Odśwież swój dom w mniej niż godzinę!

mszpakowska mszpakowska
Cloudsley Road, 2 lovely gays 2 lovely gays Nowoczesna sypialnia
Loading admin actions …

Nie ważne czy żyjemy w ogromnym domu czy niewielkim mieszkanie, regularne sprzątanie powinno być wpisane w nasze obowiązki. Dzięki temu dom staje się świeży i higieniczny, a my bez obaw możemy przyjąć nawet nieproszonych gości. Czasem jednak sprzątanie wydaje się być niekończącą się opowieścią. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma czas na wielogodzinne sprzątanie bałaganu. Razem z naszymi profesjonalistami przygotowaliśmy dla Was wskazówki, jak odświeżyć dom w mniej niż 60 minut.

1. Bądź uczciwy wobec siebie

Po pierwsze należy pamiętać, że porządek utrzymujemy dla siebie, a nie naszych gości. Dokładne sprzątanie powinno znaleźć się w naszym grafiku i postaraj się znaleźć na nie czas co najmniej raz w tygodniu. Jednak odkładanie naczyń ze stołu do zmywarki oraz opróżnienie kanapy z zalegających ubrań jest pierwszym krokiem do sukcesu.

2. Sprzątanie

Zacznij od odłożenia wszystkiego tam, gdzie jego miejsce. Upewnij się, że książki spoczywają w domowej bibliotece, stare gazety nie zaśmiecają salonu, a naczynia po obiedzie czekają na swoją kolej w zmywarce. Te czynności nie powinny zająć Ci więcej niż dziesięć minut, a sprawią, że dom nabierze lepszego wyglądu. Staraj się codziennie odkładać rzeczy na miejsce, w ten sposób unikniesz gromadzących się stert bałaganu.

3. Odkurzanie

Czyszczenie pomieszczeń rozpocznij od pozbycia się kurzu. Wilgotna szmatka pozwoli wyczyścić wszystkie gładkie powierzchnie. Nie przejmuj się, jeśli jakieś okruchy spadną na ziemię, ponieważ tym zajmiemy się za chwilę. W międzyczasie sprawdź również rośliny. W razie potrzeby podlej swoje kwiaty lub wyrzuć stare bukiety. W kolejnych minutach sięgnij po odkurzacz. Dwadzieścia minut powinno wystarczyć, aby uporać się z kilkudniowym kurzem.

4. Czysta pościel

Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy po ciężkim dniu, dlatego czysta pościel i świeży zapach powinny być tutaj na porządku dziennym. Przewietrz pokój i zmień narzuty, a w pięć minut sprawisz, że pomieszczenie wypełni się świeżością.

5. Czystość w kuchni

Teraz nadszedł czas, aby zabrać się za kuchnię. To pomieszczenie wymaga wyjątkowego dbania o higienę, w końcu to tutaj przygotowujesz posiłki dla swoich najbliższych. Najważniejsze jest regularne dbanie o czystość blatów, zaworów i zlewu. Nie zapominaj również o sprzętach elektroniczny. Łatwiej będzie przetrzeć mikrofalówkę od razu, niż później szorować ją przez pół godziny. Nie zostawiaj również brudnych naczyń na jutro. Przyjemniej zjeść śniadanie w czystym pomieszczeniu.

6. Łazienka

homify Minimalistyczna łazienka

Jeśli codziennie zadbasz o czystość swoich urządzeń sanitarnych, w weekend nie spędzisz pół dnia na czyszczeniu zacieków z mydła. Pamiętaj, że czystość w łazience jest bardzo ważna. Regularnie wymieniaj ręczniki, wypoleruj lustro oraz przecieraj wszystkie drobiazgi.

7. Świeże powietrze

Gotowe! Na koniec pamiętaj, aby przewietrzyć cały dom. Świeże powietrze sprawi, że dom będzie wydawał się jeszcze czystszy. 

Dobra organizacja to podstawa! – 16 sprytnych, domowych trików

Jak radzicie sobie z bałaganem?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu