Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez homify

15 niedrogich, a efektownych pomysłów do łazienki

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Łazienka często staje się jedną z najczęściej pomijanych części domu, stare płytki, podniszczona armatura i niemodne dekory. Wszystko dlatego, że remont tego pomieszczenia jest kosztowny, długotrwały i bardzo kłopotliwy. Ale patrząc z drugiej strony, łazienka znajduje się w każdym mieszkaniu czy domu, i to co najmniej jedna. Jest miejscem, które odwiedzamy kilka razy dzienne i korzystają z niego także goście. Możecie sobie wyobrazić jakie jest ich odczucie kiedy wchodzą do starej, zapyziałej łazienki? Może lepiej nie myślcie o tym tylko zakasajcie rękawy i do pracy! 

Nawet drobne zmiany mogą być bardzo korzystne i efektowne, nie trzeba od razu wydawać całych oszczędności aby uzyskać zadowalający rezultat. Mamy tu na myśli głównie meble, które mają ogromny wpływ na odbiór całokształtu. Przedstawimy Wam kilka prostych zmian do wdrożenia w łazience, które mogą być wykonane przy minimalnej inwestycji finansowej. 

1. Stara półka jako organizer

Jeśli macie jakieś półki lub szuflady, które czasy swojej świetności mają już za sobą i dawno temu poszły w odstawkę, usuńcie z nich kurz, pomalujcie je i umieśćcie w łazience jako organizer.

2. Panele z imitacji kamienia

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez ENFOQUE CONSTRUCTIVO
ENFOQUE CONSTRUCTIVO

FACHALETAS DECORATIVAS DE POLIURETANO EN BAÑOS

ENFOQUE CONSTRUCTIVO

Marmur jest jednym z najbardziej eleganckich materiałów na ściany w domu, jednak nie zawsze jest możliwy do zainstalowania. Na szczęście zawsze możemy sięgnąć po tańszą i o wiele prostszą metodę… panele imitujące marmur!

3. Galeria luster

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez DIN Interiorismo
DIN Interiorismo

Paugui – DIN Interiorismo

DIN Interiorismo

Zobaczcie ten ciekawy projekt łazienki, który pokazuje, że intrygująca dekoracja może odwrócić uwagę od nieefektownej i starej toalety lub umywalki. Tutaj ściana jest kluczowym elementem wystroju: ciekawe komiksowe litery w wielu kolorach i urocza galeria z małych okrągłych luster zawieszonych obok siebie. 

4. Meble vintage

Stare meble mają swój niewątpliwy urok i historię, która niekiedy jest bardzo ciekawa. Warto dodać je do wystroju łazienki, i wcale nie trzeba ich specjalnie odrestaurowywać lub odnawiać, ich czar polega na niedoskonałości i widocznym upływie lat. Takie aranżacje często mają styl eklektyczny, który cechuje się niesamowitym indywidualizmem i nietuzinkowością.

5. Uroczy kosz

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Spazio3Design
Spazio3Design

Últimos trabajos

Spazio3Design

Nie macie odpowiedniej ilości miejsca do przechowywania, a co za tym idzie kosmetyki, drobiazgi czy ręczniki leżą na blacie koło umywalki pogłębiając jedynie nieład i chaos? Z pomocą przyjdzie wiklinowy kosz. Wniesie odrobinę naturalnego uroku i ciepła, a także pomoże utrzymać porządek. 

6. Migracja przedmiotów

Projektowanie może być świetną zabawą, wie o tym każdy, kto doważył się kiedykolwiek wymyślić niebanalne rozwiązanie, które później sprawdziło się i zostało docenione przez domowników. Zróbmy na przykład taką zabawę: umieśćcie w łazience przedmiot, który pochodzi z innego pomieszczenia w domu, ale w łazience będzie mieć także oryginalne zastosowanie. Nasz pomysł: serweta ze stołu jako ręcznik do rąk. 

7. Meble nie do pary

Zazwyczaj kupujemy gotowe zestawy mebli łazienkowych. To szybkie i dobre rozwiązanie, jednak nie liczcie na to, że Wasz dom będzie dzięki temu oryginalny i niepowtarzalny. Jeśli chcecie osiągnąć taki efekt, kupujcie oddzielnie meble z różnych kolekcji i miksujcie je ze sobą. Bonus: możecie kupić końcówkę serii lub pojedynczy przeceniony mebel, który później wkomponujecie w zestaw – oszczędność gwarantowana! 

8. Artystyczna dusza

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez ESTUDIO TANGUMA
ESTUDIO TANGUMA

Baño recámara bebé

ESTUDIO TANGUMA

Istnieje również taka możliwość, aby nie kupować żadnych nowych mebli, a jedynie dopasujcie i udoskonalcie to, co już jest.  Jeśli Wasze obecne meble nie pasują do wystroju, pomalujcie je, oklejcie tapetą, okleiną, naklejcie na nie szablon z wzorami lub wymieńcie gałki czy blat. Odnawianie mebli jest teraz bardzo na topie. 

9. Szafka pod umywalką

Nie zapominajcie o przestrzeni pod umywalką, to doskonałe miejsce do stworzenia miejsca do magazynowania i przechowywania środków czystości, ręczników czy innych akcesoriów łazienkowych. 

10. Maksymalizacja powierzchni do przechowywania

Jednym z głównych problemów, z którymi musimy się zmierzyć, podczas projektowania łazienki jest stworzenie idealnej powierzchni do przechowywania. Przecież każda kobieta posiada w zapasie kilka rodzajów kremów, kosmetyki kolorowe, balsamy, kosmetyki do włosów i biżuterię. Koniecznie trzeba znaleźć miejsce umożliwiające wygodne przechowywanie tego wszystkiego. Proponujemy dużą szafkę z przegródkami i zakamarkami. 

11. Dodatkowa półka dla urody

Kosmetyki są wyjątkowo trudnym tematem, ponieważ nie powinny być schowane gdzieś w otchłani szuflady, jako że korzystamy z nich na co dzień. Muszą zatem być łatwo dostępne, na wyciągnięcie ręki, jednocześnie odpowiednio wyeksponowane, aby nie pogłębiały nieładu. Rozwiązanie: półka jak ze zdjęcia. 

12. Pływające meble

W małych łazienkach najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie tak zwanych pływających mebli czyli mebli podwieszonych kilkanaście lub kilkadziesiąt centymetrów nad posadzką. W ten sposób można zaoszczędzić przestrzeń podłogi i uzyskać optyczne wrażeni powiększenia wnętrza. 

13. Spójna dekoracja

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez homify

Kiedy nie wszystko gra w kwestii aranżacji wnętrza warto ujednolicić i zharmonizować przestrzeń. Jednolite dekoracje, pasujące do siebie wzajemnie elementy ozdobne, i naturalne materiały –  w ten sposób można przywrócić równowagę. 

14. Kolor ma moc

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez Projeto Bem Bolado
Projeto Bem Bolado

Banheiro das princesas sereias

Projeto Bem Bolado

Często powtarzamy Wam że kolor ma bardzo dużą moc, odpowiedni dobór palety barw potrafi zdziałać cuda. Jeśli jednak dysponujecie stara łazienką, z niemodnymi dodatkami i nie macie wielkiego wpływu na jej ogólną kolorystykę, wprowadźcie mocne akcenty, które nadadzą jej życia i charakteru. Może tęczowa szafka? 

15. Sprytna szafka

Maleńkie łazienki to dopiero wyzwanie… Niekiedy ich przestrzeń jest taka mała, że nie jest w stanie pomieścić podstawowych mebli. Na szczęście projektanci z Studio4Interiores znaleźli wspaniałe rozwiązanie tej sytuacji. Zobaczcie na zdjęciu sprytną, ściętą szafkę, która umożliwia swobodne wchodzenie do środka.  

Co myślicie o meblach vintage? Pasują do łazienek? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu