Projekty, Garaż zaprojektowane przez Regalraum GmbH

13 sprytnych sposobów na magazynowanie

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Z upływem czasu wydaje się, że wnętrze naszego domu się kurczy, ciągle brakuje w nim miejsca i schowków do przechowywania ubrań i akcesoriów… To wszystko wynika z naszych tendencji do gromadzenia różnych przedmiotów: ubrań, ozdób, mebli i dekoracji – jest tego po prostu zbyt wiele, nic dziwnego, że z czasem brakuje miejsca do magazynowania.

Jednym z głównych problemów, z którymi musimy się zmierzyć, podczas projektowania wnętrza domu lub mieszkania jest stworzenie idealnej powierzchni do przechowywania. Często ignorujemy pewne obszary, które można by z powodzeniem przekształcić w użyteczne miejsce magazynowe tylko dlatego, że brakuje nam pomysłowości i kreatywności. Ale już koniec trwonienia miejsca, od dziś będziemy myśleć zupełnie innymi kryteriami. 

Prezentujemy Wam 13 genialnych pomysłów przedstawiających systemy inteligentnego przechowywania i magazynowania. Nie możecie tego przegapić! 

1. Szafki z paskiem magnetycznym

Szafki w łazience mogą być jeszcze bardziej użyteczne i ergonomiczne. Wystarczy do nich dodać pasek magnetyczny, który będzie trzymać w ryzach wszystkie małe metalowe elementy, które zazwyczaj nie mają swojego stałego miejsca. Dzięki temu rozwiązania będziecie mieć zawsze pod ręką pęsetę, nożyczki, maszynkę do golenia, ozdoby do włosów itd. Genialne! 

2. Kosz łazienkowy

Projekty, Łazienka zaprojektowane przez MAESTA BATHROOM FURNITURE
MAESTA BATHROOM FURNITURE

Epoca – Maesta Bathrooms

MAESTA BATHROOM FURNITURE

Skoro mowa o łazience, mamy jeszcze jeden patent, który możecie w niej wykorzystać – kosze. Wiklinowe, plastikowe, plecione czy drewniane, którekolwiek wybierzecie, możecie zakupić cały komplet w różnych rozmiarach i swobodnie wrzucać do nich bieliznę, ręczniki, małe akcesoria, a nawet kosmetyki, które chcecie pozostawić w ukryciu. Doskonały sposób na dodatkowe miejsce do przechowywania. 

3. Wbudowane szafki

Projekty, Kuchnia zaprojektowane przez Debenvale
Debenvale

Handmade Bespoke Grey Kitchen

Debenvale

Wszyscy mamy w naszym domu duże urządzenia takie jak pralka czy lodówka, i często tracimy przestrzeń wokół nich. Najlepszym sposobem na wykorzystanie tej przestrzeni jest stworzenie obudowujących ją szafek, w których przechowywać akcesoria użytkowe.

4. Wieszaki w pralni

Projekty,  zaprojektowane przez Creazione Interiors
Creazione Interiors

Washing area in Living Room

Creazione Interiors

W pralnia także można w łatwy sposób zmaksymalizować dostępną przestrzeń. Wystarczy zamontować wieszaki lub haczyki na ubrania, które pomogą także zachować odpowiednią estetykę ubraniom, które zostały już wyprasowane. Jak widać na zdjęciu, zawsze znajdzie się miejsce na takie rozwiązanie, wystarczy jedynie dokładnie przemyśleć temat.

5. Dodatkowy blat

Projekty, Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Clean Design
Clean Design

Laundry Room

Clean Design

Pralnia w szafie? Podoba nam się ten pomysł! A co najlepsze, wykorzystano w niej wielofunkcyjny blat który może z powodzeniem pełnić rolę deski do prasowania czy powierzchni do przechowywania środków czystości. Wszystko po to, aby przestrzeń była w pełni funkcjonalna.

6. Organizer ścienny

Projekty, Garaż zaprojektowane przez Regalraum GmbH
Regalraum GmbH

Heimwerkstatt – Regalsystem PRIMESLOT

Regalraum GmbH

Teraz pora na garaż. On wcale nie musi być nieuporządkowany i zagracony, z pomocą przyjdzie Wam ścienny organizer, taki jak na zdjęciu. Jest w nim miejsce do przechowywania małych rzeczy, takich jak narzędzia samochodowe, aby zawsze były łatwo dostępne. Półki z kolei pomieszczą opony, większe przyrządy, puszki z farbą czy lakierem i środki czystości. 

7. Stojaki na rowery

Projekty, Garaż zaprojektowane przez Garageflex
Garageflex

Resin Floor, Metal Cabinets and Bike Storage Galore in this lovely garage makeover in Cambridge

Garageflex

Garaż jest często tak zagracony, że powoli brakuje w nim miejsca na to do czego został pierwotnie przeznaczony, czyli samochód. Pora z tym skończyć raz na zawsze. Stojak ścienny na rowery pozwoli na ogromną oszczędność miejsca. 

8. Sprytny stolik

Projekty, Salon zaprojektowane przez buss
buss

Coffee Table

buss

Kto by pomyślał, że tradycyjny stolik kawowy może być dobrym miejscem do przechowywania…  Wybierając wielofunkcyjny mebel, z licznymi szufladami i przegródkami, będziemy mieć możliwość przechowywania pod ręką drobiazgów, które zazwyczaj tworzą bałagan leżąc na nim.  Schowacie w nim wszystkie małe rzeczy, takie jak książki, notatniki, czasopisma i długopisy.

Zajrzyjcie także tutaj: Idealna szuflada na Wasze skarby – 19 przykładów

9. Ścienna zabudowa

Projekty, Sypialnia zaprojektowane przez Thomas JENNY
Thomas JENNY

Zoom niche

Thomas JENNY

Ściana w której można ukryć przedmioty?… Czemu nie?! To genialne rozwiązanie pozwalające na stworzenie ogromnej powierzchni magazynowej, a w dodatku daje ciekawe możliwości aranżacyjne. Część półek może pozostać otwara dla lepszego efektu. 

10. Wykorzystanie wnęk

Wszelkie nierówności ściany, uskoki czy wnęki są idealnym rozwiązaniem nadającym się do stworzenia dodatkowej przestrzeni magazynowej. Sprawdźcie najpierw czy wejdzie w nie gotowy mebel, np z sieciówki. Jeśli nie, poproście stolarza o stworzenie szafy pod wymiar. 

11. Kufer

Projekty, Jadalnia zaprojektowane przez The Cotswold Company
The Cotswold Company

Appleby Oak Wide Ottoman Box

The Cotswold Company

Stary, dobry, aczkolwiek lekko zapomniany, sposób na przechowywanie przedmiotów – drewniany kufer. Taka skrzynia doskonale nadaje się do sypialni, można w niej zmieścić wszystkie poduszki ozdobne, koce, dodatkową pościel czy narzutę. A kiedy jest zamknięta posłuży jako siedzisko. 

12. Skrytki w podłodze

Na koniec mamy dla Was coś absolutnie wyjątkowego i zaskakującego! Większość z nas nie uważa podłogi jako dobre miejsce do przechowywania, w konsekwencji czego tracimy ogromną ilość miejsca. Podwyższając poziom pomieszczenia o paręnaście lub parędziesiąt centymetrów możemy uzyskać gigantyczną ilość schowków! Nie wyobrażacie sobie tego? W takim razie spójrzcie…

13. Efekt końcowy

Po zamknięciu wszystkich szafek i skrytek pokój staje się bardzo spokojny i minimalistyczny. Ciężko uwierzyć że pod podłogą może być ukryte tyle skarbów! Brawo, architekci z Design Factory 9MM!

A jak jest u Was z miejscem do przechowywania? 
Projekty, Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu