Dom o zaskakującym obliczu | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dom o zaskakującym obliczu

Alicja Olko Alicja Olko
Eklektyczne domy od 21-arch GmbH Eklektyczny
Loading admin actions …

Stworzyć dom, w którym mieszkać mogłyby trzy pokolenia tak, aby każdemu z nich zapewnić dogodną przestrzeń i odpowiedni poziom prywatności- to jest dopiero nie lada wyzwanie dla budowniczych i architektów! Świetnie poradzili sobie z nim projektanci ze studia 21-Arch, którzy stworzyli dom wielopokoleniowy o charakterze silnie zindywidualizowanym, wygodnym i nowoczesnym. Jest to projekt fascynujący z wielu względów, ale zwłaszcza dlatego, że zaskakuje! Zobaczcie sami!

Widok od strony ogrodu

Dom od strony ogrodu przykuwa uwagę swoją nowoczesną, geometryczną formą. Załamujące się linie i ostre kąty nadają tej bryle nieco futurystycznego charakteru. Zachwyca także wyrafinowana gra materiałami i kolorami. Szare płyty pokrywające fasadę mają zróżnicowane odcienie, a drewno wysuniętej do przodu części na piętrze ciekawą optykę. Do tego dochodzą liczne przeszklenia w postaci okien, jak i balustrad na balkonach. Odgrywają one istotną rolę w dialogu pomiędzy wnętrzem a otoczeniem zewnętrznym domu.

Strefa wejścia

Z tej perspektywy dom prezentuje nam zupełnie inne oblicze. Jest bardziej zamknięty i niedostępny, także ciemniejszy. Pokrywające elewację płyty w różnych kolorach dają zgoła inny efekt. W połączeniu z kamiennym podjazdem oraz betonowym budynkiem pełniącym rolę garażu, ujawnia on swoją ciemną stronę.

Do domu dostać można się z garażu, a już w głównym budynku znajdują się trzy osobne wejścia do trzech odseparowanych od siebie stref. Dzięki temu rodzina żyje pod jednym dachem, ale każda jej część ma zapewnioną prywatność.

Taras

Po drugiej strony domu znajduje się taras, który połączony jest z ogrodem. Prowadzi do niego wysypana kamieniami ścieżka. Tuż za nim znajduje się przeszklona klatka schodowa, która skrywa schody prowadzące do różnych obszarów, przeznaczonych dla poszczególnych mieszkańców domu.

Otwarta kuchnia z jadalnią

Ultra nowoczesna kuchnia łączy się z jadalnią. Biała zabudowa z szafek o gładkich frontach sprawia, że wnętrze to zdaje się być skąpane w naturalnym świetle. Zastosowano tutaj bardzo nowoczesne rozwiązania w odniesieniu do stworzenia miejsc do przechowywania czy integracji sprzętów AGD. Ukryte za srebrnymi żaluzjami zostały maszyna do kawy i inne pomniejsze sprzęty. Lodówka zupełnie ginie w białej zabudowania. Jadalnia z kolei bazuje na drewnie i czerni, a jej najbardziej eleganckim elementem są zwieszające się z sufitu na różnych wysokościach dekoracyjne lampy.

Spójna strefa dzienna

Zlokalizowana na parterze strefa dzienna o otwartym charakterze stanowi zgraną, harmonijną całość. Czarne płytki na podłodze kontrastują ze śnieżnobiałymi ścianami. Całość strefy dziennej korzysta z hojnie wpadającego do środka naturalnego światła. Mnóstwo zieleni wprowadza naturalny klimat do wnętrz, ożywiając je nieco.

Łazienka

Aranżacja łazienki bazuje na kontrastujących ze sobą materiałach. Dostrzegamy tutaj płytki imitujące kamień na posadzce i obudowie wanny, białe ściany oraz drewnianą szafkę pod umywalką. Duże okno nad wanną wpuszcza do środka mnóstwo naturalnego światła, a lustro potęguje wrażenie przestronności. Także tutaj wprowadzono elementy naturalnej zieleni, nawiązując do stylu aranżacji, którą widzieliśmy w salonie.

Prysznic

Na koniec chcemy pokazać Wam, jak wygląda w tym domu strefa prysznicowa. Jest niezwykle ascetyczna, ale przez to ekskluzywna. Ściany dużego prysznica wyłożono naturalnym kamieniem w różnych odcieniach szarości. Sam prysznic jest deszczówką, zainstalowaną w suficie., Aby nie było w tym pomieszczeniu zbyt ciemno, na suficie umieszczono także lampę. Taki prysznic to kwestia gustu, ale z pewnością nie można odegrać mu nuty ekstrawagancji.

Zapoznajcie się z innym zaskakującym projektem domu-homify 360º: dom obsypany nagrodami.

Jak Wam się podobają szare panele na elewacji?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu