Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Irabé Projectes

6 pomieszczeń na 45-ciu metrach!

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Czy jest tutaj ktoś, kto nie kocha Barcelony lub nie chciałby się tam wybrać? Katalońskie miasto elektryzuje ofertą kulturalną oraz rozrywkową, zachwyca kuchnią i architekturą. Natomiast na nas dzisiaj czeka tam prawdziwa perełka architektury wnętrz. To mieszkanie o powierzchni zaledwie 45 m², a zostało w nim wydzielonych aż 6 funkcjonalnych stref: przedpokój, łazienka, kuchnia, salon, jadalnia oraz sypialnia. Wszystko w najlepszym guście! 

Przekonajcie się sami… .

Salon z widokiem

Nasze zwiedzanie rozpoczynamy od salonu. Projekt od architektów z Irabé Projectes polegał na renowacji mieszkania w starej kamienicy. Nie zrezygnowano z akcentów podkreślających wiekowość kamienicy: drewniane belki stopowe są widoczne, odsłonięto też pas cegieł pod sufitem. Zaletą tego pokoju dziennego jest naturalne światło, które wpływa przez duże przeszklenie z widokiem na korony drzew.

Sypialnia na antresoli

Tutaj śpi się na wysokościach. Mamy do czynienia z ciekawą antresolą, która zajmuje jedynie część szerokości pomieszczenia. Dzięki temu naturalne światło może swobodnie przepływać do wszystkich kątów. Na górę prowadzą jednobiegowe schody zabezpieczone, tak jak i antresola, efektownie wiązanymi sznurkami.

Jadalnia lub gabinet

Obracamy się w prawo, gdzie czeka malutkie pomieszczenie, które może zostać przeznaczone na jadalnię lub biuro do pracy. Taki pokój pozwala na odrobinę prywatności, kiedy jeden z partnerów musi skoncentrować się na zadaniu. Plan całkowicie otwarty ma wiele zalet, jednak ważne by projektować mieszkania nie tylko ładne, ale i praktyczne.

Nowoczesna kuchnia

Przestrzeń pod antresolą zajmuje zabudowa kuchni na planie litery 'L', której krótszy bok jest tworzą jedynie sprzęty AGD. Utrzymana została oczywiście w bieli, z którą kontrastują ciemne blaty oraz błysk chromowanej stali okapu. Białe, glazurowane płytki przypominające cegły doskonale wpisują się w klimat mieszkania.

Przedpokój

Cofamy się do strefy wejścia. Przedpokój znajduje się za kuchnią, za przeszklonymi drzwiami. Naprzeciwko nich znajdują się kolejne, prowadzące na mały taras wewnętrzny. Z kolei w głębi widzimy wejście do łazienki. Na kolor ścian wybrano oczywiście biel rozjaśnijącą pomieszczenie.

Wąska łazienka

Ta łazienka to prawdziwe arcydzieło, dlatego skończymy tutaj nasz spacer. Pokochają ją wszyscy właściciele małych mieszkań, bowiem dowodzi, że nawet na najtrudniejszą przestrzeń można coś poradzić. Naprzeciwko wejścia zlokalizowano umywalkę z szafką i lustrem – to najlżejsza wizualnie strefa, a po jej dwóch bokach kabinę prysznicową oraz toaletę. Modne materiały prezentują się świetnie.

Też macie problem z metrażem? Ten artykuł rozwiąże wszystkie Wasze problemy: Mała łazienka – mały problem!

Czy coś zmienilibyście w tym białym mieszkaniu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu