Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future

Przed i Po: Modernizacja i rozbudowa domu w Bretanii

homify.Pl homify.Pl
Projekty,  Domy zaprojektowane przez Jean-Charles CASTRIC - architecte D.P.L.G.
Loading admin actions …

Kiedy kochamy dom, w którym się wychowaliśmy i nie chcemy go zostawić na pastwę losu i czasu, często stajemy przed dużym problemem: Co zrobić jeśli ten dom nie spełnia już wymogów naszej rodziny? Potrzeby mieszkańców ewoluują w czasie, a dom pozostaje w tyle. Wraz z upływem czasu rodzina się powiększa. Jest to naturalna kolej rzeczy dla wielu z nas. To jednak nie znaczy, że musimy ruszyć dalej (fizycznie i metaforycznie). Istnieją pewne rozwiązania umożliwiające zaadaptowanie starego domu do nowych potrzeb!

  Właśnie z taką sytuacją spotykamy się w tym Katalogu Inspiracji, zadedykowanemu pewnej nieruchomości w Bretanii. Rozbudowa, nowa weranda, lepiej zagospodarowany ogród – to tylko kilka ze zmian wprowadzonych w tej nieruchomości. Szczególnym wyzwaniem było tu jednak wprowadzenie wszelkich zmian, ponieważ dom był dość nietypowy, przez co trudniejszy w modyfikacji. Z resztą, sami powinniście to ocenić.

​Oryginalny dom

Na tym zdjęciu możemy zobaczyć nietuzinkową bryłę domu już po rozbudowie. Nie było łatwym zadaniem wkomponowanie dobudówki do tak niestandardowej formy. Poza tym, materiały użyte przy budowie domu również wymagały dużej uwagi architektów pracujących nad modernizacją budynku.

​Przed i Po

Teraz możemy w pełni podziwiać przedłużenie jednej ze stron budynku. Dobudówka nie rzuca się w oczy, co było jednym z priorytetów naszych architektów. Z pozoru niezauważalna różnica daje duże pole do popisu i gwarantuje sporo tak bardzo potrzebnego miejsca wewnątrz. Poza tym, zadbano o dobre oświetlenie nowo-powstałej strefy domu.

​Duże okna zapewniające naturalne światło

Wcześniej mogliśmy podziwiać niestandardową bryłę budynku z zewnątrz. Teraz możemy otwarcie powiedzieć łał patrzą na wnętrze dobudówki, a szczególnie na duże okna, szczególnie te w kształcie rombu. Oryginalny kształt okna wprowadza ciekawą atmosferę, a światła przecież nigdy za wiele! Kolejnym atutem dużych okien jest to, że umożliwiają widok na roślinność dominującą ogród. Możemy cieszyć się zielenią bez wychodzenia na dwór, szczególnie w chłodne dni.

​Nowoczesny i oryginalny design

Aranżacja wnętrza dobudówki również została wzięta pod lupę. Widzimy już umeblowane pomieszczenie utrzymane w jasnej kolorystyce, co sprawia wrażenie lekkości i przestronności. Co więcej, ściana pomalowana na czerwono wnosi do wnętrza dużo energii i w płynny sposób przenosi nas do nowoczesnego salonu. Chyba zgodzicie się, że jest to oryginalne wnętrze.

​Duże okna francuskie

Z dobudowanej części domu mamy bezpośrednie wyjście na rozległy taras będący przejściem do ogrodu. Dwa ogromne okna francuskie pozwalają nie tylko podziwiać zewnętrzne strefy nieruchomości, ale też łatwo przemieszczać się pomiędzy nimi. Mieszkańcy zyskali zatem nowoczesny, duży i jasny salon, z którego bezpośrednio mogą wyjść na piękny i praktyczny taras.   

Szukacie pomysłów na rozbudowę Waszych domów? Może znajdziecie inspirację w: 10 cudownych dobudówek, zbudowanych za niewielkie pieniądze

Co myślicie o oknie w kształcie rombu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu