalnych materiałów i kolorów. Posadzkę wyłożono płytkami z naturalnego kamienia, a róg pomieszczenia udekorowano ozdobnymi gałęziami. Całość wystroju oparta jest na prostocie, klasyce i elegancji.

Podobają się Wam takie domy? Zobaczcie koniecznie podobny, w Katalogu Inspiracji Mały dom- wielkie wrażenie.

Jak Wam się podoba ten dom jednorodzinny?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu