Projekty,  Domy zaprojektowane przez ATELIER N

Bungalow, jakiego jescze nie widzieliście

Aśka Warchał Aśka Warchał

Zapytanie ofertowe

Numer jest nieprawidłowy. Sprawdź kod kraju, numer kierunkowy i numer telefonu.
By clicking Wyślij I confirm I have read the Polityka prywatności & agree that my foregoing information will be processed to answer my request.
Note: You can revoke your consent by emailing privacy@homify.com with effect for the future
Loading admin actions …

Kochamy domy parterowe. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na wygodę oraz dostępność. Wyeliminowanie schodów będzie jednym z tych działań, za które podziękujemy sobie na stare lata. Jeśli decydujemy się wybudować dom, to zapewne chcielibyśmy spędzić w nim całe życie. Bungalow jest wyborem podjętym ze świadomością, że potrzeby naszego ciała będą się zmieniać. A może mamy niepełnosprawnych znajomych lub sami jesteśmy niepełnosprawni ruchowo? 

Domy parterowe mają też inną zaletę: ich budowa jest po prostu tańsza. Czyż dla wielu nie będzie to decydujący argument? 

Osoby zastanawiające się nad budową bungalowu często zastanawiają się, czy nie będzie on po prostu nudny. Dzisiejszy Katalog Inspiracji wyleczy Was ze wszelkich obaw. Domu parterowego o tak intrygującej bryle jeszcze nie widzieliśmy…

Zaskakujący kształt

Oto nasz bungalow! Widzieliście kiedyś dom parterowy o takim kształcie? Za nietypowy projekt odpowiadają architekci z japońskiego ATELIER N. Każde ze skrzydeł budynku pokryte jest dachem o jednym spadzie skierowanym do środka. Śnieżnobiałą elewację przerywają drewniane akcenty, dzięki czemu dom prezentuje się ciepło i zapraszająco.

Wnętrze wokół patio

W środku jest niemniej intrygująco niż na zewnątrz. Centrum wnętrza stanowi patio, wydzielone szklanymi ścianami. Dzięki temu pomieszczenia są ze sobą wizualnie skomunikowane w prawdziwie nadzwyczajny sposób. Takie rozwiązanie docenią zwłaszcza rodzice małych dzieci. Za sprawą patio do wnętrze jest znakomicie doświetlone naturalnym światłem za dnia. Nocą do gry wkraczają ukryte w drewnianym suficie lampki LED.

Nowoczesna kuchnia

Poznajmy bliżej jedno z pomieszczeń. Nasz wybór padł na kuchnię, gdzie nowoczesność miesza się z minimalizmem, a biel tynków z ciepłym brązem drewna w różnych odsłonach. Designerskie kształty krzeseł stanowią tutaj jedyną dekorację. Uwagę zwraca ogromna wyspa przechodząca w stół jadalniany, bowiem rozmiar blatu nie pozwala na nazwanie go zaledwie strefą śniadaniową.

Patio z podpiwniczeniem

Wychodzimy na zewnątrz, by w pełni docenić patio. Nie jest służy ono jedynie wpuszczeniu naturalnego światła do wnętrza. Samo w sobie stanowi wspaniałe miejsce do wypoczynku. Jego podłoże wykonano z drewnianych desek. Naturalny materiał pomaga zbliżyć się do natury. Co zaskakujące, to na patio odnajdziemy małe oszustwo w parterowym projekcie. Znalazło się bowiem pod nim praktyczne podpiwniczenie, służące jako schowek. Z poziomu -1 wyrasta… drzewo.

Fasada, która żyje

Zgadnijcie, ile wynosi powierzchnia tego parterowego cuda? To wygodne 110.96 ㎡. Teraz możemy przyjrzeć mu się z boku, po zapadnięciu zmroku. Ciepła atmosferą wręcz wylewa się na ulicę. Przed ogromnymi przeszkleniami strefy dziennej zaprojektowano małe tarasy. W każdej chwili można na nie wyjść z kubkiem kawy i cieszyć się widokiem na okolicę.

Też marzycie o ciekawym tarasie lub pięknym patio? Koniecznie zajrzyjcie tutaj: Wiosenne porządki wokół domu: 15 pomysłów na taras i patio.

Zdecydowalibyście się na dom parterowy, gdybyście teraz mieli budować nowe gniazdko dla Waszej rodziny?
Projekty,  Dom szeregowy zaprojektowane przez GK Architects Ltd

Chcesz zbudować lub wyposażyć dom? Skontaktuj się z nami!

Znajdź inspirację do Twojego domu