Jak zbudować super stylowe, zadaszone miejsce na grilla w ogrodzie?

Alicja Olko Alicja Olko
Taras kompozytowy Rehau. Realizacja w Bolesławcu2., PHU Bortnowski PHU Bortnowski
Loading admin actions …

Dziś pokażemy Wam udokumentowany zdjęciami proces budowy zadaszonego patio z desek kompozytowych. Jakie są zalety tarasu takiego typu?

Podłoże z desek kompozytowych jest trwałe, łatwe i szybkie w budowie oraz nie wymaga nadmiernych prac pielęgnacyjnych. Sam kompozyt to materiał powstający z połączenia drewna z tworzywem sztucznym. To właśnie ten ostatni składnik sprawia, że materiał ten jest odporny na wilgoć, wysokie lub niskie temperatury oraz oddziaływanie promieni słonecznych.

Oto, jak zbudować patio z podłożem z desek kompozytowych- krok po kroku.

1. Podstawa

Kluczem do stworzenia solidnego i trwałego podłoża jest dobra podstawa. W tym przypadku zdecydowano się na podstawę prefabrykowaną, która świetnie dopasowuje się do gruntu. Zadaszenie utrzymuje się na drewnianych filarach, przytwierdzonych do podłoża.

2. Istotne szczegóły

Podłoże umieszczono na betonowym fundamencie, a drewniany filary przytwierdzono do ziemi metalowymi śrubami. Krótsze filary przymocowano do kamiennego murku, okalającego patio.

3. Kolejny krok

Kolejny etap polega na krzyżowym układaniu drewnianych belek, pozostawiając pomiędzy nimi odległości nie większe niż 100 centymetrów. Dłuższe belki należało skrócić, aby dopasować je kształtem do heksagonalnej formy patio.

4. Zapobieganie wilgoci

Aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci na patio, odległość pomiędzy gruntem a podłożem powinna wynosić przynajmniej 20 centymetrów. Krzyżową konstrukcję z drewnianych belek umieszczono zatem na niewielkich metalowych podnośnikach, które utrzymują ją na odpowiedniej wysokości.

5. Układanie desek

Mając na uwadze charakterystyczny, heksagonalny kształt patio, istotne było, aby idealnie dopasować do niego deski kompozytowe. Należało je uciąć, często dopasowując ich końcówki do nieregularności ścian wymykających z charakteru użytego kamienia.

6. Efekt końcowy

Tak patio prezentuje się po zakończeniu najważniejszych prac. Kolisty kształt podłoża świetnie komponuje się z heksagonalnym kształtem drewnianej struktury. Projekt odznacza się świetnym doborem materiałów, które doskonale się ze sobą komponują.

Zobaczcie, jak zainstalować drewniany taras w ogrodzie.

Podjęlibyście się samodzielnej budowy takiego patio?

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu