Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez iDiD點一點設計

Wilgoci i pleśni mówimy stanowcze NIE! – 6 łazienek bez okien, dla których wilgoć i pleśń nie są straszne

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Niestety w wielu współczesnych łazienkach brakuje okien, a co za tym idzie – światła słonecznego i świeżości, która pojawia się w pomieszczeniach wraz z lekkim wiaterkiem. Brak okien często jest główną przyczyną wilgoci i pleśni, a te z kolei prowadzą do różnego rodzaju dolegliwości i chorób, od złego samopoczucia wywołanego nieprzyjemnym zapachem zaczynając. Wilgoć i pleśń w łazience oddziałują nie tylko na to pomieszczenie, ale na całe mieszkanie, czy dom. Dlatego warto powiedzieć im stanowcze NIE! Brak okna w łazience to nie koniec świata. Na szczęście są inne sposoby na podniesienie jakości domowego życia. Żaden z nich nie zastąpi okna, ale cóż począć, gdy nie ma żadnej sposobności ku pojawieniu się w łazience choćby małego luftu?! Więcej szczegółów poniżej.

1. System wentylacyjny

Projekty,  Łazienka zaprojektowane przez iDiD點一點設計
iDiD點一點設計

千綵胤空間設計

iDiD點一點設計

Jednym z głównych łazienkowych problemów jest brak płynności wentylacji. Dlatego dobrym pomysłem jest poradzenie się ekspertów i zainstalowanie w łazience systemu wentylacyjnego, dzięki któremu pomieszczenie będzie utrzymane w suchości, a nieprzyjemne zapachy staną się czymś zupełnie obcym dla domowników.

2. Oddzielenie suchego od mokrego

W wielu łazienkach niestety nie ma rozdziału pomiędzy częścią mokrą (kąpielową), a suchą (toaletową). W rezultacie, podłoga w takich pomieszczeniach jest często wilgotna po długiej nocy. Jeżeli nie macie okna w łazience, postarajcie się rozdzielić te dwie strefy. Zaoszczędzicie dzięki temu m.in. dużo czasu normalnie poświęcanego na sprzątanie.

3. Szkło

W łazience bez okna naturalnie brakuje światła dziennego. Jeżeli w łazience jest okno, dobrym pomysłem jest zainstalowanie w niej lustra, które wspaniale będzie światło odbijać. Jeżeli istnieje taka opcja – zapytajcie ekspertów o możliwość wyburzenia jakiejś ze ścian i zastąpienia jej ścianą wykonaną z przezroczystego szkła, a zatem przepuszczającą światło. Nie chcecie aż tak się obnażać przed światem? Postawcie na szkło matowe.

4. Jasne kolory

jasna łazienka: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez MIKOŁAJSKAstudio
MIKOŁAJSKAstudio

jasna łazienka

MIKOŁAJSKAstudio

Aby łazienka bez okna nie była bardzo ciemnym pomieszczeniem, dobrze zaaranżować ją w jasnych barwach. Biały jest oczywiście najbezpieczniejszym kolorem, jednak warto choć odrobinę przestrzeń ożywić i dodać trochę innych barw. A może mozaika z kolorowych kafelków?

5. Lustro i światło

Łazienka z mozaiką WINCKELMANS: styl , w kategorii  zaprojektowany przez PROJEKTY WNĘTRZ Laura Kozak
PROJEKTY WNĘTRZ Laura Kozak

Łazienka z mozaiką WINCKELMANS

PROJEKTY WNĘTRZ Laura Kozak

Odpowiednio dobrane oświetlenie może zrekompensować brak okna. Żółte światło sprawi, że pomieszczenie stanie się bardziej przytulne i ciepłe. Białe światło również rozjaśni łazienkę, ale dla lepszego efektu warto połączyć je z jakimś eleganckim lustrem. Zbyt słabe oświetlenie może przytłaczać i zniechęcać do długiego przebywania w łazience i miłych, relaksujących kąpieli.

6. Roślinność

Na koniec najbardziej praktyczna i piękna metoda na ożywienie łazienki. Rośliny! Czy jest lepszy sposób na pochłanianie wilgoci?!

Który z naszych sposobów jest Waszym zdaniem najskuteczniejszy w walce z pleśnią i wilgocią?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu