Projekty,  zaprojektowane przez homify

Sauna we własnym ogrodzie! 12 doskonałych przykładów

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Sauny znane są od ponad 2 tysięcy lat, na terenach od Skandynawii, poprzez kraje nadbałtyckie, Rosję, Chiny po Japonię są tradycyjnym sposobem utrzymania w zdrowiu i dobrym samopoczuciu ich użytkowników szczególnie w okresie zimowych chłodów. Mieszkańcy Skandynawii od dawna znają dobroczynne działanie sauny. Korzystają z niej co najmniej dwa razy w tygodniu. Na przyjęciach czy spotkaniach ze znajomymi wspólny pobyt w saunie jest niemal rytuałem.

Nic dziwnego, że świat docenia jej walory. Odpowiednie korzystanie z sauny zwiększa odporność organizmu, hartuje i odpręża; pozwala na przyjemne, relaksujące spędzanie czasu w towarzystwie rodziny i znajomych. Wygrzewanie się w saunie bardzo dobrze wpływa na układ krążenia, drogi oddechowe, przemianę materii, otyłość, choroby stawów i bóle reumatyczne.

Chyba do takiego rodzaju rozrywki, który łączy w sobie przyjemne z pożytecznym, nie trzeba będzie Was długo namawiać… ale jaki rodzaj sauny wybrać? Dlaczego polecamy wolnostojące sauny ogrodowe? Zalet takiego rozwiązania jest kilka: Po pierwsze, kontakt ze świeżym powietrzem jest niezastąpiony. Po drugie, sauna wewnętrzna oprócz tego, że zajmuje miejsce to całe opary rozchodzą się po domu. W ogrodzie tego problemu nie ma. W saunie wewnętrznej najczęściej używamy pieców elektrycznych, które mają znaczne pobory energii elektrycznej. W saunie ogrodowej z kolei przeważnie stosuje się piec opalany drewnem i brykietem drzewnym co jest bardzo ekonomiczne.

Gotową saunę wolnostojącą, do samodzielnego założenia lub wraz z montażem można zamówić u producenta, dzięki temu zminimalizujecie ryzyko niepowodzenia. Ale jeśli planujecie zająć się całym projektem sami, będzie to z pewnością duże wyzwanie. Jednak odpowiednie przygotowanie, zacięcie i dobre nastawienie może zaowocować ogromną satysfakcją z posiadanie własnoręcznie postawionej sauny.

Gotowy projekt domu do kąpieli można zamówić u specjalistów zajmujących się dziedziną baseny i spa. Koszt waha się, w zależności od wielkości, użytych materiałów oraz technologii, od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Zobaczcie jak może wyglądać takli budynek. 

Z mini tarasem

Maleńki domek, w uroczym, górskim stylu posiada niewielki taras, pozwalający na chwilę wytchnienia i odpoczynku, niezwykle istotną po gorącym seansie. 

Tradycyjna

Projekty, Spa zaprojektowane przez Марисруб
Марисруб

Функциональная баня из бревна Веста

Марисруб

Ten ogrodowy domek jest bardzo tradycyjny, z jasnymi drewnianymi belkami, które nadają mu rustykalny charakter. Szczególnie miłe są widoki wokoło – mini-dom jest otoczony przez malowniczą naturę. Ten projekt może być dostosowany i przekształcony na potrzeby sauny lub tradycyjnego domku ogrodowego dla gości. 

Podzielona na dwa obszary

Projekty, Spa zaprojektowane przez Projectstroy
Projectstroy

Проект бани – садового домика – хозяйственной постройки 5.4 х 5.4 – 20 кв. м.

Projectstroy

Powyższy przykład przedstawia dom, który jest podzielony na dwie części. Z jednej strony można zaaranżować przestrzeń dla sauny, natomiast obok może być pokój gościnny lub przydomowe biuro. Oba obszary mają niewielką powierzchnię, dzięki czemu świetnie nadają się nawet na malutką działkę. 

Prosta ale elegancka

Projekty, Spa zaprojektowane przez Gartenhaus2000 GmbH
Gartenhaus2000 GmbH

Modernes Saunahaus

Gartenhaus2000 GmbH

Mały budynek w kształcie sześciennej kostki wygląda bardzo ciekawie dzięki elewacji z jasnego drewna olejowanego i maleńkiemu okienku. Wokół otacza go drewniany mini taras i ciekawa aranżacja przestrzeni ogrodu

W kształcie beczki

Projekty, Spa zaprojektowane przez Gartenhaus2000 GmbH
Gartenhaus2000 GmbH

Saunafass mit roten Dachschindeln

Gartenhaus2000 GmbH

Wszyscy z Was, którzy lubią ciekawostki, nietypowe rozwiązania i intrygujące bryły, zakochają się w tej saunie z wyjątkowym dachem. 

Dwa w jednym

Projekty, Ogród zaprojektowane przez homify
homify

Wolff Finnhaus Gartenhaus Flachdach Varianta 28 mit Terrasse

homify

Piękny pokój w ogrodzie to rzecz, której absolutnie nie musimy reklamować. Większość współczesnych rodzin docenia możliwości wynikające z relaksu na świeżym powietrzu i wspólnym biesiadowaniu. Jeśli dodamy do tego saunę to otrzymamy coś więcej niż kompletny wypoczynek. 

Czarna i tajemnicza

Projekty, Ogród zaprojektowane przez SPACE GARDEN

Ciekawa, nowoczesna, naturalna, tajemnicza i lekko mroczna… Tak można opisać powyższą saunę. Atrakcyjny budynek, z nietypową elewacją przyciąga wzrok i sprawia, że ogród staje się jeszcze bardziej atrakcyjny.

Z maleńkimi oknami

Projekty, Ogród zaprojektowane przez Gartenhauptdarsteller
Gartenhauptdarsteller

Design Gartenhaus Classic

Gartenhauptdarsteller

Kolejny przykład interesującej i nowoczesnej bryły sześciennej, zbudowanej na wzór współczesnej architektury. Sauna została wyposażona w niewielkie poziome okna usytuowane zaraz pod dachem. Elewacja z drewnianych listewek przywołuje na myśl skojarzenie z azjatycką estetyką. 

Domek z sauną… i nie tylko

Sauna, kąpielisko, taras, i salon… wszystko ubrane w ciekawą formę i nowoczesne kolory. Jasnoniebieską fasadę w bardzo nowoczesnym stylu uzupełnia czerwony element dekoracyjny i piękne przeszklenie. Doskonały design, który wzbogaci każdy nowoczesny ogród! 

Z miejscem na ognisko

Projekty, Taras zaprojektowane przez Fellbacher Metall- und Holzbau GmbH
Fellbacher Metall- und Holzbau GmbH

Design Gartenhaus Stahl mit Holzlattung

Fellbacher Metall- und Holzbau GmbH

Stylowe ciemne drewno, elegancka ścieżka z dużych płyt ustawionych na żwirze, prowadząca do domku z sauną i miejsce na ognisko – przepis na idealne spędzenie ciepłego popołudnia! 

Duża i luksusowa

Projekty, Domy zaprojektowane przez Олег Елфимычев
Олег Елфимычев

Баня и летняя кухня

Олег Елфимычев

W tym domu znalazło się miejsce na  ogromną saunę, ale również i na przestronną łaźnię. Bardzo podoba nam się nowoczesna elewacja wykończona białym tynkiem i szarymi elementami oraz długie ławki i palenisko ustawione przed budynkiem.

Klasyczna

Projekty, Spa zaprojektowane przez Projectstroy
Projectstroy

Проект бани из бревна ручной рубки 6.5 х 7.5 м – 35 кв. м

Projectstroy

… i wreszcie na koniec pokażemy Wam saunę, która jest oparta na klasyce z Finlandii. Konstrukcja opiera się na solidnych drewnianych belkach, które prezentują się uroczo także wewnątrz domku. Szczególnie piękna jest kolorystyka zbudowana na naturalnym brązie drzewa i szarych akcentach. 

Zachęciliśmy Was wystarczająco? Jeśli tak, koniecznie zajrzyjcie także tutaj: Jak zbudować saunę ogrodową?

Chcielibyście być posiadaczami własnej sauny? 
Projekty, Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu