Domowe SPA.: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez CAROLINE'S DESIGN

7 kroków do pięknej łazienki: O czym pomyśleć przed remontem?

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Remont łazienki jest ogromnym wyzwaniem, przemyśleć trzeba naprawdę wiele spraw. Nawet jeśli projekt oraz wykonanie pozostawiamy w rękach ekspertów (co polecamy, w łazienkach bowiem nie ma miejsca na błędy!), to musimy być w stanie przekazać im naszą wizję oraz być w stanie nadzorować ich prace. Wybór materiałów, producentów, wszelkie kwestie hydrauliczne… Często decyzję o remoncie łazienki przekładamy z roku na rok, a zupełnie niepotrzebnie. Jeśli tylko zgromadziliśmy dostateczne środki, aby wykonać ten krok, nie odkładajmy go ani miesiąca dłużej. Czas wziąć się do pracy!

Jak się za to wszystko zabrać, żeby miało ręce i nogi? Odpowiedzi znajdziecie w tym artykule, który zilustrowaliśmy zdjęciami łazienek projektu Karoliny Łuczyńskiej z CAROLINE'S DESIGN.

Wybierz swój styl

Zanim podejmiemy jakiekolwiek decyzje aranżacyjne, musimy dokonać jednego, kluczowego wyboru: w jakim stylu chcemy urządzić łazienkę? Nasz projekt musi być spójny, dlatego wystrzegajmy się impulsywnych decyzji zakupowych. Czasem wychodzą one na dobre, nie przeczymy. Jednak w przypadku łazienki każdy element musi być dopełnieniem poprzedniego. Płytki na ściany muszą pasować do podłogowych, bateria do szafki pod umywalkę i do baterii prysznicowej… Wybór stylu na naszym początku pomoże nam przy każdej kolejnej decyzji. W przypadku tej łazienki kierowano się miłością właścicieli do azjatyckich SPA. Ich relaksujący klimat można poczuć od razu!

Czerpiąc z natury, nigdy się nie pomylisz

Łazienka eco.: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez CAROLINE'S DESIGN
CAROLINE'S DESIGN

Łazienka eco.

CAROLINE'S DESIGN

Na jakikolwiek styl się nie zdecydujemy, wybór naturalnych materiałów do łazienki zawsze będzie trafiony. Drewniane panele na podłogę to wciąż nieco kontrowersyjny temat, chociaż nowoczesne technologie pozwalają na jego odpowiednie zabezpieczenie. W wilgotnym pomieszczeniu wspaniale spisze się kamień, co do tego chyba nikt nie będzie miał wątpliwości. W przypadku powyższej łazienki tak ściany, jak i podłoga zostały wyłożone indonezyjskimi otoczakami. Wydrążony kamień tworzy umywalkę, a dekoracje stanowią duże muszle.

Wyraźnie podziel różne strefy

Pomyślmy o funkcjonalności. Jeśli mamy możliwość stworzenia luksusowego salonu łazienkowego, to bez wątpienia nie pożałujemy tej decyzji. Przeważnie taką przestrzeń będziemy współdzielić, dlatego podział na strefy jest tak ważny. Toaleta niekoniecznie jest widokiem, który pomaga zrelaksować się podczas kąpieli z bąbelkami. Możemy na przykład ukryć ją za dużą donicą (zieleni w łazience nigdy za dużo!) lub za taflą z matowego szkła. Warto pomyśleć o więcej niż jednej umywalce.

Zastanów się, co na ścianę

Bąbelkowy podwodny świat.: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez CAROLINE'S DESIGN
CAROLINE'S DESIGN

Bąbelkowy podwodny świat.

CAROLINE'S DESIGN

Na ścianie w łazience powinny być płytki ceramiczne. Chociaż temu twierdzeniu kładą kłam nasze poprzednie przykłady pięknych łazienek, to wciąż jest ono zastraszająco popularne. Nie zrozumcie nas źle, nie mamy nic przeciwko płytkom, jednak wiedzieć należy, że istnieją dla nich alternatywy. Alternatywy, które mogą dać tak wspaniały efekt jak w tej łazience gościnnej wyłożonej wspaniałą szklaną mozaiką włoskiej firmy EVIT. Klasa sama w sobie!

Pamiętaj o roli oświetlenia

Łazienka "waves".: styl , w kategorii Łazienka zaprojektowany przez CAROLINE'S DESIGN
CAROLINE'S DESIGN

Łazienka waves.

CAROLINE'S DESIGN

Zaglądamy do kolejnej łazienki, która mogłaby posłużyć nam jako inspiracja przy wyborze dekoracji ściany. Delikatność białych płytek 3D w formie fal kontrastuje z surowymi, szarymi płytkami cementowymi. Nas jednak najbardziej interesuje tutaj wspaniałe oświetlenie, które buduje klimat pomieszczenia. To dzięki niemu faliste kształty płytek, ale również umywalki oraz baterii ściennej zostają wydobyte. Taśma LED pomiędzy poziomami szafki pod umywalką, podwieszane lampy w stylu nowoczesnym, lampki LED w podwieszanym suficie… kombinacja tych wszystkich elementów sprawia, że łazienka jest i piękna, i funkcjonalna.

Nie zapomnij o dekoracji

Przy remoncie łazienki mamy na głowie ogrom spraw i w sposób oczywisty to funkcjonalne problemy znajdą się na pierwszym miejscu. Nigdy nie powinny one jednak sprawić, że zapomnimy o zaprojektowaniu dekoracji. Dobry wystrój nigdy nie będzie stworzony z przypadku, po zakupie kilku akcesoriów, kiedy łazienka będzie już gotowa. Każdy jego element powinien być zawczasu przemyślany. W przypadku powyższej łazienki projektantka wnętrz stworzyła jeszcze coś więcej niż ciekawą dekorację z bambusa i otoczaków. Otóż spod kamieni może wydobywać się światło i podświetlać bambusy, a w łazience tworzyć nastrojową atmosferę, idealną do długich kąpieli w wannie…

Postaw na odważne rozwiązania

Tak przy dekoracji, jak i przy wyborze płytek lub armatury – nie obawiajmy się sięgać po to, co naprawdę się nam podoba. Każdy kąt naszego domu czy mieszkania powinien wyrażać nasz charakter, łazienka niech nie będzie tutaj niechlubnym wyjątkiem. Spójrzmy na tę niewielką łazienkę. Można było tutaj postawić na bardziej konwencjonalne połączenie bieli i czerni, jednak dekoracyjny panel ze zdjęciem spływającej cieczy sprawia, że pomieszczenie staje się jedyne w swoim rodzaju.

Zaciekawił Was styl naszej projektantki wnętrz? Wcale nas to nie dziwi! Musicie zobaczyć to mieszkanie w stylu glamour: Nowoczesny pałac – miejsce, gdzie elegancja spotyka się z doskonałym gustem.

Która z łazienek najbardziej Was zainspirowała?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu