Mała kuchnia w stylu nowoczesnym - 5 propozycji | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Mała kuchnia w stylu nowoczesnym – 5 propozycji

Aśka Warchał Aśka Warchał
NADWIŚLAŃSKA 11 - 36m2 Nowoczesna kuchnia od UNQO Nowoczesny
Loading admin actions …

Styl nowoczesny często jest wybierany do tych kuchni, w których próżno szukać źródła naturalnego światła. W projektach otwartych mieszkań często zdarza się, że przestrzeń ta znajduje się daleko od okna. Takie rozmieszczenie przeważnie jest efektem działania siły wyższej, która jednak może zmotywować nas do twórczych rozwiązań. W stylu nowoczesnym design jest prosty, dominują niczym nie zakłócone płaszczyzny. Dzięki temu meble w tym stylu pozwalają na swobodny przepływ cennego światła, a nawet często ich lśniące powierzchnie je odbijają. Będzie to oczywiście niezwykle ważne zwłaszcza przy małych kuchniach, gdzie każdy trick na ich optyczne powiększenie będzie na wagę złota. Tam często nawet okno nie wystarcza!

Jeśli stoicie przed wyzwaniem, jakim jest aranżacja małej kuchni, wyżej wymienione względy mogą przekonać Was do wyboru właśnie stylu nowoczesnego. My na homify wiemy jednak, że obrazy działają na wyobraźnię lepiej niż słowa, dlatego przygotowaliśmy dzisiaj przegląd nowoczesnych kuchni w realizacjach naszych profesjonalistów.

Oto ich 6 pomysłów na małą kuchnię w stylu nowoczesnym!

Kuchnia szerokości krzesła

NADWIŚLAŃSKA 11 - 36m2 Nowoczesna kuchnia od UNQO Nowoczesny
UNQO

NADWIŚLAŃSKA 11 – 36m2

UNQO

Kuchnia od UNQO ma szerokość krzesła! Jeśli nie wierzycie na słowo, wystarczy rzucić okiem na strefę jadalni. W małych mieszkaniach często decydujemy się na otwartą przestrzeń, warto jednak chociaż symbolicznie wydzielić funkcjonalne obszary. Tutaj zrobiono to za pomocą pasa jasnej podłogi, odcinającego się od drewnianego parkietu. Dodatkowo rozświetlono tym przestrzeń, którą doświetla także intensywne światło, zamontowane pod górnymi szafkami. Meble są oczywiście wykonane w stylu nowoczesnym. Dzięki brakowi widocznych uchwytów, nic nie rozprasza płaszczyzn ich frontonów, co podkreśla ich współczesny szyk.

Kuchnia zamknięta i otwarta

Mieszkanie na wynajem, Poznań Nowoczesna kuchnia od Studio Nomo Nowoczesny
Studio Nomo

Mieszkanie na wynajem, Poznań

Studio Nomo

Jeśli przyjrzymy się szczegółowo mieszkaniu w realizacji Studia Nomo, możemy mieć problem z zadecydowaniem, czy mamy tutaj do czynienia z projektem bardziej otwartym, czy bardziej zamkniętym. To, co na zdjęciu zdaje się być białą ścianą, jest w rzeczywistości wyspą z masywnym okapem, połączoną częściowo zaledwie wąską, drewnianą płaszczyzną. Od strony salonu wisi na niej telewizor. Ta konstrukcja nie ciągnie się do końca pomieszczenia, w przeciwieństwie do zabudowanych, szarych mebli do przechowywania. Szarość przydaje przestrzeni elegancji, tak jak i lśniąca powierzchnia, idealnie komponująca się ze stalowymi uchwytami. W tak nowoczesną aranżację wpisuje się nawet srebrna rura, odprowadzająca powietrze od okapu.

Tak otwarta, że znika

Apartament Cesarski Nowoczesna kuchnia od Architektura Wnętrza Nowoczesny
Architektura Wnętrza

Apartament Cesarski

Architektura Wnętrza

Właściciele małych mieszkań muszą sobie radzić na wiele sposobów. Oryginalny pomysł podsuwa studio Architektura Wnętrza. Proponuje ono przestrzeń całkowicie otwartą, w której kuchnia zdaje się znikać, kamuflować w swej bieli. To bez wątpienia ciekawa aranżacja, szafki do przechowywania wraz z sprzętem AGD, zlewem i płytą z okapem tworzą prostopadłościan, stojący w kącie pomieszczenia. Aby takie zabudowanie jednego z kątów nie zmniejszyło w znacznym stopniu optycznie przestrzeni, podświetlono konstrukcję u szczytu taśmą LED. Strefa kuchni niczym nie jest wyznaczona, oprócz niewielkiej wyspy, która zdaje się raczej częścią jadalni.

Zastanawiacie się nad wyspą w Waszej kuchni? Koniecznie sprawdźcie ten Katalog Inspiracji: Kuchnia z wyspą czy bez? – 6 różnych propozycji.

Kuchnia na wejście

Kawalerka Kęty Nowoczesna kuchnia od Studio Mirago Nowoczesny
Studio Mirago

Kawalerka Kęty

Studio Mirago

Na profesjonalistów odpowiedzialnych za projekt tej kuchni również czekało wyzwanie: jak urządzić kuchnię bezpośrednio przy drzwiach do otwartej przestrzeni? Projektanci ze Studia Mirago poradzili sobie, tworząc z linii mebli prosty korytarz, dzięki któremu kuchnia jest dokładnie wydzielona. Drewniane blaty harmonizują z drzwiami, a proste, białe meble w stylu nowoczesnym zostają ożywione przez słoje drewna białej podłogi oraz imitację kremowej cegły na ścianie. W ten sposób powstaje nowoczesna lecz przytulna kuchnia.

Podejmując wyzwanie

Nowoczesna kuchnia od homify Nowoczesny

Styl nowoczesny sprawdza się szczególnie dobrze w trudnych przestrzeniach, czego dowodzi powyższa aranżacja od studia PR Architects Spółka Z.O.O. Pala&Rodek. Białe, gładkie i lśniące meble zlewają się ze skośnym sufitem, dzięki czemu nie jawi się on już jako wróg, kradnący miejsce. To w końcu także źródło naturalnego światła, tak pożądanego w każdej kuchni! Drewniane wykończenia nadają charakteru pomieszczeniu, dzięki zastosowaniu elementów o różnych odcieniach.

Waszym zdaniem styl nowoczesny sprawdza się w małych kuchniach?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu