Projekty,  Kuchnia zaprojektowane przez Laura Gompertz Interiors Ltd

Spektakularny dom w starej stodole

Alicja Olko Alicja Olko
Google+
Loading admin actions …

Konwertowanie starych budynków gospodarczych w nowoczesne lokum mieszkaniowe jest jednym z najbardziej wyrazistych trendów we współczesnej architekturze. Dziś pokażemy Wam dom, który był kiedyś starą stodołą- teraz zarówno z zewnątrz, jak i w środku prezentuje się fantastycznie. Do oryginalnego budynku stodoły dobudowano część, w której znajduje się nowoczesna kuchnia. To właśnie ją pokażemy Wam w detalach!

Z zewnątrz

Wyraźnie widać, która część jest stara, a która nowo dobudowana. Różnią się one od siebie nie tylko kształtem i rozmiarem, ale i kolorem ceglanej fasady. Budynek prezentuje się niezwykle nowocześnie dzięki wielkoformatowym przeszkleniom, które otwierają go na ogród. Przestronny taras z kamiennym podłożem stanowi łącznik pomiędzy wnętrzem domu a jego otoczeniem.

Otwarta strefa dzienna

Strefa dzienna jest niezwykle przestronna i łączą się na niej obszary kuchni, jadalni i salonu. Wnętrze urządzono eklektycznie, z naciskiem na nowoczesny styl rustykalny. Białe ściany i jasne drewniane podłogi stanowią świetne neutralne tło dla szarych mebli kuchennych. Na wyposażenie jadalni składają się z kolei rustykalny drewniany stół i toporne krzesła z tego samego surowca. Oświetlenie sufitowe jest ultra nowoczesne i stylowe. Wnętrza jako całość prezentują się niezwykle przestronnie i jasno.

Wnętrze otwarte na otoczenie

Aby wnętrze domu otworzyć na otoczenie i wpuścić do niego jak największą ilość naturalnego światła, zdecydowano się na montaż wielkoformatowych przeszkleń. Występują one nie tylko w postaci przesuwanych drzwi i wysokich do sufitu okien, ale także świetlików.

Nowocześnie, ale przytulnie

W aranżacji wnętrza nie brakuje elementów przytulnych, przełamujących chłód kolorystyki zdominowanej przez różne odcienie szarości. Po lewej stronie widzimy wbudowany w ścianę kominek o nowoczesnym designie. Po prawej z kolei salon, który z obszaru strefy dziennej wydziela wielkoformatowy dywan.

Praktyczne miejsce na przechowywanie

Nie ma tu miejsca na spiżarnię w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Taką rolę spełnia pojemny mebel ze skrzydłowymi drzwiami, wyjątkowo praktyczny. Jak widać, dobry styl można połączyć z funkcjonalnością!

Inne pomysłī na przechowywanie w kuchni znajdziecie tutaj.

Podoba Wam się jego wnętrze?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Darmowa konsultacja

Znajdź inspirację do Twojego domu