Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Pop Arq

8 innowacyjnych mebli do małych domów

A.D. A.D.

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Ciągle przypominamy o korzyściach wynikających z posiadania małych domów. Są bardziej ekonomiczne, nadają się na małą działkę i łatwiej utrzymać w nich porządek. Jednak nie zapominajmy, że małe domy mogą stwarzać także wiele problemów, z których największym jest brak miejsca na meble, a co za tym idzie ogromny problem z przechowywaniem. 

Jest jednak wyjście z tej sytuacji.  Z pomocą przychodzą wielofunkcyjne rozwiązania i sprytne sposoby na przechowywanie czyli oszczędność przestrzeni i kreatywność w jednym! Sprawdźcie 8 innowacyjnych rozwiązań meblowych, wybranych przez nas, we współpracy ze wspaniałymi projektantami, i cieszcie się zaletami małych przestrzeni!

1. Aneks kuchenny… w szafie

Projekty,  Małe kuchnie zaprojektowane przez MILL-HOUSE

Kto mógłby odgadnąć, że pokój dzienny zostanie zamieniony w kuchnię po otwarciu szafy? Brzmi niewiarygodnie jednak jest to możliwe i sprawdza się doskonale. Kuchnia jest mała, ale dobrze przemyślana i dostosowana,  ma wystarczająco dużo miejsca, aby ugotować w niej romantyczną kolację dla dwojga. Bardzo sprytnie! 

2. Mały obszar roboczy

Osobny gabinet to niestety dla większości domów słodkie marzenie… ale prawdziwy problem jest wtedy, gdy taka przestrzeń jest bardzo potrzebna. Jeśli nie macie miejsca na pracę lub naukę, wystarczy kąt aby przekształć swój salon w biuro. Dopóki jest połączenie wifi i biurko, dopóty jest wszystko co najważniejsze.

Najlepsze jest to, że biurko można z łatwością zamknąć, dzięki czemu wspomnienie pracy nie będzie zaburzało wolnych chwil odpoczynku. 

3. Prowizoryczna czytelnia

Projekty,  Domowe biuro i gabinet zaprojektowane przez Pop Arq

Nie potrzeba ścian, gdy można mieć biblioteczkę! Kto by pomyślał, że nawet ścianka działowa może być multifunkcyjna i w dodatku mobilna! Proste, białe półki, jak na zdjęciach, są doskonałym sposobem dzielenia pomieszczeń a dodatkowo stanowią wspaniałe miejsce do przechowywania całych księgozbiorów. 

4. Zasuwana spiżarnia

A co zrobić, gdy nie ma spiżarki, a przetwory piętrzą się w szafkach kuchennych, razem z garnkami i talerzami? Świetnym rozwiązaniem jest zasuwana szafa, która za swoimi drzwiami skrywa cały magazyn, tworzący niezliczone możliwości do przechowywania. Skoro kuchnia może być w szafie, to spiżarnia tym bardziej! 

5. Tajna sypialnia

Kiedy czarne zasłony są zaciągnięte, ciężko jest odgadnąć, co kryje się za nimi. Odsłońcie je jednak, a odkryjecie wspaniałą, przytulną sypialnię z dużą ilością miejsca do przechowywania w szufladach pod łóżkiem. Idealne miejsce kiedy chcecie spędzić leniwą niedzielę z Netflixem i dobrą książką!

6. Wielofunkcyjny pokój dla dzieci

Nie ma usprawiedliwienia dla bałaganu w tym sprytnym pokoju dla dzieci. Łóżko piętrowe zapewnia bezpieczne i wygodne miejsce do spania, a pod spodem znajduje się rozkładana sofa, idealna do spotkań towarzyskich i zabawy. Cała ściana została obudowana szafą, dzięki temu jest bardzo dużo miejsca na zabawki. 

7. Szafa pod schodami

Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Chase Furniture
Chase Furniture

Innovative storage solutions.

Chase Furniture

Zaoszczędzicie miejsce w domu, aranżując w odpowiedni sposób miejsce pod schodami. Pomysłów na urządzenie tego miejsca jest naprawdę wiele, część z nich możecie obejrzeć tutaj: Oryginalne pomysły na wykorzystanie przestrzeni pod schodami!

Proponujemy także wykorzystać je na szafę ubraniową i półkę na buty, które mogą być schowane poza zasięgiem wzroku, gdy nie są używane. Dodatkową zaletą tego projektu jest to, że nie musicie już znajdować miejsca na szafę w sypialni – genialne!

8. Sprytna skrytka na biżuterię

Umieśćcie zawiasy na eleganckim lustrze i zamieńcie je w drzwi, które ukrywają szafkę na akcesoria. Ten pomysł jest tani i łatwy do skopiowania – świetnie nadaje się do zagospodarowania wnęki. Dzięki temu biżuteria już zawsze będzie w idealnym porządku i stale pod ręką. 

Jak Wam się podobają te pomysły? 
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu