Dom, który sam na siebie zarabia | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Dom, który sam na siebie zarabia

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od FischerHaus GmbH & Co. KG Nowoczesny
Loading admin actions …

Dziś zaprezentujemy Wam bardzo nietypowy dom jednorodzinny. Jego wyjątkowość polega na tym, że jest w stanie samodzielnie wytworzyć energię, którą zużywa, a także ma możliwość jej przechowywania. Nadwyżka wyprodukowanej energii jest następnie przesyłana do siebie energetycznej i… opłacana. Tym samym dom ten nie tylko jest niezależny od dostawców energii, ale także zarabia sam na siebie!

Możliwe jest to dzięki pomysłowym systemom zainstalowanym w tym domu, która razem tworzą spójną, niezwykle zaawansowaną technologicznie całość. Poczynając od powłoki izolacyjnej budynku, poprzez pompę ciepła, fotowoltaiczne ogniwa, a kończąc na systemie oszczędzania energii- wszystkie te komponenty czynią z tego domu energooszczędne lokum najwyższej klasy!

Widok z zewnątrz

Dom z zewnątrz wygląda bardzo przyjaźnie i nowocześnie. Biała otynkowana fasada ocieplona została drewnianymi elementami i nakryta rozpłaszczonym, dwuspadowym dachem. Liczne przeszklenia otwierają ją na otoczenie zewnętrzne, czyniąc dom urokliwym i zachęcającym. Ciekawe jest to, iż dom ten jest prefabrykowany, co oznacza, iż został zbudowany w fabryce i dostarczony w jednej części. 150-metrowy dom dostosowywany jest każdorazowo do indywidualnych potrzeb klienta, zarówno pod względem wyglądu zewnętrznego, jak i wnętrz.

Jasna strefa dzienna

Tak jak i zewnętrzna fasada domu, tak i wnętrze zostało zaprojektowane z naciskiem na przejrzystość i regularność linii. Białe podłogi i sufit świetnie komponują się z popielatymi ścianami, dając efekt jasności i przestronności. Jasne są także meble składające się na obszary kuchni, jadalni i salonu. Wszystkie je zlokalizowano na otwartej przestrzeni pod oknami. Dekor jest nowoczesny i stylowy, czyniąc wnętrze prawdziwie przytulnym.

Kuchnia

Nowoczesna kuchnia z białą zabudową i drewnianymi elementami jawi się nowocześnie, ale i przytulnie. Urządzono ją na planie kwadrata, do maksimum wykorzystując dostępną przestrzeń. Jest tu miejsce nie tylko na sprzęty AGD najwyższej technologii, ale także na praktyczną wyspę kuchenną, na której umieszczano palnik gazowy. Niewielkie okno na tylnej ścianie zapewnia stały dostęp światła. Dzięki kolorystyce i materiałom kuchnia jawi się jasno i przestronnie.

Sypialnia z łazienką

Sypialnia w bieli z połączoną z nią łazienką jest absolutnym hitem tego wnętrza! Wszystkie powierzchnie w tym pomieszczeniu są jasne, czyniąc je niezwykle świeżym, przestronnym i oddychającym. Duże, królewskie łóżko przybrano białym kompletem pościeli i przyozdobiono kolorowymi poduszkami. Na ściance działowej umieszczono elementy łazienkowe- z jednej strony wannę, a z drugiej umywalki. Tak urządzona strefa prywatna nie pozostawia nic do życzenia!

Pokój dziecięcy

Duży pokój dziecięcy wpisuje się doskonale w stylistykę wnętrz całego domu. Jest jasny, przestronny i oddychający., Różnorodne okna dbają o dynamikę we wnętrzu i gwarantują stały dostęp światła. Drewniana podłoga świetnie komponuje się z białymi ścianami, a miękkie dodatki i tkaniny czynią pokój przytulnym. Jest tu dużo miejsca na dziecięcą kreatywność i zabawę!

Podobają Wam się białe, jasne domy i ich wnętrza? Zajrzyjcie koniecznie do domu skąpanego w bieli!

Jak Wam sie podoba ten projekt?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu