Jak urządzić idealny dom do przyjmowania gości? | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Jak urządzić idealny dom do przyjmowania gości?

Aśka Warchał Aśka Warchał
Taras - Warszawa Wilanów Nowoczesny balkon, taras i weranda od Chałupko Design Nowoczesny
Loading admin actions …

Każdy z nas ma inną osobowość. Jedni żyją w myśl powiedzenia mój dom jest moją twierdzą i traktują go jako miejsce odosobnienia i wypoczynku od zgiełku zewnętrznego świata. Drudzy z kolei uwielbiają, kiedy ich dom tętni życiem, pełen jest gości, zarówno spodziewanych jak i tych niespodziewanych. Ich drzwi wydają się być stale otwarte. Jeśli należycie do tej drugiej grupy, ten Katalog Inspiracji powstał właśnie z myślą o Was!

Tak jak każdy z nas jest inny, tak też różnych mamy znajomych i nasze relacje z nimi inaczej wyglądają. Gdy urządzamy dom, mając w perspektywie częste podejmowanie gości, warto na początek zadać sobie pytanie, w jaki sposób najbardziej lubimy spędzać z nimi czas? Czy cieszy nas organizowanie przyjęć, czy może raczej wolimy nieformalne spotkania na piwo? Dopiero znając nasze potrzeby, możemy zacząć myśleć o wystroju wnętrz. 

Istnieje jednak pewna uniwersalna zasada: idealny dom do przyjmowania gości to taki, w którym czują się oni swobodnie i wygodnie. Jakkolwiek atmosfera zależy w głównej mierze od gospodarza, tak już wygodę osiągniemy dzięki odpowiedniej aranżacji…

Salon zapraszający do rozmowy

Centralnym miejscem publicznej przestrzeni każdego domu jest salon. To przeważnie tutaj skupia się życie towarzyskie. Jednak nie każdy salon to taki, w którym goście czują się na swoim miejscu. Czasem jest on przeładowany lub wręcz przeciwnie, surowy i wiejący chłodem. Kluczem jest znalezienie odpowiedniej równowagi, jak w tej aranżacji od ASA Autorskie Studio Architektury. Panuje tutaj przyjemna, domowa atmosfera, która skłania do otwartości. Jakkolwiek często spotykamy się ze rodziną i przyjaciółmi na wspólne oglądanie filmów lub widowisk sportowych, tak też jest ważne, by telewizor w salonie nie dominował. Spotkanie ludzi ze sobą powinno być najważniejsze.

Spotkanie na świeżym powietrzu

Taras - Warszawa Wilanów Nowoczesny balkon, taras i weranda od Chałupko Design Nowoczesny
Chałupko Design

Taras – Warszawa Wilanów

Chałupko Design

Pogoda za oknami skłania do spędzania czasu na świeżym powietrzu, dlaczego robić tego w miłym towarzystwie? Tak jak i w domu, taras lub ogród proponują nieskończenie wiele form spędzania czasu z naszymi gośćmi. Możemy zaprosić ich na grilla, wtedy będziemy potrzebować dużego stołu, takiego jak w powyższej aranżacji od Chałupko Design, możemy plotkować podczas kąpieli słonecznej lub uprawiać sport, gdy rozmiar naszego ogrodu na to pozwala. 

Jeśli mamy ochotę na podjęcie naszych gości na łonie natury w eleganckim stylu, możemy zastanowić się nad konstrukcją pawilonu ogrodowego. Po inspiracje zapraszamy tutaj: 6 pomysłów na pawilon ogrodowy.

Kuchnia miejscem spotkania

​Mieszkanie w renesansowej kamienicy Klasyczna kuchnia od MG Interior Studio Michał Głuszak Klasyczny
MG Interior Studio Michał Głuszak

​Mieszkanie w renesansowej kamienicy

MG Interior Studio Michał Głuszak

Nie wszyscy z nas mają ogród, każdy z nas ma za to kuchnię. Rozmowy w kuchni podczas przygotowywania posiłków, to naturalny sposób na spędzenie czasu w małym, często dwuosobowym gronie. Nie musi to oznaczać, że nasza przyjaciółka ma siadać na niewygodnym, wysłużonym taborecie! Obecnie w wystroju kuchni wciąż najmodniejsze są wyspy. Jeśli do tego praktycznego miejsca pracy dodamy krzesła, zamieni się ono w stolik barowy, przy którym nasi goście mogą się wygodnie rozsiąść i obserwować, jak się uwijamy. W kuchni projektu MG Interior Studio Michał Głuszak plotkuje się z klasą!

Wielofunkcyjna jadalnia

Projekt wnętrz apartamentu w kamienicy na krakowskim Kazimierzu Nowoczesna jadalnia od COOLDESIGN Nowoczesny
COOLDESIGN

Projekt wnętrz apartamentu w kamienicy na krakowskim Kazimierzu

COOLDESIGN

W wystroju jadalni objawia się, jak chyba nigdzie indziej, w jaki sposób najczęściej spędzamy czas z naszymi gośćmi. Ich wyposażenie może być naprawdę bogate! Częste są jadalnie z kryształowym żyrandolem, z oryginalnymi obrazami zawieszonymi na ścianach, ze srebrnymi świecznikami… Takie aranżacje to świetny pomysł, kiedy często wydajemy przyjęcia, zapraszamy rodzinę i przyjaciół na wystawne kolacje. Nie sprawdzą się one jednak, jeżeli mamy inne nawyki lub po zwyczajnie mniejsze mieszkanie. Prosta jadalnia projektu Cooldesign to oczywiście miejsce wspólnego spożywania posiłku, ale może ona szybko zamienić się w wygodne miejsce pracy, jeśli nasi goście nie wpadli jedynie dla przyjemności.

Nieoczekiwane atrakcje

Salon_Mieszkanie_Promenada Solna_Kielce_Salon_Pracownia A Nowoczesny salon od Pracownia A Nowoczesny Drewno O efekcie drewna
Pracownia A

Salon_Mieszkanie_Promenada Solna_Kielce_Salon_Pracownia A

Pracownia A

Każdy dom, urządzony z myślą o gościach, ma specjalną atrakcję, która na nich czeka i która sprawia, że jest on często odwiedzany, nie tylko ze względu na urok osobisty gospodarza czy gospodyni. Możliwości wyboru jest nieskończenie wiele. Wybór zależy jedynie od naszej kreatywności i zasobności naszego portfela. Może być to trampolina w ogrodzie, imponujący zestaw kina domowego albo nawet prywatna sala kinowa, tak zwana męska jaskinia z barem w piwnicy, basen lub jacuzzi… Pamiętajmy jednak, by nie urządzać naszego domu pod gusta innych ludzi i nie kierować się jedynie chęcią zrobienia na kimś wrażenia, ale raczej tym, jak naprawdę lubimy się spędzać nasz wolny czas. W powyższej aranżacji od Pracowni A postawiono na sprawdzone piłkarzyki.

Jak podejmujecie gości w Waszych domach?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu