8 domów z katalogu: Czy tak wygląda przyszłość?

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

8 domów z katalogu: Czy tak wygląda przyszłość?

Aśka Warchał Aśka Warchał
Projekty,  Domy zaprojektowane przez MODULAR HOME
Loading admin actions …

Czy budowa własnego domu to luksus, na który pozwolić mogą sobie nieliczni? Długi proces pochłaniający znacznie więcej nakładów finansowych niż zakłada się na początku? Może kiedyś tak było, teraz istnieje wiele sposobów na to, by własne gniazdko wznieść bez konieczności brania kredytu na 40 lat. Jednym ze sposobów na oszczędność jest zakup projektu domu z katalogu, a jeszcze tańszy będzie dom prefabrykowany – już gotowy w kawałkach, które na naszej działce zostaną połączone (w uproszczeniu).

Zaciekawieni? W dzisiejszym Katalogu Inspiracji pokażemy Wam aż 8 domów oferowanych przez różne biura architektoniczne. Znajdzie się także ciekawy przykład z Polski…

1. Podmiejskie marzenie

Projekt: Dom w malinówkach: styl , w kategorii  zaprojektowany przez ARCHON+ PROJEKTY DOMÓW
ARCHON+ PROJEKTY DOMÓW

Projekt: Dom w malinówkach

ARCHON+ PROJEKTY DOMÓW

Rozpoczynamy od propozycji polskich architektów z ARCHON+. Oferują oni gotowy projekt, Dom w malinówkach, za 2 280 PLN. Od razu wiemy, co kupujemy i za ile. Ale jak to, przecież mamy sam projekt? Otóż ci profesjonaliści przygotowują orientacyjny kosztorys budowy na podstawie cen krajowych. Także od razu wiemy, że doprowadzenie Dom w malinówkach do zamkniętego stanu surowego kosztowałoby nas minimalnie 127 800 PLN.

2. Dom prefabrykowany z Turcji

Projekty,  Domy zaprojektowane przez TUNA PREFABRİK
TUNA PREFABRİK

105 m2 Çift Katlı Prefabrik Konut

TUNA PREFABRİK

Czas na pierwszy dom prefabrykowany, a ponieważ panuje sezon urlopowy, to w poszukiwania wybierzemy się do Turcji. Dlaczego powinien nas on zainteresować? Jego powierzchnia to 105 m², a koszty budowy wyniosły… zaledwie 90.433 PLN! Jak to możliwe? Otóż przy domach prefabrykowanych większość elementów powstaje w fabryce. Na miejscu należy tylko je złożyć, co pozwala na oszczędność materiału oraz dużo szybszą budowę.

3. W każdym stylu

Celowo w naszym dzisiejszym Katalogu Inspiracji wybieramy bardzo różne projekty domów. Chcemy Wam pokazać, że pośród gotowych projektów proponowanych przez architektów naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie. Spójrzmy na powyższy dom modułowy – wygląda niczym tradycyjny budynek z rejonu Morza Śródziemnego. A jednak jest ot dom prefabrykowany!

4. Drewniana chatka

Kolejny dom, kolejny styl! Tym razem czeka na nas drewniana chatka, również prefabrykowana. Elementy wystarczyło złożyć niczym puzzle. Tak powstał parter z pokojem dziennym, kuchnią i małą łazienką, oraz piętro z dwoma sypialniami. Łącznie właściciele mają do dyspozycji ponad 70 m² we wspaniałej, zalesionej okolicy.

5. Własna energia

Projekty,  Domy zaprojektowane przez build different
build different

Schoolmasters eco house

build different

Decyzja o domu z prefabrykatu może być podyktowana troską o środowisko. Produkcja takiego domu oraz jego budowa pochłaniają znacznie mniej energii, wytwarza się dalece mniej odpadu. Jeśli chcemy żyć w myśl eko, to podczas wyboru projektu własnego gniazdka nie zapomnijmy o też tym, w jaki sposób będziemy je ogrzewać oraz zastanówmy się nad własnymi panelami fotowoltaicznymi. 

6. Niemiekie domy z katalogu

Nasz zachodni sąsiad może poszczycić się niezwykle ciekawą ofertą firm nie tylko proponujących projekty domów z katalogu, ale i zajmujących się ich realizacją. Wykwalifikowani pracownicy, doświadczeni być może nawet w realizacji naszego konkretnego projektu, budują szybko, nierzadko wykorzystując także elementy prefabrykowane. W ten sposób można mieć dom naprawdę ekspresowo!

7. Dom prefabrykowany na planie litery L

Jeśli zależy nam na oryginalnym projekcie lecz nie możemy sobie pozwolić, by był on stworzony przez architektów tylko dla nas, wtedy nie załamujmy rąk lecz poszukajmy mniejszego biura o nieco bardziej ekstrawaganckiej ofercie. Z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Spójrzcie chociażby na ten prefabrykowany dom na planie litery L.

8. Dom Goździk

Zaczęliśmy od polskiego projektu, polskim projektem też zakończymy. Domy z katalogu mogą łączyć tradycję i nowoczesność, co w tym przypadku dzieje się za sprawą paneli fotowoltaicznych na dachu. Urokliwy dom o dwuspadowym dachu wkracza w przyszłość! Ma on 145.10 m² powierzchni użytkowej i będzie idealny dla 4-osobowej rodziny.

Zastanawiacie się nad inwestycją w dom prefabrykowany? Koniecznie zajrzyjcie tutaj: Domy prefabrykowane – ładniejsze niż sądzisz!

Który z tych domów mógłby stać się Waszym gniazdkiem?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu