Projekty,  Salon zaprojektowane przez dwarf

Cegła + drewno = wyjątkowa i ciepła atmosfera

homify.Pl homify.Pl

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

W domu możemy być sobą w stu procentach. To właśnie dlatego, oprócz starań związanych z zapewnieniem ochrony i spokoju w domu, powinniśmy zadbać o to, by stworzyć w domu atmosferę odpowiadającą naszym charakterom i wyzwalającą naszą kreatywność. Każdy pomysł jest wart rozpatrzenia, dlaczego nie? Przykładem może być dom bazujący na połączeniu drewna z cegłą. Oprócz zewnętrznej elewacji, zadbajmy o wnętrze, Możemy zdecydować się na jeden styl aranżacji, lub połączyć te, które wzbudzają w nas pozytywne emocje. Aranżacja wnętrz powinna być elastyczna, bo przecież nie ma dwóch osób o identycznych upodobaniach. 

  Dziś pokażemy Wam niepowtarzalną mieszanką stylu rustykalnego z charakterem industrialnym. Zaskoczy Was pewnie, że autorami tego designu są specjaliści ze studia Dwarf z Japonii.

​1. Elewacja

Projekty,  Domy zaprojektowane przez dwarf

  Z tej perspektywy, mamy połączenie bieli z szarością, jednak najbardziej przykuwa naszą uwagę drewniana zabudowa tarasów. Drewniane panele wykorzystane zostały jako poręcze i wypełnienie balustrady. Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się świeżym powietrzem i chwilami na zewnątrz w ukryciu przed wzrokiem sąsiadów. Poza tym, jest to bardzo dobra ochrona dla dzieci wychodzących na balkon. Mamy pewność, że przy beztroskich zabawach nikt nie spadnie z balkonu.

​2. Salon

Projekty,  Salon zaprojektowane przez dwarf

Podobnie jak w większości domów w Indonezji, za drzwiami wejściowymi znajdujemy salon. Definicją salonu jest bowiem pomieszczenie, w którym wita się gości, a nie pomieszczenie, w którym spędza się czas z gośćmi, jak to bywa w europejskiej konwencji. Nie ma więc przedpokoju, a w salonie znajdziemy tylko stolik kawowy i niewielką sofę. Nikt nie spodziewa się, że goście zabawią tu dłuższą chwilę.   

Możemy zobaczyć, jak to pomieszczenie zostało zaaranżowane za pomocą elementów z różnych stylów. Wiszące lampy, drewniane akcenty i piecyk to elementy typowo rustykalne. Poza tym mamy drzwi szafy w stylu raczej kolonialnym, a światła punktowe, betonowe ściany i stolik kawowy wpisują się w styl industrialny.   

Sufit w pomieszczeniu pomiędzy kuchnią, a pokojem dziennym jest wysoki i gładko łączy się z sufitem drugiego piętra. Metalowe balustrady byłyby bardziej oczekiwane w ogrodzie, jednak zostały wykorzystane jako wykończenie klatki schodowej wewnątrz. Jak widać, architekci i projektanci zdołali połączyć wiele elementów aranżacji pochodzących z bardzo różnych nurtów. Efekt jest nieziemski.

​3. Kuchnia i jadalnia

Projekty,  Jadalnia zaprojektowane przez dwarf

Kuchnia w tym domu jest bardzo prosta. Składa się z wysuniętego blatu, pod którym zamontowano piekarnik, a na którym ustawiono zlewozmywak. Blat został wykonany z naturalnego drewna i przytwierdzony do ściany pokrytej cegłą. Drewno jest również materiałem pokrywającym sufit, a także budulcem dla regału kuchennego i stołu jadalnianego. Betonowe schody widoczne w tle i ściana z surowego betonu to ciekawe elementy industrialne wnętrza. Przestrzeń pod schodami została wykorzystana do stworzenia strefy na naukę najmłodszych. Na tym zdjęciu możemy docenić różne odcienie brązu drewna. Niesamowite, jak jeden materiał taki jak drewno może mieć wiele aspektów.

​4. Zasłona za wejściem

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez dwarf

Patrzymy na wejście z dość typowym dla stylu kolonialnego matowym szkłem w drzwiach. Dbając o pełną prywatność, za wejściem ustawiono ściankę przypominającą japoński parawan. Kiedy drzwi wejściowe są otwarte, właściwe wnętrze domu jest chronione przed wzrokiem przechodniów. Ponadto, tego typu zasłona jest wpisana w zasady feng shui.   Ścianka z drewna jest idealnym miejscem na ustawienie elementów dekoracyjnych. Każdy, kto wejdzie przez drzwi wejściowe zostanie ciepło przywitany.

​5. Ukryta umywalka

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez dwarf

A za naszym parawanem kryje się wnęka z umywalką na drewnianym stole. Nie zabrakło również dużego lustra. Niebieska mozaika harmonijnie wpisuje się w atmosferę wnętrza.

​6. Relaks w salonie

Projekty,  Pokój multimedialny zaprojektowane przez dwarf

  Wyższe piętro domu jest zarezerwowane na sypialnie, do których nie będziemy wchodzić. Ostatnią strefą parteru, którą chcielibyśmy jednak omówić jest kącik wypoczynkowy. To właśnie tu mieszkańcy mogą usiąść z filiżanką herbaty i dobrą książką w ręku. Stół kawowy, wygodna sofa, dywan pod stopami i kilka elementów industrialnych, takich jak metalowa drabina prowadząca na piętro tworzą niepowtarzalną atmosferę sprzyjającą relaksowi.   

Podobają się Wam eklektyczne wnętrza? Musicie również poznać: luksusowy apartament z motywem Charta

Co myślicie o ukrytej umywalce tuż przy wejściu?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu