Projekty,  Korytarz, przedpokój zaprojektowane przez Luxury Antonovich Design

9 mebli, które zepsują dekor każdego wnętrza

Alicja Olko Alicja Olko
Google+

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Aranżując wnętrza dobrze jest być na bieżąco z najnowszymi trendami, żeby wiedzieć, co jest modne i na czasie, ale i czego unikać. Są jednak meble i inne elementy wystroju wnętrz, które zyskały ponadczasowy status passe i są gwarancją, że pomieszczenie nimi wyposażone straci na estetyce. Stworzyliśmy dla Was listę dziewięciu- postarajcie się ich unikać!

1. Odchylany fotel ze sztucznej skóry

Odchylany fotel ze sztucznej skóry jest jednym z tych mebli, które zawsze można znaleźć w sklepach meblarskich. Prawdą jest, że już od dawna powinien zniknąć ze świata aranżacji wnętrz- jest to mebel masywny, niewymiarowy, zajmujący mnóstwo miejsca. Brak mu elegancki i nowoczesności. Na rynku dostępnych jest wiele bardziej stylowych alternatyw.

2. Zestaw mebli do sypialni

Monochromatyczność związana z zestawem mebli do sypialni nadaje jej wnętrzom nudnego i sztampowego charakteru. Współcześnie wnętrza tego pomieszczenia wyposaża się w elementy o różnych kolorach i teksturach, łącząc style i estetyki.

3. Mini barek

Kolejny przeżytek lat 90-tych, wykwit okresu świetności klasy nowobogackiej. Jest to mebel na pokaz, który, pomimo funkcjonalności dostrzeganej przez wielu, zaburza estetykę wnętrz. Zamiast mini barku lepiej sprawdzą się bardziej minimalistyczne opcje- jest wiele pomysłowych i stylowych sposobów na przechowywanie trunków.

4. Gigantyczny system dźwiękowy

Kilka masywnych głośników, wielki telewizor, odtwarzacz Blue-Ray, wieża- wielość, a przede wszystkim wielkość wszystkich sprzętów, dzięki którym w salonie możemy cieszyć się dźwiękiem w jakości dolby surround, przytłacza każde wnętrze.

5. Meble produkowane masowo

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify
homify

APARTAMENTO – T7+2 – ALCÂNTARA

homify

Nie ma nic złego w meblach z sieciówek, ale wnętrza, które są tylko i wyłącznie w takie wyposażone, tracą na charakterze i stają się sztampowe. Najlepiej postawić na stylowy mix, dodając do wyposażenia elementy bardziej unikatowe i z osobowością.

6. Meble do przesady dziecięce

Współcześnie produkowane meble dziecięce i młodzieżowe są różnorodne i ciekawe, ich design oparty jest na innych wartościach, niż tradycyjny podział: różowe dla dziewczynek, błękitne dla chłopców. Zamiast mebli dziecinnych, wybieraj te, które dają się łatwo modyfikować, są modułowe i o neutralnej kolorystyce, aby mogły dorastać wraz z dzieckiem i podobać mu się w różnych stadiach jego dzieciństwa.

7. Meble epokowe

Królewski styl w aranżacji wnętrz z pewnością przeszedł już do lamusa. A wraz z nim meble epokowe, które przeistaczają wnętrza w pałac księżniczki lub barokowy dworek.

8. Kryształowy żyrandol

Kolejny element wnętrz, który powinien pozostać w historycznych pałacach, wzbudzając podziw już tylko w turystach.

9. Stół ze szklanym blatem

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Fabio Carria
Fabio Carria

Leggerezza del vetro per il tavolo e le luci

Fabio Carria

Niepraktyczny, trudny w pielęgnacji i czyszczeniu, niebezpieczny- stół ze szklanym blatem to mebel trudny, a do tego mało estetyczny. Lepiej zapomnieć o jego istnieniu.

Ciekawe i modne meble znajdziecie tutaj.

Jakie są Wasze typy na meble, które powinny zniknąć z powierzchni Ziemi?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu