Projekty,  Salon zaprojektowane przez Vashantsev Nik

9 pomysłów na wykorzystanie małej przestrzeni, przez które zaraz dzwonimy po stolarza…

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Kompletowanie wystroju wnętrza może być świetną zabawą, może być też pasmem trudności do przezwyciężenia i powodem bólu głowy. Ten drugi, przykry scenariusz często staje się udziałem właścicieli małych mieszkań, których ogranicza metraż, nie pozwalając na wybór wymarzonych rozwiązań. Wcale nie musi tak być! W dzisiejszym Katalogu Inspiracji nasi najlepsi architekci wnętrz pokażą nam swoje sposoby na małe pomieszczenia. Ich meble mamy ochotę skopiować u siebie od razu!

Czy jesteście gotowi na radykalne zmiany w Waszym wnętrzu? Ostrzegamy! Po ich zobaczeniu od razu złapiecie telefon i umówicie się ze stolarzem.

Wąsko i wielofunkcyjnie

Projekty,   zaprojektowane przez homify
homify

Lagenhet in Russia

homify

Mini barek z półkami po jednej stronie, a szafka na telewizor po drugiej? Jeśli ogranicza nas metraż to po prostu trzeba postawić na wielofunkcyjność. Ten prosty przecież mebel wygląda wręcz futurystycznie. Zwróćmy też uwagę, że telewizję oglądać tu można nie tylko z salonu, ale i… sypialni, która schowana jest za zasłoną.

Patrzeć w górę

Marzy nam się rozbudowa? Nawet w mieszkaniu jest to możliwe, jeśli tylko sufit jest odpowiednio wysoki. Na antresolę zawsze znajdzie się zastosowanie! Domowe biuro, biblioteka a może sypialnia dla gości, czy nawet dla nas? Z góry przecież wszystko wygląda lepiej…

Dziel i rządź

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Polygon arch&des
Polygon arch&des

APARTMENT “VERBI”

Polygon arch&des

Nie każdy z nas kocha plan otwarty, czasem jednak ego wybór wydaje się być jedynym słusznym rozwiązaniem. Co powiecie na taką ściankę działową? Wykonana z drewna jest lżejsza wizualnie niż jej murowany odpowiednik, poza tym łatwo ją zdemontować. Geometryczna dekoracja urozmaica wystrój, a my nareszcie mamy jasno wydzieloną jadalnię.

Szklana ściana

Wchodzimy do tego wnętrza i wcale nie jest ciasno, prawda? Wszystko dzięki bardzo odważnemu rozwiązaniu: szklanej ściany odgradzającej przestrzeń sypialni od salonu i reszty planu otwartego. Zapewnia poczucie osłonięcia podczas snu oraz pomaga odgrodzić się od hałasów w kuchni, a wizualnie nie stanowi bariery.

Macie naprawdę mało miejsca na urządzenie wymarzonej sypialni? Koniecznie zajrzyjcie do tego artykułu: Mała sypialnia – duże wyzwanie!

Wykorzystać każdy centymetr

Ta mikro kawalerka to przykład ekstremalny, ale jakże inspirujący! Kuchnię tworzy tutaj mały blat, a sprzęty AGD podwieszone są pod półką. Wielkiej uczty tutaj nie ugotujemy lecz jedząc lunche w pracy i mieszkając samotnie, być może wcale do szczęścia nie potrzeba nam używanego raz w roku piekarnika. Spójrzmy też na strefę przedpokoju, gdzie zamontowano pod sufitem oryginalną półkę.

Pod meblami też jest miejsce

Projekty,  Salon zaprojektowane przez Mobiliario Xikara
Mobiliario Xikara

Cama abatible para estudio,apartamento o loft

Mobiliario Xikara

Przestrzeń pod łóżkiem należy chyba do tych najczęściej niewykorzystywanych. Oczywiście najbardziej efektywnym sposobem na jej użytkowanie są szuflady, jednak tak zbudowane łoże może nam się nie podobać. Co powiecie zatem na taką ciekawą półkę? Kotu się podoba!

Wedle potrzeby

Projekty,  Salon zaprojektowane przez KwiK Designmöbel GmbH
KwiK Designmöbel GmbH

Ambivalenz Fläpps Regalsystem

KwiK Designmöbel GmbH

Problem z regałami jest taki, że łatwo je zagracić, a puste półki wyglądają niezbyt dobrze. Ci projektanci mebli wyszli naprzeciw potrzebom właścicieli małych mieszkań. Stworzyli regał, którego półki można otwierać i zamykać wedle potrzeby. Najniższa jest nieco większa – łatwo przekształcić ją w miejsce do pracy. Proste, a jak genialne!

Po prostu porządek i dyscyplina

Projekty,  Salon zaprojektowane przez homify

W małych mieszkania nie ma zmiłuj! Po prostu musi być czysto, a wszelkie nasze rzeczy powinny być uporządkowane. W przeciwnym razie szybko nas zdominują i utoniemy w chaosie. Regularne sprzątanie da lepsze efekty niż niejeden zestaw mebli modułowych.

Regał zamiast ścianki

Ażurowa ścianka działowa w postaci regału pozwala na przepływ naturalnego światła w pomieszczeniu przy jednoczesnym dokonaniu podziału pomiędzy funkcjonalnymi strefami. Niektóre z półek można pozostawić puste, inne zapełnić książkami, które zawsze będą pod ręką. 

Każde mieszkanie jest inne! Dobrym pomysłem będzie zwrócenie się do stolarza nawet bez konkretnego pomysłu, a on z pewnością zasugeruje nam coś, co podwyższy komfort w naszym małym mieszkaniu.

A jak Wy radzicie sobie z ograniczoną przestrzenią?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu