Projekty,  Domy zaprojektowane przez 아키누스(건축동인) 건축사사무소

Takiego domu jeszcze nigdy nie widzieliście (z rzutami poziomymi!)

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Uwielbiamy przykłady nowoczesnej, innowacyjnej architektury! A ten projekt autorstwa południowokoreańskich architektów z pewnością do nich należy. Na jego podstawie wzniesiono spektakularny dom o niezwykłych proporcjach, ciekawe bryle i fantastycznym tarasie na dachu. To właśnie on i jego nietypowa lokalizacja świadczą o oryginalności projektu. Nie mniej imponująco dom prezentuje się w środku. Obejrzyjcie najlepsze zdjęcia oraz rzuty poziome!

Od frontu

Nie jest to typowy sześcienny dom z płaskim dachem. Choć przypominałby klasyczną kostkę, to jednak zmodyfikowano jego bryłę, tworząc wyżłobienie na piętrze, gdzie znalazło się miejsce na taras na dachu. Monochromatyczność białej fasady przełamana została czarnymi i drewnianymi sekcjami. Od strony ulicy liczba okien została ograniczona do minimum, zapewniając domownikom najwyższy poziom prywatności.

Z drugiej strony

Jak widać budynek wzniesiono na niewielkiej działce, znajdującej się pomiędzy dwiema drogami. Z tego powodu jasne było, że musi być innowacyjny i niepowtarzalny. Istotne było również, w jaki sposób architekci zrekompensują inwestorom brak ogrodu.

Dziedziniec

Architekci pomyśleli o wszystkim. Brak miejsca na ogród otaczający dom? Nie ma problemu- stworzymy go w środku! Zielony dziedziniec to doskonały pomysł- dzięki temu z każdego miejsca domu cieszyć można się kontaktem z naturą i pięknym widokiem. Obszar ten połączony jest z wnętrzami za pomocą wielkoformatowych przeszkleń.

Łatwy dostęp

Po jednej ze stron domu znajdują się drewniane, przesuwane drzwi, dzięki którym z łatwości wejść można do środka, bezpośrednio na dziedziniec. Tym samym wnętrze domu i jego otoczenie zewnętrzne płynnie się ze sobą łączą.

Luksusowy taras na dachu

Obejrzyjmy w końcu z bliska taras na dachu. Znajdziemy tam odrobinę luksusu- niewielki basen, umieszczony tuż przy szklanej balustradzie, dzięki czemu można z jego perspektywy podziwiać widok na okolicę. Zamiast zadaszenia przed promieniami słonecznymi chroni żagiel. Taras przyozdobiono także drzewkiem bonsai i wysoką trawą.

Szybki rzut okna na wnętrza

Wnętrza są nowoczesne i innowacyjne. Drewno, naturalny kamień, cegła i szkło- te cztery dominujące materiały świetnie się ze sobą komponują. Strefa dzienna na otwartym planie jawi się jasno i przestronnie, a poszczególne obszary wydzielono poprzez użycie różnych materiałów.

Rzut poziomy parteru

Zapoznajcie się bliżej ze szczegółowym rozkładem pomieszczeń na parterze.

Rzut poziomy piętro

 A tak prezentuje się rzut poziomy piętra.

Jak Wam się podoba?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu