Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Arquitecta MORIELLO

Tanie projekty małych kuchni

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Kuchnia jest pomieszczeniem w domu, w którym, poza sypialnią, spędzamy najwięcej czasu. Nie trzeba być koniecznie miłośnikiem gotowania czy pieczenia, aby sporo przebywać w kuchni. Współcześnie pokój ten służy nie tylko do przygotowywania posiłków, ale także jako miejsce, gdzie spędza się wolny czas.

Właściciele małych kuchni nie mogą jednak w pełni wykorzystywać potencjału, jaki płynie z jej posiadania. Nie oznacza, to, że mała kuchnia ma być miejscem niewygodnym w użytkowaniu, ciasnym i ciemnym. Oto projekty sześciu niewielkich kuchni, które są praktyczne, funkcjonalne, a do tego tanie!

1. Praktyczna i elegancka

Prosty, ale funkcjonalny koncept na to, jak urządzić małą kuchnię. Drewniana zabudowa, także ta zawieszona na ścianach, umieszczona została na kształt litery L. Blaty wykonano z trwałego i odpornego granitu. Duże okna zapewniają odpowiedni dostęp naturalnego światła do wnętrza i gwarantują dobrą wentylację.

2. Mała kuchnia w kolorze

Mała kuchnia z dużym ego. Białe, nowoczesne meble ustawiono praktycznie, do maksimum wykorzystując dostępną przestrzeń. Aby przełamać monotonię bieli, ścianę nad blatem wyłożono kafelkami w kolorowy wzór, nawiązujący do kultury Ameryki Południowej. Kolorowa jest także posadzka- tę wyłożono kafelkami o malinowym odcieniu.

3. Mała kuchnia z oknem

Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez NovArq

Jednym z najczęstszych problemów, z którymi borykają się właściciele małych kuchni, jest brak dostępu do okna. W tej ze zdjęcia rozwiązano go po mistrzowsku- niewielkie okienko umieszczono w ścianie nad blatem, pomysłowo wykorzystując tę zazwyczaj niewykorzystywaną przestrzeń.

4. Kuchnia świetnie oświetlona

Jak sprawić, aby mała kuchnia optycznie wydawała się większa? Istotny jest przede wszystkim dobór kolorów- białe ściany i białe meble sprawdzą się najlepiej. Poza tym, kluczową kwestią jest oświetlenie. Jego źródła należy umieścić nie tylko pod sufitem, ale także pod szafkami, skąd oświetlą blaty.

5. Mała kuchnia w kształcie litery U

Układ mebli na kształt litery U to gwarancja optymalnego zagospodarowania przestrzeni. Pomieszczenie zabudowano ciasno, ale nie odebrano mu nic w wygody i komfortu użytkowania.

6. Drewno największym przyjacielem małych kuchni

Meble z drewna to ponadczasowy klasyk, sprawdzą się w każdej kuchni, także tej małej. Drewno nadaje wnętrzom charakter przytulny, wprowadza ciepły klimat, a także świetnie komponuje się z innymi materiałami. Warto wziąć je pod uwagę przy urządzaniu małych kuchni!

Mała kuchnia na kształt litery L czy U- co myślicie?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu