Prosty, ale nowoczesny dom | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Prosty, ale nowoczesny dom

Alicja Olko Alicja Olko
Nowoczesne domy od Ingenieurbüro für Planung und Projektmanagement Hangs Nowoczesny
Loading admin actions …

Prosty, nowoczesny, stylowy- tak pokrótce opisać można dom, zaprojektowany dla rodziny w niemieckim Schwarzwaldzie. Jest to doskonały przykład na to, że współczesna architektura nie musi oznaczać futurystycznych, abstrakcyjnych kształtów, czy niespotykanych materiałów- dom ten długo nie wyjdzie z mody właśnie z powodu swojej prostoty.

Zapoznajcie się z tym projektem, który być może zainspiruje Was do budowy własnego, ponadczasowego domu!

Bryła

Oto, jak dom prezentuje się od strony ulicy. Jego bryła o kubistycznej formie nawiązuje do architektonicznej stylistyki Bauhaus, gdzie dominowały geometryczne kształty i proste, regularne linie. Śnieżnobiała fasada doskonale komponuje się z brązowymi elementami, takimi jak brama wjazdowa czy zewnętrzne żaluzje. Z tej strony dom jawi się jako introwertyczny i niedostępny, gdyż jest tu niewiele otworów na drzwi i okna. Zupełnie inaczej jest jednak z drugiej strony.

Widok od strony ogrodu

Od strony ogrodu dom ma zupełnie inny charakter. Liczne wielkopowierzchniowe okna otwierają go na otoczenie iż pewnością zapewniają fantastyczne widoki. Dzieje się tak, gdyż działka, na której stoi dom, znajduje się za wzgórzu, górując nad okolicą. Dzięki umiejscowieniu budynku na skraju urwiska, sąsiedzi z parceli znajdujących się na dole nie mają wglądu do środka domu. Czy go to prywatnym i intymnym, ale jednocześnie pozostającym w stałym dialogu z krajobrazem..

Na zewnątrz i w środku

W projekcie tym architekci skupili się na tym, aby harmonijnie połączyć ze sobą obszary zewnętrzne, jak i wnętrze domu. Najlepiej widać to na przykładzie tarasu, który jest swoistym przedłużeniem strefy dziennej domu. Duże przeszklenia stanowią transparentną granicę pomiędzy oboma obszarami. Taras z kolei płynnie przechodzi w ogród, tworząc wraz z nim wygodną i stylowo zaaranżowaną zewnętrzną strefę wypoczynkową.

Otwarta strefa dzienna

Jak przystało na nowoczesny dom, jego strefa dzienna zaaranżowana została na otwartej przestrzeni. Obszary salonu, jadalni i kuchni przenikają się, a łączy je nie tylko ta sama przestrzeń, ale także spójna kolorystyka i harmonia w wykorzystaniu materiałów. Biel i czerń przeplatają się tutaj z drewnem, tworząc wspólnie elegancką, ale i stylową kombinację. Duże przeszklenia, otwierające wnętrze na ogród, wpuszczają do środka dużo naturalnego światła.

Widok na kuchnię

Kuchnię w formie aneksu umieszczono na tylnej ścianie pomieszczenia. Wbudowane meble o gładkich frontach zapewniają mnóstwo miejsca do przechowywania. Duża wyspa kuchenna jest z kolei centralnym elementem pomieszczenia, odgradzającym także obszar kuchni od jadalni. Ta ostatnia prezentuje się niezwykle klasycznie i elegancko- podłużny drewniany stół otoczono czarnymi krzesłami, co tworzy razem doskonałą kombinację.

Jak Wam sie podoba ten projekt?
Whitton Drive od GK Architects Ltd Nowoczesny

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom?
Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu