Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Dizajnerskie toaletki – 6 przykładów

Martyna Raduszewska Martyna Raduszewska
Loading admin actions …

Pierwsze skojarzenie jakie przychodzi nam do głowy po usłyszeniu słowa toaletka, jest niczym scena z rokokowego płótna Fra­nçois'a Boucher'a z 1750 roku. Madame de Pompadour zasiada na ozdobnym fotelu przy toaletce i drobnym pędzelkiem nakłada róż na policzki. Na blacie stoi lustro oraz wykwintna puder­nica z brązu, z pusz­kiem wyko­na­nym z kró­li­czego futra. Wokół leżą delikatne ozdoby do włosów – wstążki i kwiaty. Toaleta przypomina bardziej ceremoniał niż powszednią czynność, którą codziennie musimy wykonać.

Wyobrażenie toaletki jako niezwykle dekoracyjnego mebla rodem z XVIII i XIX-wiecznych buduarów ciągle nam towarzyszy. W XX wieku nieco zapomniany mebel, dziś w zupełnie nowej, nowoczesnej formie znów wraca do łask. Ciągle zachwyca, nie przez wyszukane dekoracje, lecz przez swoją oryginalną formę i niezwykłą funkcjonalność. Jest to przecież bardzo praktyczny mebel – dużo łatwiej ułożyć fryzurę czy wykonać makijaż przy toaletce, zamiast blokować rano łazienkę, kiedy każdy śpieszy się do szkoły czy pracy. 

Jak wyglądają dzisiejsze toaletki? Czym różnią się od tych dawniejszych i co sprawia, że są wyjątkowe? Przeczytajcie poniżej.

Design przede wszystkim

Projekty,  Sypialnia zaprojektowane przez homify

Współczesne toaletki, zresztą tak jak generalnie współczesne wnętrza, cechuje dążenie do uzyskanie maksymalnego efektu przy pomocy minimalnych środków. Dominują formy proste i zdecydowane kolory. Tak jak w przypadku tej toaletki składającej się z prostego stolika, ze szklanym blatem, na którym ustawiono dizajnerskie lustro dekorowane kulkami z różnokolorowej włóczki. Prosty pomysł, a jaki efekt! Niezwykle wyrazisty kolor fuksji wybija się na tle delikatnych, pastelowych kolorów, które dominują w sypialni.

Jeżeli na Was ten kolor też zrobił duże wrażenie zajrzyjcie do Katalogu Inspiracji - Kolorystyczne trendy wiosna/lato 2015 w aranżacji wnętrz!

Połączenie tradycji z nowoczesnością

Sypialnia z garderobą i balkonem: styl , w kategorii Sypialnia zaprojektowany przez Pink Pug Design Interior
Pink Pug Design Interior

Sypialnia z garderobą i balkonem

Pink Pug Design Interior

Coraz częściej w aranżacji wnętrz stawia się na łączenie starych mebli z nowymi elementami, a przez to nadawanie im tzw. drugiego życia. Tak stało się również podczas renowacji tego mieszkania w łódzkiej kamienicy. Postanowiono wówczas połączyć w sobie zastane elementy mieszkania, antyki oraz ikony designu z nowoczesnymi meblami i dodatkami. W sypialni dekoratorzy stworzyli namiastkę garderoby, zestawiając czarny, bogato dekorowany stolik z prostym, prostokątnym lustrem oraz oświetleniem w postaci listwy z nieosłoniętymi żarówkami. 

Na drabince

Mieszkanie w centrum Gdyni: styl , w kategorii  zaprojektowany przez Od Nowa MEBLE
Od Nowa MEBLE

Mieszkanie w centrum Gdyni

Od Nowa MEBLE

Nowoczesny design sięga czasami po bardzo zaskakujące, a przy tym bardzo funkcjonalne formy. Przykładem jest toaletka w formie drabinki. Konstrukcja ta nie tylko umożliwiła umieszczenie dużego owalnego lustra, ale również szuflady tuż pod nim i dodatkowej półki, na najwyższym szczeblu. Dzięki takiemu meblowi nie tylko przeprowadzanie porannej toalety pójdzie jak z płatka, ale i wszystkie przybory i kosmetyki zawsze będą na swoim miejscu.

Prosta i funkcjonalna

Funkcjonalność to cecha, która przede wszystkim charakteryzuje współczesne toaletki. W małych mieszkaniach często nie ma miejsca na dodatkowy mebel w postaci toaletki. Dlatego bardzo pomysłowym rozwiązaniem jest powieszenie jej na ścianie w postaci półki, z przymocowanym do niej lustrem. Ta wykonana z drewna toaletka ma zamontowane trzy szufladki z kryształowymi uchwytami i dodatkową szklaną półkę. Choć nie zajmuje dużo miejsca, pomieści najpotrzebniejsze kosmetyki. Można ją powiesić w prawie w każdym miejscu w mieszkaniu, dzięki swojej prostej, uniwersalnej formie wkomponuje się w każde wnętrze.

W stylu klasycznym

Osoby lubiące komfort i wygodę, oraz te o nieco bardziej romantycznej naturze z pewnością zdecydują się na toaletkę o bardziej tradycyjnej formie. Architekci wnętrz w tej aranżacji postawili na klasykę. Ta toaletka składająca się z prostego stolika z licznymi szufladami i zamontowanym na stałe owalnym, pionowym lustrem najbardziej ze wszystkich zaprezentowanych przypomina historyczne przykłady. Pozbawiona dekoracji, o nieco minimalistycznych formach i stonowanej barwie, sprawia wrażenie bardzo eleganckiej, a uzupełnieniem jej jest jasny fotel, z miękkim obiciem. 

Hollywood style

Toaletka: styl , w kategorii Sypialnia zaprojektowany przez Antracyt
Antracyt

Toaletka

Antracyt

Przedstawionej na zdjęciu toaletki nie powstydziła by się nawet hollywoodzka gwiazda. Proste, duże, prostokątne lustro zostało wkomponowane w sam środek ściany zabudowanej w całości szafą, i oświetlone za pomocą dwóch listw nieosłoniętych żarówek. Całość utrzymana w bieli, uzupełniona została fotelem z tworzywa sztucznego. Taka aranżacja toaletki wraz z garderobą w sypiali jest niezwykle funkcjonalna i pozwala zaoszczędzić dużo cennej przestrzeni. 

Która z toaletek najbardziej Wam się spodobała?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu