Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Ten niezwykły drewniany dom od razu skojarzy Ci się z łodzią

Anna Solowiej – Homify Anna Solowiej – Homify
Projekty,  Domy zaprojektowane przez Estudio Terra Arquitectura & Patrimonio
Loading admin actions …

Dziś mamy dla Was coś niezwykłego! Oto dom, który wyróżnia się wyjątkowo oryginalnym wzornictwem oraz bardzo osobliwym sposobem budowy. Został zaprojektowany przez architektów z chilijskiego studia Estudio Terra, którzy szczególną nacisk położyli na komfort i oszczędność energii. Ten oryginalny dom zlokalizowany jest w Chile, gdzie zimy bywają bardzo intensywne. Dzięki pomysłowej konstrukcji utrzymuje ciepło nawet w trudnym klimacie! Inną osobliwością tego domu jest oryginalny sposób, w jaki został zbudowany, co pokażemy już niebawem! Zaciekawieni? Już zaraz będziecie zaskoczeni tym niezwykłym budynkiem!

1. Koncept domu

Design i wyposażenie domu powstały z myślą o jak najlepszej funkcjonalności. Wzięto pod uwagę zarówno potrzeby całej rodziny, jak i wymogi środowiska, w którym postawiono budynek. Każdy z pokoi jest doskonale skomunikowany z innymi, tworząc tym samym ciepłą i przyjazną atmosferę, która tak dobrze sprawdza się w chłodnych rejonach. Szczególnie zimą w Chile potrafi być bardzo mroźno.

2. Rozpoczęcie budowy

Ze względu na wysokie właściwości termiczne, zdecydowano się jako główny budulec użyć drewna. W pierwszym etapie, szkielet został stworzony z drewna naturalnie występującego w regionie i z minimalnym wpływem na otaczające środowisko naturalne. Projektantom i właścicielom zależało, by dom był całkowicie przyjazny dla środowiska. Drewno to materiał trwały, a przy tym posiada unikalne walory estetyczne. Drewniany dom wspaniale pasuje również do chilijskiej natury.

3. Gotowy szkielet

W tym momencie już zaczyna wyłaniać się oryginalny kształt budynku. Nie wybrano go jedynie z powodów estetycznych! Krzywizna ta powoduje, że śnieg nie gromadzi się na dachu i pomaga utrzymać ciepłe wnętrza podczas trudnych zimowych miesięcy. Dzięki temu mieszkańcy mogą liczyć na doskonałą jakość życia, nawet w niesprzyjających warunkach. Nie zapominajmy również o unikalnych charakterze konstrukcji. Właśnie dlatego wybraliśmy ów dom, by go Wam pokazać!

4. Lekki i wytrzymały

Warto zauważyć, że cały szkielet został zbudowany w innym miejscu niż to, w którym właściciele postanowili się osiedlić. Konstrukcja musiała być więc na tyle lekka, by bez problemu przetransportować ją w miejsce docelowe, a w dodatku wytrzymała. Ten typ konstrukcji pozwala skrócić czas pracy, a dzięki temu także koszty.

5. Ukończenie budowy

Szkielet pokryto dużymi drewnianymi panelami, tworzą w ten sposób gotowy dom. Jego kształt powoduje, że wszystkie górne pokoje są zakrzywione. Dodaje to przytulności i unikalnego charakteru. W połączeniu z naturalnym drewnem wygląda to wręcz cudownie.

6. Wysoki komfort termiczny

Oprócz naturalnej izolacji, jaką posiada drewno wykorzystane do budowy, także zakrzywiony kształt sprawia, że ciepło jest lepiej utrzymywane w środku. Oczywiście przytulne wnętrza także ocieplają dom wizualnie!

Podobają Wam się drewniane domy o oryginalnych bryłach? Koniecznie sprawdźcie ten drewniany dom w pięknej okolicy.

7. Sypialnia

Czas, by przejść do środka! Jak wspominaliśmy już wcześniej, wnętrza urządzono w sposób prosty, lecz bardzo przytulny. Drewniane wykończenia i krzywizna dachów to główne ozdoby każdego z pokoi. Zwróćcie uwagę, że drewniane są zarówno podłogi, ściany i sufity, jak i meble. Wystrój jest minimalistyczny i tworzy atmosferę wyjątkowego komfortu.

8. Naturalne światło

Dzięki ogromnym oknom, dom jest wręcz zalany naturalnym światłem. Światło przedostaje się swobodnie, rozświetlając pokoje i przepięknie oświetlając ciepłe drewno. Prócz tego nie można oczywiście zapomnieć o zachwycających widokach! Przy tym biurku nawet praca staje się przyjemniejsza.

9. Chwila na drzemkę

Specyficzny kształt budynku pozwala na różne, nieraz bardzo oryginalne, rozwiązania. I tak jeden z kątów został przekształcony w bardzo niecodzienne łóżko. Wydaje nam się, że inspiracją dla niego mógł być hamak! Odważylibyście się tu spać?

Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu