Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez すまい研究室 一級建築士事務所

Jak profesjonalnie wyczyścić komputer i telefon?

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Komputery stacjonarne i laptopy, smartfony z ich ekranami dotykowymi, tablety i telewizory o bardzo różnych rozmiarach… wszystkie są elementami krajobrazu naszego codziennego życia. Służą do pracy, do rozrywki, do kontaktów z bliskimi, do wyszukiwania informacji. Są niczym nasi lojalni towarzysze przez wiele godzin dziennie, czasem może nawet zbyt wiele! Ich pielęgnacja i czyszczenie są tak ważne jak utrzymywanie czystości urządzeń gospodarstwa domowego. Efekt dbania o sprzęty?  Przedłużenie czasu życia oraz optymalny stan użytkowania, a więc znacząca oszczędność na odsuniętej w czasie wymianie. 

Na homify znajdziecie wiele porad dotyczących sprzątania, dlatego i ten temat znajduje swoje miejsce na naszych ramach. Jesteście ciekawi, jak prawidłowo czyścić Waszą elektronikę? Zapraszamy do lektury!

1. Szybkie i efektywne czyszczenie klawiatury

Projekty,   zaprojektowane przez homify

Aby skutecznie i szybko oczyścić klawiaturę, zarówno komputera stacjonarnego jak i laptopa, rozpocznijmy od przetarcia suchą szmatką, która usunie pierwszą warstwę kurzu. Chyba nie musimy mówić, że komputer powinien być wyłączony, a jego zasilanie odłączone. Kontynuujemy lekko zwilżoną szmatką z mikrofibry już bardziej zdecydowanymi ruchami. Na koniec znowu przecieramy suchą szmatką.

2. Jeszcze efektywniejsze czyszczenie klawiatury

Pójdźmy o krok dalej. Zależy nam na jeszcze głębszym czyszczeniu? Polecamy dwa sposoby: sprężone powietrze i masę plastyczną CyberClean. Sprężone powietrze rozpylajmy w kilkunastocentymetrowej odległości, aby uniknąć kłopotów ze skraplającą się wodę. Wydmucha ono wszelkie zanieczyszczenia, jeśli parokrotnie zmienimy kąt. Z kolei do masy plastycznej się one po prostu przykleją.

3. Czyszczenie ekranów komputerowych

Możemy kupić specjalny środek do czyszczenia ekranów, jednak delikatnie zwilżona ściereczka z mikrofibry powinna sobie poradzić. Delikatnie przetrzyjmy nią ekran, a następnie poszukajmy w łazience… patyczków do uszu. Nimi ostrożnie usuńmy chowające się przy krawędziach zabrudzenia. Mniej inwazyjnym sposobem jest po raz kolejny wykorzystanie sprężonego powietrza, co działa jedynie, kiedy na ekranie nie ma zachlapań. Kto nie pije kawy przez komputerem, niech pierwszy rzuci kamień!

Rada homify: im czystsze domowe biuro, tym czystszy komputer.

4. Sposób na czysty ekran dotykowy

Projekty,   zaprojektowane przez MyOmBox
MyOmBox

version mobile de l'application de gestion intelligente du domicile à distance

MyOmBox

Smartfony są naszymi towarzyszami 24h na dobę. Przez ekrany dotykowe naszych smartfonów konsumujemy treści wszelkiego rodzaju, od smsów, przez aktualności na portalach społecznościowych, aż po filmy. Przez rozmawianie z telefonem przy twarzy na ekranie zostaje nas pot, a czasem nawet i makijaż. Po raz kolejny polecamy mieć w odwodzie ściereczkę z mikrofibry. Jeśli zależy nam bardziej efektywnym czyszczeniu zakupmy specjalny żel.

5. Utrzymanie w czystości laptopa

Projekty,  Pokój multimedialny zaprojektowane przez wood-manufaktur
wood-manufaktur

Computer Monitorerhöhung

wood-manufaktur

Problem laptopów? Zabieramy je ze sobą wszędzie, jemy przed nimi, zasypiamy przed ich ekranami. Zacznijmy użytkować mądrze, stawiajmy je zawsze na czystej powierzchni, regularnie przecierajmy ściereczkę z mikrofibry. Gdy nie są w użyciu, zamykajmy ekran, a najlepiej chowajmy do torby na laptopa – tak ograniczymy możliwość dostawania się do nich kurzu oraz innych zabrudzeń.

Czysty komputer stacjonarny

Po pierwsze: unikajmy produktów do czyszczenia innych powierzchni w naszym gospodarstwie domowym. Wszelkie chemikalia do usuwania kurzu tutaj nie powinny mieć wstępu. Przypomnijmy jeszcze, że podczas czyszczenia komputer musi być wyłączony i odłączony od zasilania. Wtedy zdejmujemy z niego pokrywę i pozbywamy się kurzu z pomocą sprężonego powietrza. Zabrudzenia można usunąć też ściereczką z mikrofibry, jednak nie zwilżoną. Nie zapomnijmy wyczyścić też pokrywy. Poza tym… jak wygląda Wasze blat Waszego biurka? On też powinien lśnić.

Wiecie jak dbać o Waszą elektronikę lecz nie wiecie jak wpleść ją zgrabnie do aranżacji wnętrza? Spieszymy z odpowiedzią: Szafki RTV – jak wybrać?

Jak jest z czystością Waszych sprzętów? Czy możecie pochwalić się ich długą żywotnością?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu