Projekty,   zaprojektowane przez 裏心設計

Miau-tastyczny dom

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Każdy, kto ma koty wie, że tak naprawdę to one mają nas. Trudno oprzeć się ich urokowi, dlatego nie mamy nic przeciwko tej słodkiej niewoli! Właściciele domu w Tajpej weszli na jeszcze wyższy poziom kociego zauroczenia: cały budynek podporządkowali potrzebom swoich pupili. Spodziewacie się zobaczyć lokum zwariowanych kociarzy? To na pewno! Jednak oprócz wszelkich udogodnień dla zwierzaków, wnętrza po prostu zachwycają stylowością. Estetyka retro łączy się z industrialną i minimalistyczną, a efekt końcowy przechodzi wszelkie oczekiwania. 

Warto poznać dzieło projektantów wnętrz z RSi2id. Zapraszamy!

Intrygująca fasada

Mamy do czynienia z domem w zabudowie szeregowej, który przeszedł gruntowny remont. Już na zewnątrz możemy mieć przeczucie pomieszania minimalizmu ze stylem retro. Duże przeszklenia na piętrze, proste, stalowo-szklane zadaszenie nad wejściem, dekoracyjne, metalowe kratki w oknach parteru łączą się z drewnianymi drzwiami wykonanymi z desek z odzysku oraz ze starą, szarą ławą.

Salon na wejściu

Wchodzimy i… od razu znajdujemy się w salonie. W małym budynku nie ma miejsca na ceregiele! Wykorzystać trzeba było źródło naturalnego światła, jakim jest okno fasady od ulicy i w ten sposób powstał przyjemny kącik lektury. Glazurowane płytki w odcieniu pistacjowym oraz zielona sofka świetnie sprawdzają się w połączeniu z podłogą z polerowanego betonu.

Dwie strefy pokoju dziennego

Dalej polerowany beton przechodzi w cementowe płytki i czeka na nas kolejny retro mebel: wygodny fotel z obiciem z czarnej skóry, kontrastujący z białą ścianą. Stoi on naprzeciwko telewizora, ale o wiele bardziej interesuje nas, co znajduje się za telewizorem…

Kocie królestwo pod sufitem

… to kocie królestwo! Całą długość ściany salonu zajmuje szafka, przechodząca w pewnym momencie w biurko. Nad nią natomiast, również na całej długości ściany, znajdziemy ogrom półek wcale nie przeznaczonych na książki lecz do kocich zabaw. Prawdziwym hitem jest natomiast tunel z rury, który wystrojowi salonu nadaje szyku.

Z salonu do kuchni

Jeden z futrzanych mieszkańców zaprasza nas do kuchni. Pomieszczenie to zostało wydzielone poprzez duży regał, sam przecięty na pół: dzięki temu spełnia potrzeby tak kuchni, jak i salonu/domowego biura. Na jego wysokości widzimy przesuwane, drewniane drzwi do toalety.

Beton i stal

W kuchni rządzą szarości w postaci wszechobecnego betonu oraz stali. Minimalistyczne podejście do projektowania pozwoliło na wykorzystanie małej przestrzeni w stu procentach. Wielka wyspa zawiera w sobie zlew, sprzęty AGD oraz drewniany blat strefy śniadaniowej/miejsca do przygotowywania posiłków. Kojarzycie trend wykorzystywania 'martwej' przestrzeni pod schodami? Tutaj dostały go koty, nie mogło być inaczej!

Kącik dla kotów niewychodzących

W kuchni
rządzą szarości w postaci wszechobecnego betonu oraz stali. Minimalistyczne podejście do projektowania pozwoliło na wykorzystanie małej przestrzeni w stu procentach! Wielka wyspa zawiera w sobie zlew, sprzęty AGD oraz drewniany blat strefy śniadaniowej/miejsca do przygotowywania posiłków. Kojarzycie trend wykorzystywania 'martwej' przestrzeni pod schodami? Tutaj dostały go koty, nie mogło być inaczej!

Domowe biuro

Nie obawiajcie się – w tym domu znajdziemy też ogrom udogodnień dla człowieka. Po małym domowym biurze z salonu przyszła pora na gabinet z prawdziwego zdarzenia. Podłużne biurko ustawiono przed dużym przeszkleniem, które widzieliśmy już z zewnątrz. Jest doskonałym miejscem do pracy.

Wygodna sypialnia

Gabinet jest częścią przestronnej sypialni. Jasne kolory oraz radosny, żółty akcent sprawiają, że jedynie od patrzenia na to pomieszczenie czujemy się zrelaksowani. Gra poziomów pozwala na podzielenie różnych stref tej prywatnej przestrzeni. Prywatna oczywiście również dla kotów, które mają swoje własne wejście. Nigdy więcej budzenia w środku nocy przez miauczenie i drapanie o drzwi.

Chcielibyście zobaczyć więcej zdjęć tego domu? Pamiętajcie, że wystarczy kliknąć na dowolne zdjęcie w artykule, a potem nacisnąć napis Więcej o… i zostaniecie przeniesieni do portfolio profesjonalisty. Warto!

Macie koty? Jak przystosowaliście Wasz dom do ich potrzeb?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu